IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Моминска и ергенска вечер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моминска и ергенска вечер

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Моминска и ергенска вечер
    Испратена: 26.Март.2014 во 22:59

Организирајте незаборавна моминска вечер


Секоја девојка пред да се омажи треба да има незаборавна моминска вечер. За да биде што поинтересно и на сите да им остане во добро сеќавање, пронајдовме за вас неколку игри што можете да ги организирате за посебната ноќ. Моминската вечер најчесто ја организира кумата, па таа треба да се погрижи малку повеќе околу организацијата. 


За првата игра потребно е преку е-мејл да му поставите на младоженецот неколку прашања во врска во неговата свршеница. Тој треба да претпостави што би одговорила неговата идна сопруга, а тогаш поставете ѝ ги и на неа истите прашања за да видиле колку од одговорите ќе им бидат исти.

Организирајте секоја девојка што ќе дојде на забавата да купи пијалак и парче долна облека за идната невеста. Тогаш играјте си со погодување така што идната невеста ќе погодува од кого е секој подарок. За секој погрешен одговор таа мора да се напие голтка пијалак.

Играјте вистина или предизвик како што сте правеле кога сте биле мали, а за победникот обезбедете интересна награда.

Играта „никогаш не сум“ се игра така што една од поканетите ќе каже нешто што никогаш не го направила, а секоја што го направила тоа треба да се напие една голтка пијалак. И така сè додека не ви здодее.

Од секс-шоп купете неколку секси-играчки и скријте ги насекаде по просторијата во која се одржува моминската вечер. Задача на невестата е пред крајот на вечерта да ги пронајде сите предмети.

Купете споменар и во него секоја од присутните нека ѝ напише нешто на идната невеста, а тогаш на крајот од вечерта дајте и го споменарот како спомен од таа прекрасна ноќ. Ставете и свои фотографии за споменарот да биде поинтересен.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 11:19
 sekoja vecher e slobodna samo do umot i akalot eсвиркање
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2011 во 09:31
Би направил ергенска вечер ако утредента треба да ме носат на стрелање.
 
Поглупа работа немам сретнато. рамнодушност Зошто тогаш воопшто би се женел, и која е поентата на ваквата вечер? збунетостне
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2011 во 06:00
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
Дали ја оправдувате??
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
Пијанчење до крај???
Кое е вашето мислење за ова???
Охооо...а кое е твоето мислење
Сакаш да се опијаниш со другарите ... и да ти игра некоја стриптизета што можеби за некој денар плус и ќе ја легнеш на последната "слободна" вечер

Јас мислам...дека не сакам но по договор може идното мажуле да си истера една незаборавна вечер...после тоа нема да е слободен...море со катанец ќе го врзам за себе...да не може да мрдне..да нема право ниедна да погледне...да гледа во мене..и САМО во мене...


Јбг...глупости...
...и онака би бил слободен да прави што сака...тоа не би му била последната слободна вечер ж
Бракот е само на хартија..значи само на хартија не си слободен....моралните вредности играат улога
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 17:07
Малку ми е глупаво тоа... последна слободна вечер - па не се оди во затвор следниот ден!
Уствари, па може бракот некој како затвор го сфаќа, што знам јас - немам уште искуство во тоа
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 15:56
Да зш да не, мојот си имаше асално организиран ергенски викенд со кумот и сите негови другари, се пијанчеле, повраќале и се радувале на голи цицки, некои си танчерки по тоа дикотеките -голема работа! Толку за тоа, видел, си потрошил пари и си дојде дома.
Јас поубаво си поминав си бев у еден фин шопинг, на фина масажа и такви ми ти работи. Нит ми се правеа фешти од тоа нити имам мерак на билдери намачкани со уље да ми се мандаат пред очи зашто ич не ми прави мерак машки стриптиз.
Симболиката е важна и да си дадеш повод да се издуваш со друштвото во твое име.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 13:45
Glasam za momicka so deshavki a ne striptiz i neso golo telo pa ke rikame kako popaleni kucki.
Devojkite na SPA vikend - vino muabeti , luksuz ogovaranje i tracarenje , mozi i malce nostalgija no forcirana momicka NO WAY
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 13:11
ako edna vecer ke ja pokrie dotogasnata sloboda....
ako edna vecer ke ja pokrie idnata vernost.....
ako so edna vecer ke se resi prelazot edniot nacin na ziveenje vo drug..
togas go opravduvam taj ludi dan......
Noooo      ........malu morgen.....
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 12:34Нели одма би се ожениле со девојката која што би дозволила оваа торта да биде на нејзината свадба!

Прашање: Дали двајцата ликови на третото ниво од доле користат пила за да го пресечат едниот од столбовите на тортата?

Одговор: Да тоа го прават, не го пуштаат другарот толку лесно да замине.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:37
BULLsh*t

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 01:27
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...


nekoj ako saka neka si "proslavuva" taka, toa se za mene chisti gluposti!

е добро де IQ повеќето колку што знам само си викаат другари и другарки......си изнајмува славеникот локалче само за нив таа вечер.....музика погодена пиењето на место.......после го носат него кркуш до дома.....стриптизерки нема....зш појма неам.....
може да се смета и како обична вечер со друштовото.....само на некој начин посебна......прослава наречена......не знам мојот став кон ова е неутрален......него онака кеиф да му се направи на оној што сака ова да си го прослави
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:18
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Што мислете за таа ваша последна "слободна" вечер ???
 kone4no posledna"slobodna"ve4erголема%20насмевка
Дали ја оправдувате??
 e de,,,,pa mora da ima poslednaголема%20насмевканамигнување
Дали треба да му се носат на машкото и женското стриптизети ???
 NE!!! zatoa sto moze i da ne bide posledna "slobodna" ve4erголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Пијанчење до крај???
Ne ni ova!!!a utresniot den ke treba li da se bide prisuten na onoj "po4etniot" denзбунетостголема%20насмевка
Кое е вашето мислење за ова???
toa bi bilo za ova!!!плазењеголема%20насмевка


Изменето од ZeZnAtA - 30.Април.2008 во 00:19
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 00:06
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...


nekoj ako saka neka si "proslavuva" taka, toa se za mene chisti gluposti!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:33
Originally posted by IQ IQ напиша:

amerikanski gluposti!

можеби си во право......но кој како тоа го прославува...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.