IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Денес...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денес...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 554555556557558 560>
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2018 во 09:11
Denes se cuvstvuvam super i ubav den na siteсреќа
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2018 во 17:37
У моја директорска кариера,ова е меѓу ретките,
да не речам може и единствениот ден кога ради работа
рано излегов.Центарот спие у петнаесе за седум.Мерак,
со цел тој кич има некој мирис на Скопје.Не ми текна
да го сликнам на дрвата во Жена Парк гледано од Градска
имаше змај закачен. Зарем има уште некој што ги
прави и лета.
Како друштво си ја носев мојата сенка.Нејќеше да се
сликаме заедно,нејзе на бегање ја фатив.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2018 во 20:07
Денес заради два саати работа,не успеав да си направам убав викенд.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2018 во 11:52
Денес цел ден на трчање
Да го истегнам кафево па може и
ќе го видам енѕероно иако ми е
на стотина метри.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11979
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2018 во 17:13
,,,e denes vo plan t,rchanje amaaa ko vo crtanine filmovi,,samo go iskluchiv telefonot i se zav,rtev na drugata strana
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 31976
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2018 во 18:58
Denes tezok den ..cel den go pominav lezejki..ma dojde zivot -za site
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2018 во 11:26
Денес го направив првиот чекор.
Велосипедот на сервис после дооолги години.
И ќе го земам околу 17ч.
Останува за утре тура да одредам.
Амбициозно и оптимистички им правам
еци-пеци на Скопска Црна Гора и Водно.
У понеделник најверојатно ќе цивкам
и плачам тука,ако имам сила за тоа.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2018 во 17:57
Денес мисијата исполнета.
Еци-пецот на Скопска Црна Гора и се падна.
Изненаден што успеав,до Никита.Ќе идев и погоре
до Богородица,но вчерашниот дожд не остаил услови.
Секое патување си има цел...На спустот после Мирковци
удрена желка и превртена ја вратив во нејзино опкружување.
Нема да цивкам уште држача машина сум ти бил,цврсто дете.
Не џабе извидница бев.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2018 во 13:51
Денес ми е ден за на забар.
Опуштено!Погодена ми е забарката штрафи,
буши,бруси и си пее у исто време.
Си дадов малце обврски,па удрив убава релација
со пешки...Се соживеав со песната од Ланчо.
Од поштата во Ново Лисиче преку Аеродром па
Олимписки дури таму некаде на Водно.
Генерално се движам по утврдена рута
каде знам колку време ќе ми треба за да
не каснам за други обврски.Е сетики рано завршив
се пуштив по Партенија Зографски до скаличките
кои водат кај Тасино чешмиче и низ клиника.
Скраја да е две години има може,лошото подалеку
да е не сум имал потреба таму да се акам за никого.Па
затоа може денес ми се навратија деновите кога киснев
низ клинички оти баба ми работеше таму.На крајот од
смената ќе ме однесеше кај една нејзина колешка,тетка Зуица.
Одма спроти болницата на Водњанска живееше.Секогаш ги имаше
за мене најубавите еклери,домашни со пудинг.Додека они така
си ги кажуваа маките со пајташите им нивни,јас седнат на
прозорецот со еклер у рака се чудев на многуте коли.
А пријатната тетка Зуица штом забележеше дека сум го изел
еклерот одма со друг ме нудеше.Така си бев воспитан сам
да не зимам.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2018 во 19:46
Уф денессс,вчерашната опуштеност низ нос ми излезе.
Дури и такси морав да фаќам.Таксистот успеа
да го извади оној момент кога свесно не сакав да му оставам
бакшиш.Испадна 178 денари.Обично двеста ми се наоѓаат и
кусур не земам.Денес додека ме возеше на шалт таблата му
стоеше мобилниот со отворена игра.Како на оние апаратите
цреши,банани и што ли се има...Му почнав коцкарски муабети
и се отвори како киснел по казина.Застанавме,си ги почекав тие
дваесе денари и на таков криво ми е и тие два шо не му ги земав.
На крајот пак завршив на Водно во 17ч.Си се пуштив повторно
кај Партениј,од кај Лаки еден швепс земав.Вчера видов водата на
тасино чешмиче само за гледање била не и за пиење.
Кроцум на клупата кај скаличките го испив,таму има канта и
следните контејнери се дури кај раскрсницата после кардио
у клинички.Патем,оформените топчиња на липите ми направија
стрв за нивниот мирис.
Ај чао,пријатно толку од мене за денес.Утре недела ќе ми биде
не ви кажувам до кога по пижами ќе се шетам.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2018 во 18:30
Денес по добиена покана имав една средба у Пелистер.
Пријатна беше,со брачен пар колку моите родители
се сретнав.Од Канада дојдени.Со нивните маки во
разочарување расправаа колку Ланчо шо
би рекол луѓево од пруга се излезени.
И може да речам ради такви ко нив никад нема
да се оженам.Кога ме праша за годините во
неверување ме подмлади десетина години.
Па море шо ќе ти е ум ми вика.На тие години со тие очи
убаи,за да си најдиш жена треба да замижиш.После убо
ко на сите ќе ти биди.
Нејсе!Шо викаат турците,на станување го гледам брат Љубе.
Ех Орка бе ете гледаш каде он таму ти,и после не стигнал
живот за сите.Ми се пресече мислата,Енио Мориконе се
јави.Абе да не ги остаиш еден саат сами,каша-попара напраиле.
Ебaти животот Оркаааа,стигнаа канаѓаните а не животот.
Заеби ти брат Љубе...
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2018 во 18:47
Денес опкружен,сардисан од сите страни
со магичниот мирис на липите.Дури и
обврските не ги приметив,а многу ги имав.
И убаво се рекло фрли зад себе да најдеш
пред себе.Два дена тезгарев комотно може
да идам и тие мраз-сиво кондури пред први
да си ги земам.Живот дошол нек си е.. мајката
рацете ми знаат.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2018 во 14:41
Денес се возам у реиз,седнат со телефонот у раце.
Прилично гужва беше и подотворен прозор.Се паркира
на Рекорд и слушам дерење.
-Застани!Држете го крадец.
Муња девојката,го стигна си го зема телефонот
и се качи у автобус.Зачудена тука и исплашена
кажува дека се обиделе да ја опљачкаат.И како
што Господ не дал сето ум ебаго,се јави еден
паметен.Девојкава нека беше на 17-18 години.
-Па така ви треба со телефоните у раце!
-Во ташна ми беше!
-Па ги држите откопчани!
Пун себе да му го слуша и да му се чуди на умот
секој у автобус.
Ете од такви си страдаме!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2018 во 16:04
Денес си го окапав цел ден покрај базен.
Ме откачија до дванаесе да чекам за информација,
а информацијата рипни удави се ми беше.
Пустото кит сум па останав на суво да претам.
У цела мука,иако ме предупреди забарката пломбава
ко да ми олабави.Па од тука идам на крпење.
И кога веќе ќе отидам не е лошо и бушење да фати,
барем и тој последниот да го средам.
Ништо од кондурите ќе лапа бонче забарката.
А Скопјево,и денес убаво да прошета чоек
мириса на липи.И кој сака може
да ја види трската од змајот кај Градска
уште стои.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 554555556557558 560>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,358 секунди.