IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Тенки усни......!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тенки усни......!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 11:12
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Има ли поубаво чаре од страстни бакнежи со љубениот?Па тоа е чиста наука, усните се слабо прокрвени па со бакнување доаѓа до хиперемија, т.е. ќе се зголеми протокот на крв во истите а со тоа ќе ви се зголемат.Само сакајте се и бакнувајте се почестоголемо%20гушкање

e ovoj sovet najmnogu mi se dopagja!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Clara Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Clara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 11:20
Nekoj spomnuva silikon na usta.....Site sto ke me procitate ve molam vnimatelno razmislete pred da se odlucite.Pred nepoln mesec edbna moja bliska osoba se reshi na toa i pomina KATASTROFALNO i uste se oporavuva od zgresenite usni,veruvajte deka e mnogu opasen hiruski zafat,zboruvam ovde vo Makedonija!
Dupla golemina na usni so kozmetika nemozes da dobies ali zatoa pak ima preparati koi vizuelno ja zgolemuvaat!Probajte go sjajot so volumen efekt od LOREAL,okolu 500 den. i dobar e stvarno!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 11:38
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Има ли поубаво чаре од страстни бакнежи со љубениот?
Па тоа е чиста наука, усните се слабо прокрвени па со бакнување доаѓа до хиперемија, т.е. ќе се зголеми протокот на крв во истите а со тоа ќе ви се зголемат.
Само сакајте се и бакнувајте се почестоголемо%20гушкање

 
 
 
...ШТО ДА КАЖАМ.....ДА РЕЧАМ ДЕКА ГИ УЧИШ ,НЕМА ДА ПРИЗНААТ...ДЕЦА..!....НАУКА,МЕДИЦИНА...ТРЕНД..!!!!..БРАВО Maria.....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 14:09
Originally posted by Andrea_Gail Andrea_Gail напиша:

Soveti za vizuelno zgolemuvanje na usnite,kako ste uspeale da gi istaknite malite i tenki usni,posebni ocrtuvaci,sr-va za volumen ili slicno........


mislam toa sto rece marija magdalena, moze da e vistina ...inace drug sovet nemam.... ne sum imala problem so toa
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 15:40

А да ве прашам јас што ќе ви се тие "турбо усни"??? Затоа што е така модерно??? Па да испадне после како она во бајкине, кога сестрите си ги сечеле прстите за да им пасува кондурата на пепелашка или како она - го видела жабата коњот, па дигнала и она нога.

BEAUTY IS IN THE EYE OF THE BEHOLDER!!!

Бидете си она што сте си и на оној кој му се допаѓате ќе му се допаѓате такви какви што сте, а за оние другите ич да не ви гајле за тоа...гајле за тоа!!!Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 17:43
Originally posted by james dean james dean напиша:


А да ве прашам јас што ќе ви се тие "турбо усни"??? Затоа што е така модерно??? Па да испадне после како она во бајкине, кога сестрите си ги сечеле прстите за да им пасува кондурата на пепелашка или како она - го видела жабата коњот, па дигнала и она нога.

BEAUTY IS IN THE EYE OF THE BEHOLDER!!!

Бидете си она што сте си и на оној кој му се допаѓате ќе му се допаѓате такви какви што сте, а за оние другите ич да не ви гајле за тоа...гајле за тоа!!!
taka e!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 12:33
i da gi volumeniziras vizuelno ....gjabe ...ke isgledas kako osa da te kasnala da ne recam nekoj boks ti udril...
tesni usni soodvestvuva so liceto i toa e...priroda majka toa dala...vazno jarki boi da se stava na karmin ..i toooo
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:06
Шминка чуда прави, не знам што жениве се занесуваат со тие ботокси и глупости.
Барем на денешницава има еден куп козметички производи со кои може да се постигне максимален волумен на усните.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 22:21
zosto nekoj bi sakal da go zgolemi volumenot na usnite se si e ubavo ona sto prirodata ke go sozdade
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 15:13

.Изменето од mistake - 31.Јануари.2011 во 15:21
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 96045
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 15:14
Za srekja si imam polni usni
i nemam potreba od nikakvi vizuelni zgolemuvanja
stavam molivce ista boja kako karmin
ili za nijansa potemna
taka si dobivam uste podobar efektголема%20насмевкатрепкање
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 22:01
...имат злобните жени.плазење

нема лек за тенки устни...ке треба камуфлаж...доста дебел!!!смеење


Изменето од pagane - 07.Јули.2010 во 22:02
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2010 во 22:09
Некои...совети


ТЕНКИ УСНИ Со тенки усни не е исплатливо да се повлекува лажна линија, бидејќи ќе изгледате како кловн.   
* Таен трик: Употребете коректор кој го рефлектира светлото и добро разнесете го на усните. Со моливот за усни можете да го нагласите природниот облик, усните да изгледаат пополни. Секогаш одбегнувајте ги темните мат нијанси - дополнително ќе ги истенчат вашите усни. Одберете светли или средни тонови влажни кармини, а и сјајот ќе придонесе тие да изгледаат пополни.             
----------------------


На тенките усни им одговараат исклучиво посветли тонови на кармин. Темните бои само дополнително ги намалуваат. Преку светлиот кармин нанесете сјај, но внимавајте да не ги поминете краевите на усните. И запомнете, избегнувајте моливчиња за усни, особено ако се потемни од бојата на карминот и повлекувањето на линии над природната линија на усните

Изменето од ФорумскаБаба - 07.Јули.2010 во 22:10
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2010 во 14:03
Originally posted by pagane pagane напиша:

...имат злобните жени.плазење

нема лек за тенки устни...ке треба камуфлаж...доста дебел!!!смеење


Незнам колку е вистина,ама и јас сум слушнала за лошотилакот на жените/мажите кои имаат тенки усни.

Јас сум против ботокс,кој има ваков проблем нека проба со шминка,ама кај ултра тенки усни не верувам дека тоа ќе помогне.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.