IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Се сакате ли себе си????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се сакате ли себе си????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
Автор
Порака
OCEAN441 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OCEAN441 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 14:59
Poslednoto ti e dobro "JEAMS" i iscrpno!
Samo napred ali vo drug smer TE MOLAM!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 15:24
Pred mene gi ima nekolku
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:18
Originally posted by OCEAN441 OCEAN441 напиша:

Poslednoto ti e dobro "JEAMS" i iscrpno!
Samo napred ali vo drug smer TE MOLAM!


Ако ти треба појаснување, еве ќе ти кажам дека мислев на карактерно (од физичкиот изглед сум си и повеќе од задоволен), а ако тебе ти се вртат некои други мисли у глава .... што да ти кажам .... тогаш у тебе е проблемот!!!


Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:58
огледалото пука кога ќе ме види затоа избегнувам средби со огледала...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 00:41
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Ako tolku mnogu se sakam sebe si,
kako mozam da sakam nekoj drug ?????
 
pogresen zaklucok, kojsitiнамигнување
moras da se sakas sebe si za da mozes da sakas nekoj drug
 
 
 
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 00:42
 
 
   Постојат два спротиставени начини како човекот
може да се сака самиот себе...несебично и себично...
првиот начин е самоодржувачки , додека вториот е
самоуништувачки..............
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 00:55
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Ako tolku mnogu se sakam sebe si,
kako mozam da sakam nekoj drug ?????
 
pogresen zaklucok, kojsitiнамигнување
moras da se sakas sebe si za da mozes da sakas nekoj drug
 

Ako tolku mnogu pak ne se sakam sebe si,
znaci deka ne sum sposoben da gi sakam i drugite..!!!
Taka?

A moze li da se sakam sebe a da nesakam nikoj drug?
Ili da ne se sakam sebe a da sakam nekoj drug??Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 00:58
srceto e kosmos
ima mesto i sa sebe i za drug

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:09
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Ako tolku mnogu se sakam sebe si,
kako mozam da sakam nekoj drug ?????
 
pogresen zaklucok, kojsitiнамигнување
moras da se sakas sebe si za da mozes da sakas nekoj drug
 

Ako tolku mnogu pak ne se sakam sebe si,
znaci deka ne sum sposoben da gi sakam i drugite..!!!
Taka?

A moze li da se sakam sebe a da nesakam nikoj drug?
Ili da ne se sakam sebe a da sakam nekoj drug?? 
 
da, da, jas mislam deka ako ne si sposoben da se sakas sebe si, ne si sposoben ni drugite da gi sakas
mozes da se sakas sebe si, a da ne sakas nikoj drug
no ne i obratno
vsusnost....vo toj sto go sakame, go barame ona sto vo sebe si go sakame
(...uf....cek da vidam dali i jas razbiram sto napisav...)голема%20насмевка
 
 
 
 
 


Изменето од kejt-d-grejt - 04.Мај.2008 во 01:10
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:35
Izglea bese ,
vo toj so go sakame
go barame toa so nas ni fali,
 e sea ako sebe se sakame,
izleguva deka od drugiot barame da ne se saka,

ustvari,
ako sebe ne se sakame,
od drugiot barame da se saka sebe,
ama ako se saka sebe poveke od drugiot,
togas so mu vredi toa na ovoj prviot i ..
i..
taka...!!!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:37
Јас од тебе направив
јавач на змејови.
Ти од мене направи
Камен.“
И се препна.
DEL OD CITAT NA FILMAGIKA SO KOJ VO POTPOLNOST SE SLOZUVAM

Изменето од *moon* - 04.Мај.2008 во 01:38
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 08:29
Izgleda premnogu zosto od lugeto go baram samo najdobroto sto go imaat kaj sebe
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 09:34
da...narcis sum...golem..i`m in love with my self
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 09:48
so kogo si takov si, so sebe si...postojano
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,164 секунди.