IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Критики позитивни/негативни на личните тв
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Критики позитивни/негативни на личните тв

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 46>
Автор
Порака
literanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај literanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:14
Нонсенс1: поезијата е куп емоции. Во тој случај најдобтра ппоезија би се случувала на гробишта и на фудбалски натпревар.
Нон сенс 2: Емоција повеќе отколку што чувствува авторот.Не може на адресата на перципиентот да стигне писмо повеќе од тоа што го испратил експедидетнтот.
Нон сенс 3: temata, ako e dvosmislena mi se dopaga poveke Нема едносмислена и двосмислена тема туку има еднослојна и повеќеслојна, имплицитна форма и експлицитна, конкретно значење и преносно...
Нон сенс 4. Сите критичари во светот се љубоморни на поетите и писателите. Критиката укажува на добрите и лошите страни на едно дело потпирајќи се врз законитостите што важат за одредена уметност.
Нон сенс5. поезијата не е граматичка дисиплина. Граматиката е темелот на еден литературен јазик, а литературниот јазик средство со кое се создава литературата.
            Пред да се напише нешто и пушти во јавност треба да му се провери тежината!
Кон врв
literanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај literanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:17
Originally posted by Tamawa Tamawa напиша:

Аман бе луѓе....ту што ме изненадивте БРЕ....Пак почнавте да се пукате а ?
Абе остајте се тоа глупостите на страна...јас овој го сакам,а оној не и сега ми му се**м за поезијата!!! Што викате да почнете само да читате? На крај краишта, па и не мора да се коментира,без разлика дали се има позитивен или негативен коментар!!!
Ве поздравувам сите и само продолжете да пишувате (по можност) поезија


Темата е критика, не поезија, поезија е сосема друга тема...
Кон врв
darkangel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darkangel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:18
Go get a life
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:18
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:19
pobarav TIME OUT

dajte go no site

batalite ja ova tema najmalku tri dena

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
literanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај literanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:23
Работа на поетот е да пишува, на критичарот да вреднува...
Ако некому не му се допаѓа вреднуваното тоа е само одраз на суета... Суетните творци, како и лицемерните критичари се смрт за уметноста...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:28
Poradi toa shto, kako gledam strastite ne se smiruvaat,ke bidam prinudena da dadam javna opomena do site uchesnici vo "razgovorive" tuka.
Daden e dobronameren predlog  da se napravi pauza na temava,shto lichno smetam deka e dobra ideja.No ako ne se prestane ,ke moram da ja zatvoram i ovaa tema so koja isto taka se imashe dobronamerna ideja,da ne se "rasipuva "poezijata vo temata Vasha Poezija.
Dajte,bidete razumni i golemi ludje.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
literanova Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај literanova Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:36
Originally posted by mamma mamma напиша:

Poradi toa shto, kako gledam strastite ne se smiruvaat,ke bidam prinudena da dadam javna opomena do site uchesnici vo "razgovorive" tuka.Daden e dobronameren predlog da se napravi pauza na temava,shto lichno smetam deka e dobra ideja.No ako ne se prestane ,ke moram da ja zatvoram i ovaa tema so koja isto taka se imashe dobronamerna ideja,da ne se "rasipuva "poezijata vo temata Vasha Poezija.Dajte,bidete razumni i golemi ludje.


Мама, мислиш дека после со други очи ќе гледам на поезијата што се пастира на форумов? Дека ќе си ставам розови очила, идека ќе пишувам славопојќи? Не е проблем, најлесно е да напишеш славопојка во стилот одлично е... Но и во одличното има нијанси како што има во лошото? Тие нијанси треба да се извлечат на виделина, да се центрипетираат од творбата и да се презентираат од сите аспекти на теоретското искуство...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:45
Ne,...tuku mislam deka ke se oladite malku,a dotogash ke razmislam shto
da napravam so temata poezija voopshto,zoshto ako nemoze da se najde razbiranje,ke bidam primorana za zal da ja zatvoram i taa tema privremeno.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:48
Toa bi bila ogromna steta, no kako sto predvidov strastite ne se smirija i posle se' sto bese prezemeno. Verojatno ke bidat neophodni takvi radikalni merki i istite potpolno ke gi poddrzam.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:49
Браво ЛИТЕРАНОВА,ВАКА СЕ ПИШУВААТ КРИТИКИ.Се гледа дека си бил ученик на Вангелов. Ама литератите обично повеќе ги сакаат афирмативните критики...што значи дека лицемерието е сеуште во мода.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:53
приморан сум тука да го пишам мојот последен пост на форумот........Мамма мислам дека треба помалце покажување дрскост и таа надмоќ што ја имаш со тоа што си модератор.........отворена е тема која повеќето ја сакаат и чекаат некој да пиши за нив за нивниот расказ песна и поради твојот заострен однос со литеранова го скратуваш и тоа право.........ма како ли воопшто функционира форумот........по кои принципи и правила се поставуваат модератори тука.........само едно знам дека личните проблеми со членовите се оставаат на страна........и не се прави реваншизам со тоа што му се забранува да пишува........а зошто......????.......наместо да направите форумот да биде место како што треба да биде......заедно со своите колеги и колешки ширите антипатија према членовите......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:55
ne.... krikiti kje se pisuvat pokasno
veruvam ispravno- kako koj misli
kje kazuvat site i ako ne se kriticari i literati
so im se dopadna i so ne im se dopadna

taka kje e pravilno
ispravno
posteno
sekoj kje si kazit
zasto da se luti nekoj
well edno e vo pravo
nitu se davat pari nitu nagradi
vi posakuvam ubavi tri dena so time out
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 01:57
OK,...Vi blagodaram na razbiranjeto,temata ja zatvaram...
a zamerki i poplaki za moeto rabotenje tuka na druga tema..

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,143 секунди.