IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Веронаука!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Веронаука!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:12
ok ok,go po4ituvam tvoeto mislenje,zborot mi e deka veronaukata i ne e tolku potrebna vo skolskiot sistem,kako bilo do sega,pa taka i vo idnina!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:19
ma,ostaj go toj,..ochigledno .mesha zabi ,..i babi,...намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:35
КОГА НЕКОЈ СО ПОТЕКЛО ОД СТОЈАКОВО И БОГДАНЦИ ЌЕ СЕ РОДИ ВО СТРУМИЦА, ПА ЌЕ ПОРАСНЕ ВО СКОПЈЕ,ПОЧНУВА ДА СЕ СРАМИ ОД ОПИНЦИТЕ НА ДЕДО МУ, ПА МУ СЕ МЕШААТ И БАБИТЕ И ЖАБИТЕ...
КОГА ЌЕ ВИДИ РАЗБОЈ, СЕ ЧУДИ И ПРАШУВА: ШТО Е ТОА ШКРИПНИ- РИПНИ?

Изменето од lpartik - 08.Април.2008 во 22:35
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:47
veronauka toj predmet veke go ima vo moeto skolo a i jas ke pocnam da go ucam od maj no ne se ni pomislam da go ucam a posebno za katolicite
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:54
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

КОГА НЕКОЈ СО ПОТЕКЛО ОД СТОЈАКОВО И БОГДАНЦИ ЌЕ СЕ РОДИ ВО СТРУМИЦА, ПА ЌЕ ПОРАСНЕ ВО СКОПЈЕ,ПОЧНУВА ДА СЕ СРАМИ ОД ОПИНЦИТЕ НА ДЕДО МУ, ПА МУ СЕ МЕШААТ И БАБИТЕ И ЖАБИТЕ...
КОГА ЌЕ ВИДИ РАЗБОЈ, СЕ ЧУДИ И ПРАШУВА: ШТО Е ТОА ШКРИПНИ- РИПНИ?
,...hahaha,...e ,stvarno si ,...unikat,....ama,mi laskash shto si mi go zapamtil,...kako ono go vikash,....rodoslovieto,....a,ti beshe,...strumichkiot,....aiii,...izvini shto ne mi teknuva,...ama, siguren sum deka tebe ti tekna,...смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:12
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

КОГА НЕКОЈ СО ПОТЕКЛО ОД СТОЈАКОВО И БОГДАНЦИ ЌЕ СЕ РОДИ ВО СТРУМИЦА, ПА ЌЕ ПОРАСНЕ ВО СКОПЈЕ,ПОЧНУВА ДА СЕ СРАМИ ОД ОПИНЦИТЕ НА ДЕДО МУ, ПА МУ СЕ МЕШААТ И БАБИТЕ И ЖАБИТЕ...
КОГА ЌЕ ВИДИ РАЗБОЈ, СЕ ЧУДИ И ПРАШУВА: ШТО Е ТОА ШКРИПНИ- РИПНИ?
,...hahaha,...e ,stvarno si ,...unikat,....ama,mi laskash shto si mi go zapamtil,...kako ono go vikash,....rodoslovieto,....a,ti beshe,...strumichkiot,....aiii,...izvini shto ne mi teknuva,...ama, siguren sum deka tebe ti tekna,...смеење

... e ako ucevte veronauka vo osnovno ke go naucevte osnovnoto pravilo...sakaj go blizniot svoj... i da ve predupredam i dvajcata... za istocniot del od Vardar... ne trpam navredi... tamu lugeto se najdobri...големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:15
a be ,...go znam jas toa pravilo,....samo, go tolkuvam po moe,....go sakam samo toj, shto me saka,....голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:18
Originally posted by brza brza напиша:

a be ,...go znam jas toa pravilo,....samo, go tolkuvam po moe,....go sakam samo toj, shto me saka,....голема%20насмевка

.. te razbiram... i jas si imam maka... zaradi brziot jazik... od 10 dushi... devet ne me sakaat... a eden e ramnodushen...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:20
pa,sega,.....ne sum jas kako tebe,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:22
...znam... aj leka nok... odam da go sakam "blizniot svoj"грицкање%20нокти
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 23:44
Ipartik jas odamna imam napisano ovde deka crkvata si odigrala svojata uloga vo opsojuvanjeto na makedonskiot jazik .... i nemam nisto protiv toa da si odat lugjeto vo crkvi i da si veruvaat ... i ne se plasam od popovite, tie se lugje .... no verata i religijata e nesto sto e sloboden izbor i pravo na sekoj covek e dali ke veruva ili ne , dali ke posetuva crkva ili ne.... voveduvanjeto na veronaukata vo ucilistata ja nametnuva religijata i go krsi toa pravo na sloboden izbor.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 00:00
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Ipartik jas odamna imam napisano ovde deka crkvata si odigrala svojata uloga vo opsojuvanjeto na makedonskiot jazik .... i nemam nisto protiv toa da si odat lugjeto vo crkvi i da si veruvaat ... i ne se plasam od popovite, tie se lugje .... no verata i religijata e nesto sto e sloboden izbor i pravo na sekoj covek e dali ke veruva ili ne , dali ke posetuva crkva ili ne.... voveduvanjeto na veronaukata vo ucilistata ja nametnuva religijata i go krsi toa pravo na sloboden izbor.


Едно време учевме Марксизам (а и ти си учел(а) изгледа),па не станавме ниту марксисти,ниту комунисти. Што мислиш- ако се запознаеш со основите на исламот,ќе станеш ли муслиман?Ќе бидеш полош? Или ќе научиш нешто за другите и повеќе ќе ги почитуваш? Моја колешка, муслиманка, редовно за Велигден оди в црква,вапцува јајца,а јас не мислам дека е христијанка или лоша муслиманка.Таа е за мене голем човек кој успеал да излезе од својот кожурец. За да стигне до црквата св.Петнаесет тивериополски маченици, треба да помине низ Ѓупците,кои патем и дофрлуваат дека е ЃАУРКА...но таа не им обраќа внимание.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 08:39
Marksizam ucevme vo treta i cetvrta godina vo sredno uciliste, a ne vo petto odd. vo osnovno.

Marksizmot kako ucenje i religiite se nesporedlivi.

jas licno nemam problem, kako sto nema problem tvojata prijatelka da vleze vo crkva . sum vlegla i vo dazmija i vo razni crkvi od razni veroispovedi i ne sum stanala vernik. no toa e moj izbor , nikoj ne mi go nametnal.


Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 14:20
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Marksizam ucevme vo treta i cetvrta godina vo sredno uciliste, a ne vo petto odd. vo osnovno.

Marksizmot kako ucenje i religiite se nesporedlivi.

jas licno nemam problem, kako sto nema problem tvojata prijatelka da vleze vo crkva . sum vlegla i vo dazmija i vo razni crkvi od razni veroispovedi i ne sum stanala vernik. no toa e moj izbor , nikoj ne mi go nametnal.




A мислиш ли дека ако децата ја изучуваат веронауката ќе станат ( или им се наметнува да станат) верници?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.