IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Фризури
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фризури

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 183>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 17:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 17:07
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 22:31
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 22:33

Ednostavno prekrasnoсреќа
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 22:37
http://www.hairpedia.com/hair-styles/Celebrity-Hairstyles-Women/Kim-Kardashian/Kim-Kardashian-080593.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2011 во 19:05
Мојата нова фризура љубов 
 
 
п.с. не сум јас на сликата
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 22:48
Coafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,Frizuri

Изменето од sneska_v - 31.Јануари.2011 во 22:49
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 22:53
Coafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,FrizuriCoafuri,Frizuri
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2011 во 23:07

Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 13:54
Фризури - пролет 2011
 
За пролетта 2011, најважно е да одберете фризура по која ќе се разликувате од мнозинството. Стилот треба да одговара на вашето лице, личност, квалитет на коса и вашиот карактер.

Во секој случај, оваа сезона модерна е подолга коса, бујни и рамни фризури во поживи бои.
Ова се неколку предлози за тренди фризури.

frizuri-prolet-2011-1

frizuri-prolet-2011-2

frizuri-prolet-2011-3

frizuri-prolet-2011-4

frizuri-prolet-2011-5

frizuri-prolet-2011-6

Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 08:59
Што ја прави косата виткана?

Без оглед дали косата ви е права како праз, или пак виткана како спирала,

треба да се заблагодарите на вашите гени.

Но сеуште не се знае точно како гените ја контролираат формата на косата. Порано се мислеше дека витканоста на косата е определена од коренот на косата, но штом е откриена формата на фоликулот (делот од кожата од каде расте влакното), донесен е заклучок дека и формата на косата и аголот под кој расте се веќе предодредени. Косата е изградена од протеини, најчесто кератин, кој содржи сулфурни атоми кои меѓусебе формираат врски. Кога два сулфурни атоми се на поголемо растојание, за да се создаде ваквата врска, протеинот мора да се свитка – резултатот е виткана коса.

Витканата коса има форма на издолжен овал и расте под остар агол. Витканата коса најчесто е посува од правата коса, бидејќи е полесно за маслата кои ги лачи кожата да се движат надолу по правото влакно одошто по витканото влакно (една од причините зошто витканата коса е виткана). Како што секој што има виткна коса веќе знае, влажноста на воздухот влијае на кадравоста или витканоста на косата. Причина: влакната апсорбираат вода и ги присилуваат протеините на косата да се вратат во првобитната – виткана состојба. Привремено можеме да ја промениме формата на правата или витканата коса, со „трајна“ ил пак со пеглање, но евентуално, таа пак ќе се врати во првобитнтата состојба.Изменето од емил - 06.Февруари.2011 во 09:00
Кон врв
Nadia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 227
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nadia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2011 во 12:59

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 00:04

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2011 во 08:52
голема%20насмевка Брза од каде ја најде оваа слика на Камелија ??збунетостголема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 183>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.