IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Тенки усни......!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тенки усни......!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Andrea_Gail Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andrea_Gail Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Тенки усни......!
    Испратена: 26.Април.2008 во 10:53
Soveti za vizuelno zgolemuvanje na usnite,kako ste uspeale da gi istaknite malite i tenki usni,posebni ocrtuvaci,sr-va za volumen ili slicno........
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:27
slabo,mene bar ne mi uspealo,so se sum probala ama dzabe,uste silikoni da stavam,samo toa ne sum probala
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:27
биди си задоволна и со мали усни,.... среќа

кога веќе прашуваш,.... знам дека има едни сјаеви,..... што го зголемуваат волуменот,..... еднаш ставив,..... и како пецкање има на почетокот,.... а отпосле устата станува некако како пополна,..... трепкање поскапи се од другите сјаеви,.... барем така мислам,... збунетост прашај си во продавница,.... голема%20насмевка
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:34
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

биди си задоволна и со мали усни,.... среќа кога веќе прашуваш,.... знам дека има едни сјаеви,..... што го зголемуваат волуменот,..... еднаш ставив,..... и како пецкање има на почетокот,.... а отпосле устата станува некако како пополна,..... трепкање поскапи се од другите сјаеви,.... барем така мислам,... збунетост прашај си во продавница,.... голема%20насмевка

ima takvi od avon so efekt na peckanje,gi imam probano,ama vo pravo si,bidi si zadovolen so toa sto go imas!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:48
http://uk.youtube.com/watch?v=6fNnehlYSlQ

Devojki...moze ke vi e od pomosh....denes se e moznoнамигнување
nemora da si Angelina...ili Naomi...prirodnoto e sepak najprirodno
i najdobro..


Изменето од mamma - 26.Април.2008 во 12:50

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:48
леле кога ќе ми текне каква ми стана устата,..... смеење анџелина џоли,.... хахахаха,..... голема%20насмевка добро сепак немам мала и тенка уста,.... бакнеж така да ако твојата е тенка и мала,.... би требало да дојде некоја си малце помала од средна големина,..... збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:51
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

леле кога ќе ми текне каква ми стана устата,..... смеење анџелина џоли,.... хахахаха,..... голема%20насмевка добро сепак немам мала и тенка уста,.... бакнеж така да ако твојата е тенка и мала,.... би требало да дојде некоја си малце помала од средна големина,..... збунетостзбунетостзбунетост

mene pa i4 ne mi se svigja ustata na andjelina,ustiste! premn i e golema,mislis ke te goltne!
sakam samo maski so golemi usni.....
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 12:54
па и мене не ми се свиѓаше,..... бидејќи мојата си е средна и ми е таман трепкање

како и да е,... мислам дека сјајов би требало да помогне трепкање
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 13:00
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

па и мене не ми се свиѓаше,..... бидејќи мојата си е средна и ми е таман трепкањекако и да е,... мислам дека сјајов би требало да помогне трепкање

She sells seashells by the seashore...
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:15
Oh!-sensual|hot lips 40%popolni usni!
Bez bolni i skapi injekciiso Oh!
Aktivnite sostojki ja zabrzuvaat cirkulacijata na krvta koja doprinesuva za polni i crveni usni.
Slatkiot vkus kombiniran so senzualni mirisni noti na kanela gi zagreva usnite i ljubenjeto e se poveke po vozbudlivo i prekrasno.
     
Pure Color Crystal Gloss no:301 Este Louder
Dior Addict Ultra Gloos Reflect no: 757

Moliv za usni so koj ke gi iscrtas pravilno tvoite usni najdobro da e vo svetla neutralna boja,a potoa so malku potemno edna nijansa samo da gi naglasis konturite toa sosema prirodno bez nagli preodi i zgolemuvanja izgleda dosta loso i nevkusno bidejki e vooclivo
Svetli neutralni karmini vo boja na koza vizuelno da gi zgolemat usnite
Sjaj silikonski vo isti takvi tonovi moze i malku za nijansa potemen na dolna usna ili na sredina na usnite
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:21
Originally posted by leukoplacia leukoplacia напиша:

Oh!-sensual|hot lips 40%popolni usni!
Bez bolni i skapi injekciiso Oh!
Aktivnite sostojki ja zabrzuvaat cirkulacijata na krvta koja doprinesuva za polni i crveni usni.
Slatkiot vkus kombiniran so senzualni mirisni noti na kanela gi zagreva usnite i ljubenjeto e se poveke po vozbudlivo i prekrasno.
     
Pure Color Crystal Gloss no:301 Este Louder
Dior Addict Ultra Gloos Reflect no: 757

Moliv za usni so koj ke gi iscrtas pravilno tvoite usni najdobro da e vo svetla neutralna boja,a potoa so malku potemno edna nijansa samo da gi naglasis konturite toa sosema prirodno bez nagli preodi i zgolemuvanja izgleda dosta loso i nevkusno bidejki e vooclivo
Svetli neutralni karmini vo boja na koza vizuelno da gi zgolemat usnite
Sjaj silikonski vo isti takvi tonovi moze i malku za nijansa potemen na dolna usna ili na sredina na usnite

eve go 4ovekot sto e postru4en za vakvi raboti !fala za sovetot!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 22:08
Bolje e pomala usta nego gooooolema,toa ic ne mi se sviga.Zatoa ne se zamaraj so toa,stavaj si sjaevi za usta,top stojat i tie vo boja a i bezbojnite,ja istaknuvaat ustata
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 22:35
Има ли поубаво чаре од страстни бакнежи со љубениот?
Па тоа е чиста наука, усните се слабо прокрвени па со бакнување доаѓа до хиперемија, т.е. ќе се зголеми протокот на крв во истите а со тоа ќе ви се зголемат.
Само сакајте се и бакнувајте се почестоголемо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 00:03
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Има ли поубаво чаре од страстни бакнежи со љубениот?
Па тоа е чиста наука, усните се слабо прокрвени па со бакнување доаѓа до хиперемија, т.е. ќе се зголеми протокот на крв во истите а со тоа ќе ви се зголемат.
Само сакајте се и бакнувајте се почестоголемо%20гушкање




и плус ќе ти станат жар црвени,..... намигнување бакнежбакнежбакнеж
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.