IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Фризури
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фризури

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 183>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 08:53
Шик со опавче

Косата врзана во ниско опавче е најнов тренд за оваа сезона. Ако на него закачите уште и некој украс или лажен прамен коса, ефектот ќе биде уште подобар.

Лежерно

Фризура која е одлична за опуштени прилики. Косата врзете ја во опавче, при што нема да затегате премногу со цел да се задржи опуштениот облик.

Елегантно

Прво исфенирајте ја косата рамно, па врзете ја на средината на главата така што опавчето паѓа на грбот. Можете и да се обидете со варијанта во која косата ви е врзана на страна.

Романтично

По сушењето на косата врзете ја на класичен начин, па започнете да правите локни или благи бранови на самото опавче. На крајот можете да ја разбушавите и натапирате.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 16:30
 
 
Тренд - ретро фризура
Можеби модата оваа сезона има доста машки моменти, но оваа есен убавината на лицето и косата се враќаат назад во 40-тите и 50-тите години. Женствени бранови се појавуваа на пистите на Фенди, Клое и Мулбери, а нив ги применија Наоми Кембел, Кејт Босфорт и Бијонсе.
 
 
Влијание имаат и Прада и Луи Витон, кои на пистите прикажаа модели со силуети со облини во стилот на 50-тите.
Денешната верзија на ретро фризурата е помалку структурна со допир на заводливост, и затоа нема да ви биде потребно долго време за обликување. Според стилистот Ортиз потребно е само да направите кадрици на косата и да ја прицврстите со спреј за коса, а потоа секоја кадрица посебно ја прицврстувате со тенка шнола.
Ретро фризурата е тренд со кој на луксузен начин може да го покажете вашиот стил.
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 17:09


почнува да ми станува досадна...мора да сменам
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 21:30
Моден тренд Пролет-Лето 2011....се надевам дека bluebell има долга коса.голема%20насмевка

Image


Изменето од renatax - 27.Февруари.2011 во 21:31
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 21:38
е ама си брза, да, може да се изведе фризурава, само ќе биде" побуен "хеликоптеротсмеење
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 21:44
Само да не има проблем со полетувањето после,заради бујноста?!збунетост....газење%20од%20смеење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2011 во 21:46
а тоа е ствар на физиката...мене е ме интересиа аеродиамика...само да сум во тренд!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
BarBarella Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarBarella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 11:50
Blu....bas e friz dobar.... nemoras da odis ke letis
намигнување

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 11:51
kazi,kazi.......da mi pozavidis!голема%20насмевка
always look on the bright side of the life!
Кон врв
BarBarella Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarBarella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 12:41
....pa bogami da ti pozavidim .....ama mene poveke ke odgovara ...znas ja crnogorka ..... da se ne zamaram....намигнување
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 12:57
aj, tebe mozeme avion da ti napravime, pa ako si epten spora, da te ubrzame malku povekje!намигнување
always look on the bright side of the life!
Кон врв
BarBarella Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarBarella Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 13:10
mozeда ....ubavo ke mi dojde da skoknem do Montenegro!!!
големо%20гушкање

големо%20гушкање
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 22:57
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 23:15
Originally posted by crnogorka crnogorka напиша:

mozeда ....ubavo ke mi dojde da skoknem do Montenegro!!!големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Eve nesto sto mislam deka ke ti odgovara , ne ti garantiram deka ke stasas do Montenegro, ama barem ke bides vo centar na vnimanieto



Ej, frizurata ti e stvarno avion!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 183>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.