IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Како да го најдам филмот?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да го најдам филмот?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 20:05
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

еден филм, што го имам само еднаш гледано... на МТВ1... го гледав кога бев мала, и е прилично детски филм... во филмов, има еден град, и сите мораат да молчат... и во една зима доаѓа една жена со некојаси музичка кутија, се сместува кај едни деца... или оди кај нив... не знам баш... и на крајот сите во една црква пеат, весели и насмеани...

му текнува на некого ??



Леле колку е јак,со полицијата за тишина?Леле и јас сакам да знам како се вика ,некој ако му текнува ?

а почнува така што даваат едно езеро, магла,... и таа жената излегува од чамец..... а на крајот пеат луѓево во црквата... и мислам дека додека молчеа, градов како темен да беше, облачен цело време.... дејството е сместено во 17-18век.... и не знам баш дали имаше полиција ???


ne znam dali e so policija. znam deka ima zabrana za peenje vo cel grad i nikoj ne smee da pee. na kraj devojceto mislam deka ke zapee vo crkvata i site ke se setat na starite dobri vreminja koga imalo muzika...

na zalost ne znam kako se vika.


дааааааааа лелелееееееее како ти текнааааа
Кон врв
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 13:44
Дали некој мозе да ми каже дали го гледал и каде можам да го најдам филмот A name is a name,на исландски режисер кој е за македонија и за спорот со Грција? Еве го трејлерот:
A name is a name MACEDONIA
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 01:25
i jas bi sakal da go gleam
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 09:54
Da ne ja ima nekoj 7 sezona od 24 casa....збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 10:04
i jas baram eden od mtv
vo kina,  se slucuva, vo restoran za pekinski patki ili taka nesto... i se borea so konk*rencija (fast food pekinski patki)
filmot e ludnica, solzi mi tecea
ako go znaete barem kako se vika kazete za da mozam da go baram... ednas slucajno go fativ na mtv, ni znam kako se vika ni od kogo e....pomos plsтага
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 10:29
ima eden film, avstraliski, vo dva dela e....
se raboti za megjunarodna podmornica, sto posle nuklearen holokaust bara bezbedno mesto na planeteta....
ako znae nekoj kako se vika filmot...neka pise...голема%20насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 13:18
Претпоставувам на овој мислиш...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2010 во 16:20
Филмот со Стивен Сегал кога едни едни луѓе ќе киднапираат воз во кој се наоѓа тој и неговата ќерка мислам....збунетост
И потоа тој ќе ја преземе работата во свои раце, па на крај ќе го спаси вагонот со патниците, а остатокот од возот ќе експлодира

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2010 во 16:32
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Филмот со Стивен Сегал кога едни едни луѓе ќе киднапираат воз во кој се наоѓа тој и неговата ќерка мислам....збунетост
И потоа тој ќе ја преземе работата во свои раце, па на крај ќе го спаси вагонот со патниците, а остатокот од возот ќе експлодира

 
 
Кажи барем година.......среќа
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2010 во 16:46
го најдов.....танцување

http://www.movietrimmer.com/content/default/english/images/movies/378375_3.jpg
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Eraserhead Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eraserhead Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 21:14
Da jas ja imam 24 7-ta sezona
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 00:22
Originally posted by Eraserhead Eraserhead напиша:

Da jas ja imam 24 7-ta sezona
 
 
дај бе некако да го земам....голема%20насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2010 во 23:45
глеав пред неколку години....
акција...
Со Вил Смит беше , нешо другар му сликал нешо , па му го дава филмот на него во вид на Нинтендо , па овие од National Security Agency го бркаат , мислам дека дејствието се води во Лос Анџелес , па се бркаат , па еден стар дедо му доаѓа на помош , демек дедово бил некојси ‘каубоец‘ на времето па бегаат од овие агентиве...

Како е насловот?голема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 00:15
паблик енеми
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,469 секунди.