IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Бајки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
GrobarMKD Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GrobarMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:04
pa posle balot vo nejzina cest , taa pred polnoc bega od balot  organiziran vo nejzina cest i begajci si e zaborava gumenata cizma " made in borovo " ?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:12
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:36
плачење
Јас сакам со среќен крај.....
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
GrobarMKD Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GrobarMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:42
naravoucenie  ,,,,, bajkite kraj nemaat ,,,,, osobeno kaj onie koi imaat fantazija pa od kozi i kozari stanuvaat vojvotki ,,,, i vojvodi ,,,,,,
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 22:55
И добро сега Раскажувачу, кое е наравоучението?
Од козар војвода не бидува или?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:09
Доколку не е така, би биле осиромашени за наравоучение, а тоа е сепак најважно, нели...
ДА БИДЕМЕ ОНА ШТО СМЕ.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:30
NARAVOUCHENIE: SI NAPRAVIVTE MUABET,SEGA NAZAD NA TEMAнамигнувањенамигнување

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:36
Тема...
овојпат имавме бајка со тажен крај...но и момичето со кибритчиња која ми е омилена е тажна...
Глувчето Мице....
Не се сите приказни со среќен крај...

Но ајде за пред спиење нешто посреќно...
Онаа кога Трнорушка ја бакнува принцот и таа се буди од столетниот сон, а со неа и сите дворјани...големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 23:37
YES DA IMA MNOGU MALKU VISTINA VO BAJKITE....NO SEPAK SE VRZ OSNOVA NA NEKOJA VISTINA-BOLNA ILI NE...NO SEPAK NEKAKVA VISTINA....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2008 во 01:36
mozda
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 22:33
Princezata Elizabet trebase da se venca so princot Ronald.
I taman se spremi da trgne, dojde eden zmej i i' go izede dvorecot sose seta obleka i plus i' go grabna princot Ronald.
 Princezata oblece edna tanka hartiena vreka i trgna po tragite od zmejot da si go spasi princot.
Koga stigna do pesterata mu rece na zmejot: Kazuvaat deka si mozel da go preletas svetot za 10 sekundi!!
Zmejot letna, a koga se vrati bese premnogu umoren i odma zaspa. Princezata vleze vo pesterata da go spasi Ronald a toj koga ja vide i' rece: Vidi se kakva si, so tanka hartiena vreka, kosata ti e seta so pepel, i seta si necista, vrati se koga ke licis na princeza. 
Princezata mu odgovori: Tvoite alista se mnogu ubavi, kosata ti e cista, licis na vistinski princ ama si mnogu glup.                       
I tie nikogas ne se vencaa.
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 23:44
а знаете за таа кога жабата и рекла на принцезата
бакни ме и ќе се претворам во убав принц,
ќе те земам за жена и ќе те однесам во дворецот кај свекрва ти,
да ми раѓаш деца, да ми ги крпиш чорапите, да ми ги трпиш пријателите кога ќе локаме пиво и ќе ждригаме
..........
и после кога за вечера принцезата си јадела вкусни жабји батаци???
п.с. поховани мислам дека беаплазење
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 02:02
Srek
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.