IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Бош муабети на тема поезија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бош муабети на тема поезија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
Автор
Порака
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:07
...well...well...well...

...what a humiliation...голема%20насмевка


...stvarno majkumu, koj saka morbidna i tendenciozna poezija...збунетост...jezivo...brrrrrrrrrrrrrr...

...pak ke kazem, delata na poetot, ja odslikuvaat sostojbata na negovata dusha, najchesto...не%20слушам
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:16


...Mili moi, mislam deka ne se raboti za morbidna poezija, tuku za "angazhirana poezija" ...odnosno "opsesivno angazhirana poezija", a opsesijata e mentalna sostojba koja zasluzuva adekvaten tretman...ili se lazam...?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:21
...uf, opsesijata e opasna rabota, vodi do sostojba na imaginarni dela, bez kontrola...postapki von zdraviot razum, najchesto kulminira so depesivna manija, a pacientite vo kriza, krshat se okolku sebe nasilni se i neverojatno razdrazneti, ili kao sho vikaat so tapija ...

"dangerous, and not yet sociable"
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:24
.......opasna opsesija........pogotovo koga e fokusirana na "crven" sesir......."creven"avtobus.......itd...a po zborovite sto kvazi umetnikot gi koristi moze da se zabelezat sostojba na golemo emotivno rastrojstvoтрепкање
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:27
... upotrebata i insistiranjeto na crvenata boja imaat dlaboka simbolika i upatuvaat poraka kako od literaturen taka i od psiholoski aspekt...
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:36
.tokmu taka.....po pravilo crvenata boja ja povrzuvame so ljubovta,no koga ke ki dodademe morbidnite (spored mene,neli)zborovi na kvazi poetot,mozeme da dojdeme do zakluçok deka vsusnost se raboti za nedostatok na ljubov vo zivotot ............
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:52
Se nadevam deka ja svativte na kraj sushtinata na temava,da ne beshe taka,ke ja premestev vo razno kako ushte edna bosh tema.

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 16:57
...prvo prashaj si go mentorot, tvoj na poezija, dal ke ti dozvoli...koj sho ja vodi temava nazalost ima tri moderatora temava od koi ne sum siguren deka ja vodat pravilno, ali za sekoj sluchaj on ke ti kaze sho da praish i kogo da banirash i sho da podelelite...mislam na drugar ti Anakin...posho e mnogu sposoben on...ali da stvori haos...голема%20насмевка
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:03
Well,...mislam deka preteruvash,no temava e bosh,i zatoa ke pominam preku ova tvoe mislenje bez komentar,patem...za sekakvi prashanja imash LP,jas sum sekogash dostapnaголемо%20гушкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:08
Originally posted by mamma mamma напиша:

Se nadevam deka ja svativte na kraj sushtinata na temava,da ne beshe taka,ke ja premestev vo razno kako ushte edna bosh tema.
 
Aj sega da ve vidam....плазењеtuka
Kritikuvajte,sovetuvajte pastirajte,editirajte,falete,
zalete se, no ne se navreduvajte.Не бришам ништо тука
освен ако некој не претера......енд тенк ју вери мач


 neli bese ova poentata na temavaизненадувањеzosto togas opomeniне%20знам
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:16
газење%20од%20смеење

se pojavija POETI na bosh muabeti
o prekrasno



Изменето од anakin - 24.Мај.2008 во 17:45
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:19
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...prvo prashaj si go mentorot, tvoj na poezija, dal ke ti dozvoli...koj sho ja vodi temava nazalost ima tri moderatora temava od koi ne sum siguren deka ja vodat pravilno, ali za sekoj sluchaj on ke ti kaze sho da praish i kogo da banirash i sho da podelelite...mislam na drugar ti Anakin...posho e mnogu sposoben on...ali da stvori haos...голема%20насмевка



haos
e stvoren da bide prv
posle nego dojdoa drugite bogovi
kako ZEVS
HERA
ATINA
POSEJDON

nikoj nemoze da svtori haos
nikoj ne e pogolem bog o ONTARIJO TOP SHOP

REKLAMIRANJETO FALUSNO E PREGOLEMO I za BOGOVITE
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:22
Originally posted by mamma mamma напиша:

Well,...mislam deka preteruvash,no temava e bosh,i zatoa ke pominam preku ova tvoe mislenje bez komentar,patem...za sekakvi prashanja imash LP,jas sum sekogash dostapnaголемо%20гушкање


...mamma, jebesh li mu mater, ama ja te branev tebe koa mislevme deka e poezijata na majstrorche namenata za tebe i koa beshe povredena ti...i sho dobiv jas koa go napadnav nego zaradi tebe, bezrezervno zasho preterueshe on so svojata namera da ocrni nekogo...ban od tebe...kako da zaboraam ziti sve...bashka sho e po vtor put, ne mi beshe jasno ich, ali nekoi raboti se takvi...nejasni...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2008 во 17:29
ova voopsto ne mi lici na bosh muabeti
nego na placenje i zalopojki

so e be so ova tema


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.