IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - Рејтингот на политичарите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рејтингот на политичарите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Рејтингот на политичарите
    Испратена: 11.Мај.2008 во 12:33

Според резултатите од анкетата на Центарот за меѓуетничка толеранција и бегалци (ЦМТБ) на тема „Политичкото насилство врз граѓаните во пресрет на предвремените парламентарни избори 2008 годинаv

Во однос на симпатиите кон политичарите, најголем број граѓани, 22 отсто, се изјасниле за Никола Груевски, 18 отсто го поддржале Тито Петковски, 14 отсто - Радмила Шекеринска и уште толку Мендух Тачи, 11 отсто - Фијат Цановски, 9 отсто - Али Ахмети, 7 отсто - Јован Манасиевски, 3,2 отсто - Амди Бајрам, 0,8 отсто - Стојан Андов, 0,6 отсто - Бардуљ Махмути и 0,3 отсто - Лилјана Поповска. (П.Р.)

 

NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
nenno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 12:48
Ako e taka Sonce i Dpa pravat vlada.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 12:59
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Според резултатите од анкетата на Центарот за меѓуетничка толеранција и бегалци (ЦМТБ) на тема „Политичкото насилство врз граѓаните во пресрет на предвремените парламентарни избори 2008 годинаvВо однос на симпатиите кон политичарите, најголем број граѓани, 22 отсто, се изјасниле за Никола Груевски, 18 отсто го поддржале Тито Петковски, 14 отсто - Радмила Шекеринска и уште толку Мендух Тачи, 11 отсто - Фијат Цановски, 9 отсто - Али Ахмети, 7 отсто - Јован Манасиевски, 3,2 отсто - Амди Бајрам, 0,8 отсто - Стојан Андов, 0,6 отсто - Бардуљ Махмути и 0,3 отсто - Лилјана Поповска. (П.Р.)
haha...naracana anketa.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 13:22


i jas ne im davam. ni na bugari ni na tatari, ni na srboslavci.

a anketata ti e naracana, od avion se gleda.

Изменето од moira - 11.Мај.2008 во 13:32
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 15:05
така е,,,се согласувам,,,ексклузивно нарачана анкета за исполнување нечии желбии,,,,

но не ми е јасно ,,што трошат време на анкети???,,,кога на крајот на краиштата вистината ке се покаже на изборите,,,,
но ај сепак донекаде ги разбирам,,,немаат попаметна работа,,,па си играат...си прават кејф самите себе...

ех деца деца,,,
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 10:50
koalicijata na vmro, sigurno ke osvoi nad 61 pratenik. greskata na vmro e sto dobar del od tie 61 pratenik se prodadeni dusi (trajanov, zingo, bajram)... ne treba da cudi, ako vo idniot sostav na parlamentot si ja prodadat kozata na sdsm za nekoja pozamasna sumicka.
Кон врв
DJAKONDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Султанот на Феникс

Регистриран: 28.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15052
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DJAKONDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 19:14
VMRO ke ima pomegu 55 i 59 pratenici... aj se kladime
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki

Кон врв
nenno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2008 во 19:17
De be sto napraivte, Vmro i Sdsm treba da podelat 90 pratenici. Vmro preku sila ke ima 45-46 pratenika.
Кон врв
nenno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nenno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:14
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

koalicijata na vmro, sigurno ke osvoi nad 61 pratenik. greskata na vmro e sto dobar del od tie 61 pratenik se prodadeni dusi (trajanov, zingo, bajram)... ne treba da cudi, ako vo idniot sostav na parlamentot si ja prodadat kozata na sdsm za nekoja pozamasna sumicka.
Ciao, Dpmne-OVCI
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:17
,....more,...ne se tie ovci,....oni ,..ovcite ,...gi strizat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:17
50% : 13%
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
BUGS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2008
Локација: India
Статус: Офлајн
Поени: 268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BUGS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:18
Ne delat VMRO i SDSM pratenicki mesta,VMRO gi dobiva 60 a,DPA 12 ili 13,e za ostanatite drugiot del od kolacot ili troshkite koj kako zasluzil.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:19
50% : 13%
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 01:21
more,...site jas bi gi ,...pozakachil,....nasred ploshtad!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.