IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убава коса!!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убава коса!!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 17:45
A slucajno nekoj da ne znae sto pomaga kosata da raste pobrzo
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 11:59
Ubava kosa=neguvana kosa,kosa so sjaj
Koristenje na soodvetni sredstva za nejzinoto odruzvanje
Mojata e plava,si bara postojana nega,silikonski kapki ,obavezno ednas nedelno so sekoe feniranje,posle toa e kako svila..mnogu si ja sakam..голема%20насмевка
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 12:08
Za ubava i sjajna kosa kaj zzenata- potreben i e redoven seks. Samo toe e vistinskiot recept (sinonim-shto ima dokazzana klinichka vrednost? -spe**ata pozitivno vlijae i vrz kvalitetot na kozzata-nesamo vrz sjajot na kosata +se namaluva vnatreshnata tenzija i stresot voopshto ) Izbegnuvajte premnogu hemija od tipot na vakvi ili onakvi shamponi -prirodnoto si e prirodno
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2008 во 12:23
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Za ubava i sjajna kosa kaj zzenata- potreben i e redoven seks. Samo toe e vistinskiot recept (sinonim-shto ima dokazzana klinichka vrednost? -spe**ata pozitivno vlijae i vrz kvalitetot na kozzata-nesamo vrz sjajot na kosata +se namaluva vnatreshnata tenzija i stresot voopshto ) Izbegnuvajte premnogu hemija od tipot na vakvi ili onakvi shamponi -prirodnoto si e prirodno
 
Штом ти велиш...мора да е така, од аватарот се гледа само каква коса имашголемо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Dimon Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 18:48
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

A slucajno nekoj da ne znae sto pomaga kosata da raste pobrzo


Имаше шампон Shauma кој што беше наменет за побрзо растење на косата и кутичето беше бело по боја, побарај во некој маркет и прочитај го упатството можеби сеуште го има, а исто за побрзо растење на косата помага и почестото миење.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:22
Originally posted by Dimon Dimon напиша:

Originally posted by Lithium Lithium напиша:

A slucajno nekoj da ne znae sto pomaga kosata da raste pobrzo


Имаше шампон Shauma кој што беше наменет за побрзо растење на косата и кутичето беше бело по боја, побарај во некој маркет и прочитај го упатството можеби сеуште го има, а исто за побрзо растење на косата помага и почестото миење.


Fala ti. A za cestoto mienje znam deka pomaga vo pobrzo rastenje na kosata, ja mijam kosata 4 pati nedelno zatoa sto i mnogu cesto mi se mrsi.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:34
4 пати неделно е премногу
а за растот тоа нема врска, и можам да замислам како лито косуле имаш

за побрзо растење лосионите највеќе помагаат
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:36
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Za ubava i sjajna kosa kaj zzenata- potreben i e redoven seks. Samo toe e vistinskiot recept (sinonim-shto ima dokazzana klinichka vrednost? -spe**ata pozitivno vlijae i vrz kvalitetot na kozzata-nesamo vrz sjajot na kosata +se namaluva vnatreshnata tenzija i stresot voopshto ) Izbegnuvajte premnogu hemija od tipot na vakvi ili onakvi shamponi -prirodnoto si e prirodno

само ми е чудно зошто на декларациите за сите призводи на коса зошто нема сперма
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 19:46
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

4 пати неделно е премногу
а за растот тоа нема врска, и можам да замислам како лито косуле имаш

за побрзо растење лосионите највеќе помагаат


Abe si imam jas ubava kosa, ne e lita, mene kosata mi raste izgleda samo vo shirina a ne i vo dolzina pa sakam da napravam ramnoteza sega By the way koj losion na primer
Кон врв
Dimon Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 20:27
Пробај со чичково масло го има и во аптеките, само ќе внимаваш да не ставиш премногу затоа што е многу мрсно, ќе отстоиш еден час, а потоа можеш да ја измиеш косата со детски сапун и шампон Becutan и за мрсната коса многу е важно да користиш шампон што ја мие темелно косата и после секое миење да избегнуваш да ја цедиш косата со крпа и корист фен кој што ја концентрира топлината на едно место, ако побавно ја суши косата верувај дека е поквалитетно.
А чичковото масло исто е и препорачливо за против метил.
Исто можеш да пробаш и со ореово масло, ќе прочиташ на нив кое повеќе ти одговара тоа земи го.
Но не заборавај дека треба многу добро да ја измиеш косата, бидејќи може да ти остане мрсна и токму затоа и ти препорачав детски сапун и шампон.
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2008 во 21:49
mojata kosa mi e ubava i dolga nemam problem so nejze!!!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:06
Originally posted by karamandi karamandi напиша:

mojata kosa mi e ubava i dolga nemam problem so nejze!!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 02:19
Мојата коса е убава и кратка...
И јас немам ич проблем со нејзе...трепкање


Изменето од anastea - 14.Декември.2008 во 02:19
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2008 во 16:38
E i mojata e ubava koga ne e mrsna ama mnogu brzo mi se masti,pa nekoj ako ima isprobano nekoja uspesna formula protiv toa neka pise..blagodaram odnapred
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,625 секунди.