IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Фризури
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фризури

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146147148 183>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2016 во 18:26
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2016 во 18:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2016 во 08:32
Деним коса


Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса

Деним коса
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2016 во 07:58

Нов тренд меѓу девојките: Виножито во коса


Меѓу девојките се појави нов тренд, кој може да си го менувате според расположението. Ако сте за повесел изглед, слободно пострижете се пократко на тилот, и исфарбајте се во разни бои. Оставете го горниот дел подолг, со цел да го покриете шарениот дел ако сакате да се посериозни. 

Се прашувате како би изгледало тоа?

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2016 во 08:35
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2016 во 16:40
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2016 во 15:25

Pink rose gold hair:

@fatcat2564 This is pretty much a perfect example of what Id like. <3 <3:

#Fbf to one of my first and favorite Rose Gold formulas! Pictures of this color have taken over Pinterest, and it is in the top five Google images for Rosegold! Thanks @aperky for being a beautiful model:

Georgia | GRGCTTS @grgctts Day two of yester...Instagram photo | Websta (Webstagram):

https://www.tumblr.com/dashboard:

hair styles for long hair Check out the website, some girl tried a new diet and tracked her results:

Gorgeous rose gold locks can be adjusted to work with any skin tone, according to Paul Mitchell National Educator Cassandra McGlaughlin. #PMBigNightOut:

I wish I could have Rose Gold hair!!! It is so beautiful!!!:

How to get a peachy pink pastel pixie cut:

Pink pastel is totally in! Click through for more amazing cool hair color ideas for 2015:

Loving my new dark rose gold hair. Cant wait to see how it looks after a few more processes to lighten it up.:

Pink champagne balayage:

rose gold pink hair:

Rose gold hair color, rose gold hair, curly hair, wavy hair:

Pink/lavender tint to dirty blonde hair with balayage highlights.. Instagram- froufrou412:

Rose gold has trending traction. Not just in electronics or jewelry either. READ https://www.paulmitchell.com/our-story/our-blog/2015/march/trend-report-rose-gold-hair-color/ #PMTSHairEx:


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2016 во 20:47
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2016 во 09:06

10 мрзливи фризури готови за неколку минути


Толку многу работи може да се прават кога времето ќе затопли - шетање низ парк, ручек под отворено небо, секојдневно кафе со пријателите... и секогаш сакаме да изгледаме да изгледаме убаво.

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-001.jpg

Сите знаеме дека за совршениот изглед е потребно време, а во случајот токму времето е она кое ни недостасува или пак не сакаме да поминеме часови и часови пред огледало кога времето нè мами надвор.

Токму затоа ние ви нудиме 10 фризури кои нема да ви одземат повеќе од неколку минути, па ќе можете што повеќе време да поминете уживајќи во сите убавини на топлите денови.

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-1.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-2.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-3.png

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-4.jpg



10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-6.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-7.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-8.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-9.jpg

10-mrzlivi-frizuri-gotovi-za-nekolku-minuti-10.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2016 во 21:22
kako kosata da vi bide ubava vo tekot na letoto 01
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2016 во 18:41

3 едноставни и впечатливи фризури


Имате долга коса и сакате да направите нешто поинакво со неа?

Следат три едноставни, но ефективни фризури кои се подеднакво интересни како за на работа, така и за вечерно излегување.

Амазонска плетенка

Одвојте го горниот дел од косата и заврзете го во опавче. Со тенката рачка од чешелот направете ги саканиот облик и волуменот. Преостанатата коса завиткајте ја во коњско опавче. Потоа земете тенка лента или тантела, што ќе ја заврзете околу опавчето. Можете да користите и некоја еластична лента или врвка. Предниот дел наместете го соодветно на обликот на лицето и на крај зацврстете со лак за коса.

Сирена плетенка

Земете мал прамен од предниот дел на главата и завиткајте го. Потоа земете прамен непосредно под него и завиткајте го со првиот. Продолжете да земате прамени надолу по косата и виткате ги еден со друг. Истата постапка повторете ја и од другата страна на главата.

Со ластиче врзете ги двете страни од плетенките и со помош на шноли поврзете го средниот дел од плетенките. Зацврстете со лак за коса.

Крст плетенка



За почеток нанесете пена за коса. Потоа со помош на фен и пегла убаво исправете ја. Заврзете го предниот дел во коњско опавче и со помош на два прамена од истиот почнете да ја плетете косата. Кога ќе ја исплетете целата коса заврзете ја со ластик. Од страната на главата направете уште една плетенка и прицврстете ја на другата страна.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2016 во 09:03
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2016 во 09:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2016 во 08:20
Јастог плетенка

Рибината коска е една од најпопуларните фризури која е фаворит на сите генерации. Но, оваа вечна фризура досегна нова, модерна верзија и таа веднаш стана хит.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-01.jpg

Ако сакате да го испробате новиот тренд, не мора да одите на фризер бидејќи во само неколку минути можете сами да ја направите.

Потребно ви е:


Постапка:

1. Исчешлајте ја косата, истапирајте го профилот и префрлете ја на една страна.

2. Ако имате шишки префрлете ги на другата страна и пуштете ги пократките прамени слободно да паѓаат на лицето.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-1.jpg

3. Поделете ја косата на 2 дела: преден, помал дел со коса која паѓа на лицето и заден, поголем дел со тилот на главата.

4. Поделете го задниот дел на 3 прамени и намотајте го секој од нив. Привремено прицврстете со шнола за да не се одмота.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-2.jpg

5. Предниот, помал дел поделете го на 2 дела. Секој дел прво одделно смотајте го, а потоа и меѓусебно за да добиете еден дебел завиткан прамен.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-3.jpg

6. И задниот дел замотајте го во еден прамен. Потоа, предниот и задниот дел завиткајте ги еден околу друг и со фуркети прицврстете ја косата зад ушите т.е. на долниот дел од главата и хоризонтално пикнете го во плетенката.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-4.jpg

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-5.jpg

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-6.jpg

7. За крај, завршетокот прицврстете го со ластик за коса и испрскајте ја плетенката со лак и наместете по желба.

letna-frizura-za-onie-koi-ne-se-vesti-so-racete-jastog-pletenka-7.jpg

Совет плус: Ако не сте вешти со плетење на косата, тогаш завитканите преден и заден дел одделно врзете ги со ластик кај коренот и потоа мотајте ги заедно. Кога ќе ја сплетете косата, пресечете ги двете ластичиња за коса со помош на ножици.



Изменето од Valerija - 08.Август.2016 во 08:21
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 144145146147148 183>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,282 секунди.