IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Критики позитивни/негативни на личните тв
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Критики позитивни/негативни на личните тв

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 46>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:39
aha
e otvorena
no nikoj ne znae
hahahahahha
izgleda zatoa ne me falat tuka газење%20од%20смеење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:43
Prvata za tebe i dobroto delo sto go napravi sto ne izvesti i sekako
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:45
Izvestuvanje imashe,tamu kade se izvestuvanjata..плазење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:49
sega ne sakam da kritikuvam
samo sakam da prasam
jas neuk
nepoet, imam edno
prasanje do site koi pisuvat poezija tuka i sakat da mu odgvorat  na neukiot

so mislite za rima vo pesnite?????????????????
tolku li e strasna ,so voopsto ja nema????????????



SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:58
drugo....................hmmmmmmmm
bi sakal jas
ednas tuka da rakopleskam i da pofalam nekoja pesna
no taa treba prema mene
da udri da ima tek
da ima harmonija i rima


za da go ima seto toa
treba vraski covek da se izmaci
i ne kje moze da gi napise 10 za eden den

bi sakal i jas
ednas tuka da rakopleskam

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 13:36
koj kje mi kaze za prokletata rima
so vi zgresila
na siteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeтага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 13:42
Originally posted by anakin anakin напиша:

koj kje mi kaze za prokletata rimaso vi zgresilana siteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeтага


nisto ne zgresila rimata. ednostavno, kako sto ne mora na svadba da odis vo kostum i kravata, ne moras da pisuvas poezija so rima. a ti pisi si so rima, nema problem ako ti e taka poubavo. mene vo moite 'tvorbi' rimata me ogranicuva i mi zvuci premnogu detski, no kaj drugi gledam deka moze i te kako seriozno i intelektualno da se stokmi.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 13:42
jas za da rakopleskam na pesna,
treba da ima cuvstva!
veseli ili tazni, strasni ili gadni,
kolku se pojaki tie, tolku kje bide mojot aplauz posilen
nekjam rimi, ni shemi, ni kalapi
sakam sloboden tek na misli
i cuvstva....nikad dosta!!!големо%20гушкање
Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 14:07
за римата

римата е состојка
на секоја добра песна
автобуска постојка
на маршута не баш лесна.
римата е алатка
за правење хармонија
горчлива и слатка
говорна симфонија.
пријатна за уво
разиграно звучи
сè што има рима
полесно се учи.
но поетот често
да подели сака
и тегобност или
за својата мака
да собира сили,
па кога е така
нема многу време
за рима да никне
тој да фрла семе,
туку сал ќе викне.
ооооф!!! или аааах!!!
и ај сега ти,
рима најди ми.



Изменето од eurydice - 03.Јуни.2008 во 19:59
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 15:25
da milo
ako treba da upotrebis rima
kje ispadne
jeden dva tri
sturceto se skri

zatoa so tuka menoze da nafrlas zborovi
i da glumis custva

vraski tesko e toa da se napravi
ne treba da se udara nekoj vo gradi
i da pravi smeski od vistinaska poezija
kade sto treba navistina trug

a tvojot cinizam ili se granici so nemokj
ili ne si svesna so napravi



Изменето од anakin - 29.Мај.2008 во 15:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 15:29
inaku i jas si odam ko  majtorce
zatoa so ova lici na kabere a ne na opera

cao od meneголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
eurydice Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eurydice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 16:01
1. tocno e deka temata poezija se napravi kasa-popara. nekoj si dade premnogu za pravo, nekoj gi zede rabotite premnogu pri srce. se rasturi nesto sto bese dobro, no toa e tipicen domasen sindrom. posle haosot, ke nastapi prividen mir i ke dojdat 'neki novi klinci' i svetot ke prodolzi da se vrti.

2. ne sum znaela deka tolku sum pridonela za 'uspehot na neuspehot' ili ako sakas 'pobedata na kabareto nad operata'. samo ke iskomentiram deka ovde se e mozno, pokraj tolku razlicni branovi dolzini, predrasudi, negativna energija, narcizoidnost i nedostatok na volja da se razberat 'drugite'.

3. nemav namera da te navredam so karikaturata za rimata, ako taka si ja svatil, ne se izvinuvam, samo mi se cini deka odvaj cekase da me stavis vo kategorija neprijateli.

