IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Toyota, Volvo или BMW?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Toyota, Volvo или BMW?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 01:53
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:


е да де и ова ти е како волво нешто само многу позакон е голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 13:46
Toyota normalno. Kvalitet i performansi vo mnogu poevtino pakuvanje od drugite dve. Inaku, od dizajnerski aspekt, BMW e ustvari sranje i nikogas ne izgledalo dobro. Samo taka sme go naviknale. Volvo denes e edna od najnagraduvani kompanii za dizajn!
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 02:24
toyota
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 09:05
Originally posted by ivotoyota ivotoyota напиша:

Toyota normalno. Kvalitet i performansi vo mnogu poevtino pakuvanje od drugite dve. Inaku, od dizajnerski aspekt, BMW e ustvari sranje i nikogas ne izgledalo dobro. Samo taka sme go naviknale. Volvo denes e edna od najnagraduvani kompanii za dizajn!
 
Волво? Си видел ли колку грди се новите коли од Волво?
БМВ....можеби постарите модели несе нешто нај нај, но побарај нов модел на нет, па види дали не се убави голема%20насмевкаљубов
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2008 во 19:27
tojota ja isfrlam sekako (pri4ina:izbegavam japonski koli od uvek) , volvoto e dobro a i gi sakam site tie severnjacki koli. BMW nesakam i4, zasto ne mi se ubavi sportskite koli (osven VW Scirroco). Znaci ni a), ni b) ni v) tuku g) VOLKSWAGEN ili eventualno SKODA (lele kakva e ubava novata superb ama nemam pari da ja kupam)

Изменето од volkswagen - 10.Декември.2008 во 19:28
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2008 во 08:39
e dobar si nema sto volksewagen плазење...
a kazi mi zasto japoncite gi izbegnuvas? imas nekoi loso iskustvo so niv? ili mislis deka kvalitativno ne se dobri? a za skoda vo pravo si.... vo poslednite godini ubavi modeli izvadia
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 22:44
loso iskustvo so nov japonec nemozis da imas - FAKT. A jas japonskite ne gi sakam bidejki najmnogu imam sredbi so masineriite od '90 godini (finansiski moznosti) , a togas japancite pravele ubavi motori, no karoserijata mu e kao od toaletna hartija - zatoa. Inaku moeto opel4e ('95godina) ima ISUZU (japonski) motor eve 260 000km (pu,pu, da ne e na podrek)imam niet uste tolku da mu dodadam a i site mi velat deka ke mozi i povejke. Drugo nesto kaj japoncite sto me nervira e toa sto koga ke dojde da menuvas nekolku delovi zaedno , bil gejts ke go bankrotiras, a ne nekoj prose4en makedonec. Japonec samo dodeka e pod garancija da go kupis a potoa baraj mu drug domajkin najubo. pozz
Кон врв
ivotoyota Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivotoyota Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 05:40
Seka, Volvo dobivaat nagradi za dizajn bidejki dizajniraat suptilno i funkcionalno. Prosurfaj po net vidi kakvi dizajni imaat na enterier - cisti linii do nemaj kade - toa e dobar dizajn. A BMW vnatre e kako igracka konzola! Za eksterier isto - BMW 7 ima 300 linii koi se gubat edna vo druga i na kraj ispaga eden od najgrdite avtomobili vo svetot (zboruvam veke za prethodnata sedmica, novata ja popravija). E sega, BMW im se dopaga na lugeto ne deka e ubav, tuku deka e BMW, toa e rabotata. Ednostavno, Bavarcite nikogas nemale ubav avtomobil! Od druga strana vidi gi Volvo C30, S40, V50 - kompaktno skladno i funkcionalno.

VW - 20 godini imam iskustvo so Toyota i moram da te pobijam vo toa sto go zboruvas. Naprotiv, Japoncite se poznati po dobrata servisna poddrska dolgo godini otkako ja prodale kolata, sto e dokumentiran fakt. Toyota na primer poddrzuva so rezervni delovi najmalku 50 godini, a i ne se tolku skapi kako sto vikaat. Rabotata e sto za germanskite auta mozes i na pazar da najdes delovi, pa zatoa navidum poevtino e, no ke gi smenis nekolku pati. Kaj Japoncive ednas menuvas i tolku!

Nemoj samo da razberes pogresno, neka ne te laze mojot nick, gi pocituvam site kompanii i nivnite razlicni filozofii na proizvodstvo, konstruiranje i dizajn.
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 14:12
Волво ми се допаѓа што е убаво стилизирано...само предната решетка не ми се допаѓа...со лајсната на знакот која поминува дијагонално...уфф
Кон врв
miki88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 19:01
Тоyota е бр.1 во свет по квалитет
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2009 во 17:06
јапанците се јаки во технологија и мотор, но не и во квалитет, сепак европа (без разлика која марка) е најдобра за квалитет
кога би бирал меѓу овие три би избрал БМВ
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2011 во 12:40
 

Јапонската производител на автомобили „Тојота“ денеска соопшти дека повлекува околу 550.000 возила ширум светот.

 

Возила ќе бидат повлечени главно во САД, поради проблеми кои би можеле да го отежнуваат управувањето со возилото.

Повикот на технички преглед се однесува на 447.000 возила во Северна Америка, како и 38.000 во Јапонија, 25.000 во Австралија и Нов Зеланд. Во Европа се повлечени околу 14.000 автомобили, 10.000 на Блискиот Исток и 14.000 во Азија.

Досега немало извештаи за инциденти или повреди поради овој проблем, нагласи компанијата во своето соопштение.

Процесот на повлекување ќе се изврши различно од земја до земја од јануари следната година, а ако биде потребно деловите ќе се менуваат бесплатно.

Аналитичарите проценуваат дека „Тојота“ ќе ја загуби лидерската позиција на најголем производител на автомобили во светот уште оваа година, имајќи ја предвид силната конк*ренција на американскиот „Џенерал моторс“ и германскиот „Фолксваген



Изменето од емил - 09.Ноември.2011 во 12:41
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 17:36
6,624 вподобань, 10 коментарів – BMW, MINI Dealer - Rami Nasri (@abudhabi_motors) в Instagram: «BMW X6 M Long Beach Blue  For price and other enquiry contact Rami Nasri 00971508016869  V8 4,4L…»
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2018 во 17:37
Bmw x6  Arab
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.