IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Се сакате ли себе си????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се сакате ли себе си????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
Автор
Порака Обратен редослед
karaoglu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Март.2014
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karaoglu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Се сакате ли себе си????
    Испратена: 18.Декември.2014 во 02:57
povekje ne se sakam
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2014 во 02:10
Juhuu kolku si se sakate...da mozete sigurno i sami ke si se bacite
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2014 во 23:22
Nemozam da opisam kolku si se sakamтрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2014 во 16:44
mnogu
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2014 во 23:38
најмногу љубовплазење
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 13:17
Не биди толку сигурна голема насмевка слушај ја да ти кажам, ја се знам глупчо
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 13:15
eh sega...смеење
me vlechesh za prsti...hahahaha abe koga se sakash ne mu ja mnogu razmishljash...aktivnostite si se deshavaat... se deshavat rabotite... eve na primer kako iskachame od temava... i mozhe da sledi...газење од смеење
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 13:11
Ако немаш време срцка и ако ти е гз преку глава од активности... тогаш нема ни да помислиш што е тоа да се сакаш себеси среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 13:07
Zboruvame kako da nauchime da se sakame... Togash, rabotite se mnogu poinakvi... 


There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 13:01
Ма ние и вака и така ќе си плачеме... зборам дека денешната технологија ни ги намалува стресовите, ме капираш? На пример повеќе сакам да сум тажна и да имам кола за да можам да отидам до некаде со време а не да се замарам на пример да тргнам од дома 2 саати порано затоа што морам да пешачам. Материјалното го олеснува животот. Сега на пример имам куп садови за миење, треба да одам до центар пешки, а ми се урла ми се плаче и каде е моето време? 8 саати на работа? итн итн итн... значи не зборувам бадијала. трепкање Така повеќе ќе има човек време за себеси. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 12:50
...ne ti se veruva, ama, mene ne mi pravi razlika...

Mene koga mi se plache... jas sakam da sum so "mojata planina"...tamu i nema mnogu sadovi...намигнување

Ako sum so sebe - mienjeto samoto se deshava hahahahaголема насмевка

Site ne sme isti...iako sme edno...среќа
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 12:42
Значи сепак е подобро кога се има материјално де голема насмевка

Еве конкретен пример... јас не се сакам себеси.. ама имам компјутер што ми кочи у пм... и тоа дополнително ми ја зголемува нервозата, анксиозноста.. а замисли кога човек е материјално поопремен и си има лаптпопче и си нема мака, кога ќе си ги намали стресорите.. наместо да се умара го чекаат куп садови за миење имал гости он дома си има машина за миење садови. Епа има разлика кај плаче човек и како плаче човек. смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 12:39
Zoshto da se otkazham??? ta ne znachi deka koga chovek kje osoznae... treba da prestane da uzhiva vo zhivotot...голема насмевка 
Otkazhuvanjata...odvrzuvanjata se vo umot...ne mora da prestaneme da dozhivuvame...zatoa sme i ovde, neli?
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2012 во 12:36
Епа зашто не се откажеш од се материјално ако е така... м?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.