IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали носите жолта облека?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали носите жолта облека?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 43>
Прашање: Дали носите жолта облека?
Одговор Гласови Статистика
45 [42,06%]
53 [49,53%]
9 [8,41%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 17:01
Немам жолто ништо во гардероберот ама утре одам да си купам едни жолти пантолони...ептен ги избендисав...баш ми е гајле што сите се зажутиле по градов...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 17:50
...НЕ НОСЕТЕ ЖОЛТО!..ОБЛЕЧЕТЕ СЕ ВО СИВО ДА НЕ СЕ НАРУШУВА УМЕТНИЧКИОТ ДОЈАМ КАЈ НАС(РМ).
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 18:20
Originally posted by zagor zagor напиша:

...НЕ НОСЕТЕ ЖОЛТО!..ОБЛЕЧЕТЕ СЕ ВО СИВО ДА НЕ СЕ НАРУШУВА УМЕТНИЧКИОТ ДОЈАМ КАЈ НАС(РМ).


Носете жолто!...Не облекувајте сиво затоа што не е се’ така црно!

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 19:34
Ne bash,...ne mi stoi k'o isplakneta sum vo zolto.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 00:37
 
 
  Да...носам жолта облека...имам панталони...блузички..
  ташна...чевли...сандали...и баш ми се допаѓа....голема%20насмевка  голема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 08:51
.....ПОДВЛЕЧЕНО СО ЖОЛТО!голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 22:26
retko da imam nesto vo garderobata na zolta boja ne ja sakam bash bojata
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 23:19
Nosam zolto ama ne tolku cesto,zoltata boje e arna i nisto ne fali ako si oblecen u zolto,osven ako se izzeme faktot deka po ulica site se kako belezani,so zolta i zelena kombinacija.
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2008 во 10:54
Ne nosam.......retko
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 03:08
edna od omilenite boi
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:39
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Колку ми се само смешни излозите на бутиците. Целите се жолти, жолти, жолти, од толку жолто глава боли. На сето згора толку дреч жолта ти удира на психа.
Имам видено некои девојки на кои добро им стои жолто, меѓутоа тие се сосем малку. А што “модата“ налага сите да се униформираат, тоа е друго дваесе и сега сите мора така да се облечат.
Катаклизма!


П.С: Јас мислам дека немам жолти алишта, а ако имам тоа е некоја маичка од пред 100000 години.
E stvarno,gradov go preplavija so zolto i zeleno,i da ja saka nekoj bojata da mu se smaci.Ama taka e so se kaj nas.Edno vreme hit bese violetovata i site bea vo taa boja,sega zolta i zelena site nosat samo toa,isto i so onaa dosadna frizura kako na Rihanna 90% se so takva frizura.Samo ne mi e jasno kako veke ne im se zdosadi na site,se e toa pa toa.Mnogu malku devojki imaat nekoj edinstven svoj stil.Dobro znam deka e potesko da se najde nesto poinakvo,posto skoro segde nosat isti raboti,ama bar za frizurata moze.Ima na nekoi im stoi extra i ok mi e za niv ama ne za site.Samo za zal taka bilo taka i ke si ostane

Изменето од ivi - 29.Април.2008 во 19:44
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105298
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 19:47

Zoltata i zelenata boja,gledam se u trend,..

jas licno ne gi sakam niti ednata niti drugata...
i ne mislam da kupuvam nisto,osobeno zolto...
od pricina sto mislam deka ne mi stoi,posto sum plavusha...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:42
 
   Жолта и зелена боја...многу си ги сакам...
и си ги носам...и баш ми е гајле што бил цел
град преплавен со нив....среќа
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2008 во 01:46
Носам жолти ѕиври.

Изменето од Палестинец - 04.Мај.2008 во 01:46
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 43>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.