IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - САД или Русија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

САД или Русија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 252627
Прашање: Na koja strana treba da se orentira makedonskata politika?
Одговор Гласови Статистика
34 [60,71%]
22 [39,29%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 12:27
Кога спомнувам ГОРДОСТ, тоа е нешто како инат, или за инат... Да дообјаснам... Неправдата што се вршеше сиве овие дваесетина години спрема Србија од страна на западните земји, а во корист на Хрватите, Босанците муслимани, Албанците итн. Во мене се створи една голема одбојност и мржња спрема западниот свет, мислејќи, како може едни демократски земји тоа да го прават... Зарем се слепи кога е во прашање правдата??? Од тогаш па се до ден денешен, па и за секогаш, секој успех на Србија (а ги има многу), било во спорт или во нешто друго за мене е голема радост, радост од типот: Браво Србијо, покажете ИМ што знаете, покажете ИМ кој е најдобар и кој е во право... НАПРЕД СРБИЈО РАСТУРИ ГИ!!! И така натака...

пс. Култузин, мислам дека во кратки црти ти објаснив нешто...

Изменето од DelijaSkopje - 26.Мај.2008 во 12:29
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 12:35
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Кога спомнувам ГОРДОСТ, тоа е нешто како инат, или за инат... Да дообјаснам... Неправдата што се вршеше сиве овие дваесетина години спрема Србија од страна на западните земји, а во корист на Хрватите, Босанците муслимани, Албанците итн. Во мене се створи една голема одбојност и мржња спрема западниот свет, мислејќи, како може едни демократски земји тоа да го прават... Зарем се слепи кога е во прашање правдата??? Од тогаш па се до ден денешен, па и за секогаш, секој успех на Србија (а ги има многу), било во спорт или во нешто друго за мене е голема радост, радост од типот: Браво Србијо, покажете ИМ што знаете, покажете ИМ кој е најдобар и кој е во право... НАПРЕД СРБИЈО РАСТУРИ ГИ!!! И така натака...

пс. Култузин, мислам дека во кратки црти ти објаснив нешто...



KAKO I DA E GORDOST E NESTO SOSEMA DRUGO,
JAS SUM GORD KOGA MAKEDONIJA KE POBEDI , KE OSTVARI NEKOJ USPEH, KE VLEZE VO EU, I TN, A SE RADUVAM KOGA NEKOJA DRZAVA SPREMA KOJA IMAM SIMPATII KE POBEDI , EVE NA PRIMER NA EVROVIZIJA.
A VO VRSKA SO NEPRAVDITE NEMAM VREME DA SE ZANIMAVAM SO NEPRAVDITE NANESENI KON DRUGITE DRZAVI ZATOA STO MAKEDONIJA E DOVOLNO OBESPRAVENA TAKA DA TOA MNOGU PVEKE ME BOLI OTKOLKU ZA SRBIJA.
OD DRUGA STRANA AKO NEKOJA DRZAVA NA BALKANOT NAVISTINA E OBESPRAVENA TOGAS TOA E MAKEDONIJA, NI KRIVA NI DUZNA A ZA OBESPRAVENOSTA NA SRBITE SAMITE IMAT GOLEM UDEL VO TOA (CITAJ :SRBIJA DO TOKIJA):
SO OVA BI GO ZAVRSIL OVOJ DIJALOG, AKO IMAS NESTO DA KAZES VO VRSKA SO MAKEDONIJA OK, ZA SRBIJA NAVISTINA NE SAKAM DA SI GO TROSAM VREMETO, DEGUTANTNO STANA VEKE.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2008 во 12:43
Немој сега да ги мешаш работите... Фразата "Србија до Токија" излезе мнооогу покасно од фразите за "Neovisnu Hrvatsku" и сите Хрватски знамиња со шаховница додека се вееја, Србија уште го вееше Југословенското знаме , бар уште една цела година... Е после тоа излезе се од контрола и почнаа разни фрази и знамиња... Неможе да го спомнувате само Србија до токија, а да го заборавате Туѓман како пред цела Југословенска јавност пред да постои секаква фраза од страна на Србија, го бакнува Усташкото знаме...

Изменето од DelijaSkopje - 26.Мај.2008 во 12:43
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 252627
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.