IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - ВМРО - соэдавање и дело
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВМРО - соэдавање и дело

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
Автор
Порака
Tome5 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tome5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ВМРО - соэдавање и дело
    Испратена: 24.Мај.2008 во 07:54
sakam skopsko
Denesnoto VMRO e osnovano kako VMORO
sakam skopksko

Изменето од Boogie - 24.Мај.2008 во 12:14
Кон врв
is no good Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 92
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај is no good Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 22:10
denesnoto vmro e osnovano kako mro!
www.komiti.org
Кон врв
Tome4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tome4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 10:01
Vistina li zboruvas-dai mi link ili mi obijasni-da se naucam na vistinska istorija .sakakm skopsko.Megutoa-koi go e sozdal VMRO-potocno-koi sa lugeto.sakam skopsko
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 11:50
Владко,
сега сме баш по темата, се прашаш за устава на организациjaта напишан од Гоце Делчев дека пишувало - член може да е секој Македонец.

Знаеш ли коj е Иван Гарванов?



Изменето од macedon_alex - 21.Јули.2009 во 13:23
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 11:59
Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Владко,
сега сме баш по темата, се прашаш за устава на организациjaта напишан од Гоце Делчев дека пишувало - член може да е секој Македонец?


Знам кој е и?



Изменето од macedon_alex - 21.Јули.2009 во 13:24
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 12:00
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Владко,
сега сме баш по темата, се прашаш за устава на организациjaта напишан од Гоце Делчев дека пишувало - член може да е секој Македонец.


Знам кој е и?


и това е ОК за тебе?
немаш проблеми?


Изменето од macedon_alex - 21.Јули.2009 во 13:27
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 12:02
Originally posted by __ __ __ __ напиша:


Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

[QUOTE=__ __] Владко,
сега сме баш по темата, се прашаш за устава на организациjaта напишан од Гоце Делчев дека пишувало - член може да е секој Македонец.


Знам кој е и?
и това е ОК за тебе?немаш проблеми?



А зошто да имам проблеми со еден кој ги земал шифрите и целите на организацијата од Иван Хаџи Николов и со помош на нив, он си основал свој устав......и свои цели..
Жално е што Иван Хаџи Николов се самоуби поради него......
На крај го стигна и него к*ршумот..

А што има врска тука Гарванов со МРО, не ја разбирам поврзаноста.....

Изменето од macedon_alex - 21.Јули.2009 во 13:24
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 12:05
На крај крајава уставот е пишуван 1902 година, од страна на Гоце Делчев и дури и работата на Иван Гарванов не била признаена од страна на Делчев..
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2008 во 10:54
Ние тука не разговараме за Берлинскиот Конгрес и Руско-Турската војна, ние тука разговараме за ВМРО, и за тоа под која територија припаѓало Одринско......ти тоа ме праша, ја тоа ти одговорив....
А за ВМРО дека се борело под за Бугарите, малку си грешка тука........малку повеќе де..

Изменето од Vladimir88 - 07.Јуни.2008 во 10:54
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2009 во 10:34
http://www.macedoniainfo.com/docs/ilinden.gif

20 Jули
Кон врв
Соловиев Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Соловиев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 17:51
Ќе да е 20ти јули

Изменето од Boogie - 23.Јули.2009 во 17:53
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 17:52
е да - тогава се е користила илинденската азбука
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 17:53
Точно таканамигнување
Кон врв
Соловиев Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Соловиев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 17:54
Причина,зашто ми беше избришан постот?Постот се бриши,тоа на сликата не.
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.