IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Доцнење на месечен циклус...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Доцнење на месечен циклус...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Доцнење на месечен циклус...
    Испратена: 02.Октомври.2013 во 00:36
...zatoa i go donesoa zakonot za abortus,retko koj izdrzauva dva-tri meseci.газење од смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2013 во 00:20
...i na zena mi i docni....................platata!изненадување

...m.m.e!лутина
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2013 во 18:53
има една реченица што прво ми беше чудна кога ја слушнав, па после смешна, зошто сите истата ја повторуваат
-не сум трудна, ама докторката вика дека сум трудна

така и ова

Изменето од sanja-a - 01.Октомври.2013 во 18:54
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2013 во 00:10
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

ИмаТ - НемаТ ..... а не немаАт ..... смеењеголемо гушкање

rasipujecka na zabavi
големо гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 11:32
ИмаТ - НемаТ ..... а не немаАт ..... смеењеголемо гушкање
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 11:27
Originally posted by vind dizel vind dizel напиша:

здр ми треба помос имав со девојками однос пред 16 дена и имав до 3 .4 .5 петрација бес кондом и после стадов кондом и заврсив работа се али се одалецив од неја и сврсив надворесно и дали има несто проблем да забремени зс усте немат добијено.
благодарам од напред ве молам за одговор


gledam deka si imal 3.4.5 tive petracii bes
citajki primetiv deka napisa tie nemaat dobieno.. znaci se zboruva za povekje devojki (NAJMNOGU 5. prema tive petraciite bes)
togas
NE SE SEKIRAJ NE SE BREMENI MORA DA E TOA NEKOJ VIRUS, shom se tolkav kup
Изменето од anakin - 28.Септември.2013 во 11:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 11:22

koga kje docni toa mozebi znaci deka za devet meseci kje ima eden zitel povekje na planetata, odosto bi imalo ako ne bi docnelo


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2013 во 09:27
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

... Затоа пред да го пикнеш уште неколку пати, земи прочитај малку литература за СПБ и забременувањето. Додека не созрееш, не ни треба да пикаш нешто што не се пика секаде.

смеење Така е Евангелине! големо гушкање
Некои деца до 16-17 години не знаат за што им служи освен за мочање, а кога ќе дознаат - веднаш свадба!
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2013 во 02:54
Originally posted by vind dizel vind dizel напиша:

здр ми треба помос имав со девојками однос пред 16 дена и имав до 3 .4 .5 петрација бес кондом и после стадов кондом и заврсив работа се али се одалецив од неја и сврсив надворесно и дали има несто проблем да забремени зс усте немат добијено.
благодарам од напред ве молам за одговор

Ако некој те разбрал, треба награда да му се додели. 
Колку години имаш? 15?

Ако си имал однос со девојка ти, требало да размислиш за можните последици пред да влезеш 3,4,5 пати на предна врата. Не е ова нишај врата земи плата. Да, постои можност да забремени. И постојат милион можности за СПБ. Постои и предсемена течност. А постои и интернет.

Затоа пред да го пикнеш уште неколку пати, земи прочитај малку литература за СПБ и забременувањето. Додека не созрееш, не ни треба да пикаш нешто што не се пика секаде.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
vind dizel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vind dizel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2013 во 01:44
здр ми треба помос имав со девојками однос пред 16 дена и имав до 3 .4 .5 петрација бес кондом и после стадов кондом и заврсив работа се али се одалецив од неја и сврсив надворесно и дали има несто проблем да забремени зс усте немат добијено.
благодарам од напред ве молам за одговор
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18915
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2013 во 01:50
los znakзагриженост
vivi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:30
- ne begam jas!

..samo neka e moja,...dnk. намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18915
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:27
ti gledaj ostani posle dnk-toголема насмевка
vivi
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2013 во 23:26
- samo za uteha de,

...barem neshto da (ti) ...dojde.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.