IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВЕЛИГДЕН-Радост и верба во животот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:27
Дефинитивно се сложувам со Рушка. Мене пак ми беше некако хмм...не знам како да кажам...смешно и жално истовремено на работа кога колешкине ми велеа секој Божји ден уште постиш? леле колку ми газеа по некад на живец..ама само со да им одговарав...секој ден тоа па тоа...не знаат ни постот колку трае.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:29
Драга многу е тешко кога имаш луѓе кои не се свесни за Бога, во твоја близина....
Постот сам по себе си носи физичка тежина, но духовна благосостојба.......
Самото твое истрајување во него, е доволен одговор на нивното исмејување!

ти заврши филмот!

Изменето од Aisha - 25.Април.2008 во 23:30
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:31
Абе гледате ли вести на А1?
Велат дека во Прилепското село Ропотово било снесено јајце со ликот на Тоше Проески,само што слушнав сега.

Баш би сакал коментар на ова.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:33
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:36
Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:36
хм. Не ми личи на ништо, јајце портокалово. Каде видоа лик

Изменето од Aisha - 25.Април.2008 во 23:37
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:37
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Grev e koga se posti da se kazuva , da vi bide tesko i da izigravate macenik, radosta pri postot ,molitvite mi go otvaraat srceto i moram da vi kazam go brojam vremeto do mojata pricest, radost?? mislam deka e toa poveke od radost.         


Така е Рушка...
“Кога постите, не бидете жалосни како лицемерите зашто тие си ги прават лицата мрачни, за да се покажат пред луѓето дека постат. Вистина ви велам, тие ја добиле веќе својата награда“
Матеј 6:16
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:39
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.

Ако се загледша подобро има малце налик на сликата што е ставена на поштенската маркица...баш правев споредба..
ама навистина сум скептик морам да признаам
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:42
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.
Ако се загледша подобро има малце налик на сликата што е ставена на поштенската маркица...баш правев споредба..ама навистина сум скептик морам да признаамБаш ме интересира како ќе се произнесе МПЦ за ова.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:44
Јас сепак верувам дека Тоше е наш ангел. Верувам во чистината на неговата душа која на некој начин ја доби при искупувањето а тоа го кажа со градењето на Црквата Св. Преображение. Сепак Омер да го продолжиме разговоров во Општо..не оди овде среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Noor4ever Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 17.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Noor4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:45
A dali ste sigurni 100% deka e likot na tose tamu, i dali postoi moznost nekoj da manipulira so toa jajca na pr. prethodno so skalpel da go crtel jajceto pa posle go vapcale i eve ti likot na tose

Ne znam ova mnogu mi e cudno
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:47
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Не се познава ништо,очигледно е дека некому многу му работи фантазијата.
Ако се загледша подобро има малце налик на сликата што е ставена на поштенската маркица...баш правев споредба..ама навистина сум скептик морам да признаамБаш ме интересира како ќе се произнесе МПЦ за ова.

DA IZJAVILE NESTO,BAS KAZUVAA NA VESTITE NA A1 VO 19,SAMO NE MI TEKNUVA STO BESE,NESTO KAZALE DEKA TOSE E ANGEL TAKA VO TOJ SMISOL NE SE SEKAVAM BAS..........
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 23:47
Originally posted by Noor4ever Noor4ever напиша:

A dali ste sigurni 100% deka e likot na tose tamu, i dali postoi moznost nekoj da manipulira so toa jajca na pr. prethodno so skalpel da go crtel jajceto pa posle go vapcale i eve ti likot na tose

Ne znam ova mnogu mi e cudno

Сепак темава не е за Тоше така да назад на темата. Инаку ако се разбираше во вапцување ке видеше и ке приметеше дека не е правено намерно. Иако сум скептик ова се гледа дека не е правено намерно.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Pravoslaven Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 705
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslaven Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2009 во 10:14
Честитки по повод денешниот празник, на сите оние кои денес го слават, без разлика дали се од католичката, протестантската или православната деноминација...

Христос воскресе!
Православен значи правилно да ја славиш верата. А критериумот за правилност е Божјиот Збор - Светото Писмо !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.