IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Сојузници на Грција?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сојузници на Грција?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 16:00
Нема сојузници Грција за тоа , ама........нашата влада прави НАТЧОВЕЧКИ напори да создаде во најкратко време и такви. Интензивно се работи на случајот!
Кој бара ќе најде.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 18:46
anastea mislam na takvite gragani, kako tatko mi koj samo zatoa sto bese novinar albanec i pisuvase za rilindja bese nekolkupati povikan vo policija. zar ne snem demokratska drzava kade sto sekoj ima sloboda i moze da se izjasni kako saka, i da pisuva na koj jazik saka, da uci na koj jazik saka.

tatko mi ne bese ni vojnik na UCK, ni Terrorist na al kaeda, Ni vooruzeno lice, tuku novinar .
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 19:08
перото е посмртносно од било кое оружје ....... доколку е во рацете на вистинскиот човек намигнување
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 19:57
peroto e posmrtonosno oruzje vo takvite drzavi kaj sto vlastite ne se podgotveni da sedat na masa i da gi resat problemite,
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 20:01
каде тоа на пример збунетост
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2009 во 22:11
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

anastea mislam na takvite gragani, kako tatko mi koj samo zatoa sto bese novinar albanec i pisuvase za rilindja bese nekolkupati povikan vo policija. zar ne snem demokratska drzava kade sto sekoj ima sloboda i moze da se izjasni kako saka, i da pisuva na koj jazik saka, da uci na koj jazik saka.

tatko mi ne bese ni vojnik na UCK, ni Terrorist na al kaeda, Ni vooruzeno lice, tuku novinar .


Сигурен си?Речи му да ти даде беса кога ти ја кажува вистината.
Кон врв
kumanovaboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kumanovaboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 00:53
jas ne sum dete i da ne znam sto se slucuva doma kaj mene, pa da baram besa od tatko mi , jasno, i za ova drzava sekogas bile dobri albanci samo nepismenite, bidejki normalno deka nemalo rizik od niv, sto znae nepismen sto e moliv, a koga pocna intelektualnata klasa na albancite vo makedonija da gi bara pravat na albancite na miren i demokratski nacin, togas pocna i apsenjata, od 1990 do 2001 site formi na demokratija albanskiot narod vo Mkd gi upotrebi za da gi dobie pravata, no za tie sto ne ja znat definicijata za vojnata eve ke vi ja kazam,


Vojnata e posledica koga dve strani ne mozat na miren i diplomatski nacin da gi resavat problemite.

do 1996 vo gimnazijata vo kumnaovo bile pretepani desetici ucenici ,samo zaradi toa sto bile albanci, cicko mi bese nApadnat od eden huligan vo istata gimnazija i mu bese skresena vilicata samo zaradi toa sto bese albanec, epa prijateli moi najdete mi eden narod vo svetot koj saka da zivee vo ropstvo. NEMA

Изменето од kumanovaboy - 11.Август.2009 во 00:59
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 00:56
Темата е: Сојузници на Грција?
За лични муабети имате ЛП и без офтопици.
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 01:17
Grcija moze da ima sojuznici kolku saka...

Mislam deka na temava podobro ke i stoi da se vika "Protivnici na Makedonija". Ama, jas ne sum ja "krrstil" ...

Whatever.
Zamislete deka imate kukja, kakva takva, i dvorce. I sega, komsiite ve znaat deka ste miren covek i sekoj od niv malku po malku ja turka ogradata i vaseto dvorce sekoj den stanuva se pomalo...
Za da ne gi rasipete odnosite, ke si molcite... Pa duri i ke im pomagate pri premestuvanjeto na ogradata...

ILI NEMA?
Ne, nema. Zatoa sto toa e vasiot dvor. VASH. Epa, i Makedonija e vasha, iako nemate imoten list od cela drzava. Dvorot ne se brani na ograda, se brani na granica. Ako neprijatelot stigne do mojata ograda, i jas ke se povlecam. Poentata e da ne mu dades da stigne do tamu.
Ama na kogo da mu dades pamet.
Dzabe nekoi se kitat so najvisoki voeni cinovi, koga se hmm.. hkm.. u dusa.
Epoletata i kapata na glavata ne te pravat covek, tuku toa vo glavata i vo srceto.
DeepBlue
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 02:29
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

jas ne sum dete i da ne znam sto se slucuva doma kaj mene, pa da baram besa od tatko mi , jasno, i za ova drzava sekogas bile dobri albanci samo nepismenite, bidejki normalno deka nemalo rizik od niv, sto znae nepismen sto e moliv, a koga pocna intelektualnata klasa na albancite vo makedonija da gi bara pravat na albancite na miren i demokratski nacin, togas pocna i apsenjata, od 1990 do 2001 site formi na demokratija albanskiot narod vo Mkd gi upotrebi za da gi dobie pravata, no za tie sto ne ja znat definicijata za vojnata eve ke vi ja kazam,