4. zal mi e za zaminuvanjeto na Quentin, majstorce, anakin, marija_magdalena ... od forumot, i so nostalgija ke se sekjavam na starite dobri vreminja koi i ne bea tolku odamna, no, panta rei i sekoj e tragac po sopstvenata srekja i ispolnenie. se nadevam ke ja najdete vetenata zemja.

5. se e ova off topic, no pred da se izbrise, se nadevam deka nekoj sto e povikan ke se zagrizi sto 'dobrite gosti' si zaminuvaat za 'da se isceslaat vo nekoj podobar hotel'.

6. nikoj ne e nezamenliv, no koga ke vidis deka nekoj sto izgradil image na forumov, taka glatko e ispraten so 'prav ti pat' i 'sikter'.... te tera da se zamislis ... kolku sme nebitni .. i kolku e seedno kade si, kakov si, koj si ... isto kako da ne postois.

7. dali sme site nie ovde samo izgubeni dusi?

(eurydice od svetot na senkite)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 16:07
me razbra losho
anakin ne si odi od forumov
sepak tamu ispod avatarot pisuva 2005

samo od poezija si odam
oti ne sum jas za tamu
ja sakam operiголема%20насмевка

inaku jas sum te razbral dobro
anakin ne e idiot
cinicna bese
i so pravdanjeto ostana takva
ne dolikuva
pos;le moe baranje i prasanje
da pisuvas za sturcite
bruka e ova
neka ti e na cest


Изменето од anakin - 29.Мај.2008 во 16:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 16:10
Originally posted by eurydice eurydice напиша:

1. tocno e deka temata poezija se napravi kasa-popara. nekoj si dade premnogu za pravo, nekoj gi zede rabotite premnogu pri srce. se rasturi nesto sto bese dobro, no toa e tipicen domasen sindrom. posle haosot, ke nastapi prividen mir i ke dojdat 'neki novi klinci' i svetot ke prodolzi da se vrti.

2. ne sum znaela deka tolku sum pridonela za 'uspehot na neuspehot' ili ako sakas 'pobedata na kabareto nad operata'. samo ke iskomentiram deka ovde se e mozno, pokraj tolku razlicni branovi dolzini, predrasudi, negativna energija, narcizoidnost i nedostatok na volja da se razberat 'drugite'.

3. nemav namera da te navredam so karikaturata za rimata, ako taka si ja svatil, ne se izvinuvam, samo mi se cini deka odvaj cekase da me stavis vo kategorija neprijateli.

4. zal mi e za zaminuvanjeto na Quentin, majstorce, anakin, marija_magdalena ... od forumot, i so nostalgija ke se sekjavam na starite dobri vreminja koi i ne bea tolku odamna, no, panta rei i sekoj e tragac po sopstvenata srekja i ispolnenie. se nadevam ke ja najdete vetenata zemja.

5. se e ova off topic, no pred da se izbrise, se nadevam deka nekoj sto e povikan ke se zagrizi sto 'dobrite gosti' si zaminuvaat za 'da se isceslaat vo nekoj podobar hotel'.

6. nikoj ne e nezamenliv, no koga ke vidis deka nekoj sto izgradil image na forumov, taka glatko e ispraten so 'prav ti pat' i 'sikter'.... te tera da se zamislis ... kolku sme nebitni .. i kolku e seedno kade si, kakov si, koj si ... isto kako da ne postois.

7. dali sme site nie ovde samo izgubeni dusi?

(eurydice od svetot na senkite)


...i, samo ushte neshto da dodadam, da ne se zaboravi vo se ova sivilo i bruka...za koe sho bevme site tuka umeshani do eden, da se podsetime deka so moeto doaganje na forumov i postiranje na mojata poezija, pochnava da se sluchuvaat mnogu nevoobichaeni raboti, barem za mene...poezijata beshe podelena, stana strashno satirichna na momenti morbidna i odmaznichka, pochnava grupiranja peticii i vrshenje pritisok vrz prviot moderator Kalina, se desi baniranje na mojot nik na forumov, koga si go branev mojot stav i se desi toa sho im se deshava na site Makedonci nasekade niz svetov, kade i da se...podelbi i preselbi...jas znaev deka ke bide taka, megutoa sakam da znaete edno nesho na kraj...a toa e deka sekogash ama bash sekogash...ke dojde i ke se pojavi nekoj podobar i poharizmatichen...toa e nepishano pravilo na rabotite i jas toa go znam mnogu dobro...eve ja vistinata za toa sho i se desi na temata...poezija...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.