Vojnata e posledica koga dve strani ne mozat na miren i diplomatski nacin da gi resavat problemite.

do 1996 vo gimnazijata vo kumnaovo bile pretepani desetici ucenici ,samo zaradi toa sto bile albanci, cicko mi bese nApadnat od eden huligan vo istata gimnazija i mu bese skresena vilicata samo zaradi toa sto bese albanec, epa prijateli moi najdete mi eden narod vo svetot koj saka da zivee vo ropstvo. NEMA


Види пријателе,мислам дека Албанците како народ и не ни се баш големи пријатели,како што лажно се декларираат и колку што се очигледно Сојузници на Грција,да бидеме реални.Е сеага дали и таму имаат барем “ронка“ од правата што ги имаат во Македонија,можеме само да се лажеме доколку го тврдиш тоа.Знаеш ли дека во Грција за изминативе 15 години има загинато повеќе Албанци одколку во Македонија,зошто и таму не започнаа војна како во Македонија ќе се прашуваме секогаш?Таму сеуште им кршат вилици како на твојот чичко во Куманово во 1996та па никој не рекол дека му се прекршени правата како во Македонија.
Или мислиш дека повеќе од милион Албанци во Грција сакаат да живеат во ропство,без да имаат вработени во Грчката администрација,без да имаат право и на основно образование а па камо ли факултет?Не се ли тоа слични проблеми какви што ги имаа Албанците во Македонија па да ги решат со војна оти очигледно не ги решаваат ни по мирен пат во Грција,а сепак се сојузници во НАТО како и што ќе станат најверојатно во ЕУ.Или таму,во Грција Албанците се дрмосерци,а во Македонија се храбри јунаци,ако веќе дискутираме вака отворено и разумно со “сите карти на маса“?
Без разлика на се,јас мислам дека Албанците се едни од најголемите сојузници на Грција во поглед на борбата против Македонија,дали тоа го прават од финансиски или некакви други причини останува дискутабилно прашање.
П.С.-Само немој да бидеш нереален и да кажеш дека Албанците во Грција имаат повеќе права одколку во Македонија,по било каков основ.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 02:51
Originally posted by ABC ABC напиша:

... П.С.-Само немој да бидеш нереален и да кажеш дека Албанците во Грција имаат повеќе права одколку во Македонија,по било каков основ.

Чекај малку, се со ред си оди.
Прво во Косово правата си ги побараа со УЧК - и си ги најдоа.
Потоа во Македонија со ОНА - и си ги наоѓаат.
Потоа следи и Грција.
А којзнае, можеби и нема да се случи да бараат дел од Грција, ако претходно, како нивен сојузник, се договорат за растурање на Македонија, па да си земат дел од западна Македонија.
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 09:50
grcija?!изненадување,.....maloutre!...aj bash  da vidam od niv kolku prava ke dobijat...,...i kolku ...posle ...albanci ke ostanat kaj niv..смеење


i-nache,...kutrite grchinja nemaat sojuznici na planetava,..sami se....kako ostaveni doenchinja na ...pragot od napushtena kukja....siroti...тага
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 12:34
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

Grcija moze da ima sojuznici kolku saka...

Mislam deka na temava podobro ke i stoi da se vika "Protivnici na Makedonija". Ama, jas ne sum ja "krrstil" ...

никој не е непријател на Македонија или ја мрази, сите ја поддржуваат грција од лични интереси, политички, економски, воени и т.н.
Македонија едноставно не им ги задоволува интересите
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2009 во 12:38
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

epa taka e koga makedonija ne znae da si gi ceni svoite gragani , tuku gi dela spored nacijata, koga ne si sam sposoben da gi resis vnatresnite problemi, ke ti gi resat drugite.

marsall dali so toa da ne bese priznata drzava kosovo, srbija ke vi ja priznavase crkvata ????



На кои граѓани мислиш, на оние кои сами се поделија на национална основа и пукаа на истата таа држава оти “многу ја ценат“ па дури и забораваат како се вика?
На нив мислиш?
гледам сте развиле таков муабет и мислам од тука почна, само да го прашам kumanovaboy, кој ја дели нацијата кога бара двојазичност? кој ги цени останатите граѓани кога се заложува само за себе? кој кого цени кога се бараат „права“ кои веќе ги поседува и кои ги има секој граѓанин на државата?

и само да знаеш, ич не ми е гајле за косово или србија, ај сега назад на тема!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,267 секунди.