IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што сега, без НАТО?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сега, без НАТО?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што сега, без НАТО?
    Испратена: 03.Април.2008 во 17:47
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Кога подобро ќе се размисли Македонија на некој начин излезе и како победник од овој самит иако не добивме покана за членство.....
Ние сме ТОП тема во целиот свет ....цел свет знае дека сме Македонци сме биле и ќе бидеме и дека никој а најмалце Јужна Македонија-грција може да не уценува што тоа го изјавија и Црвенкоски,Милошоски и Груевски....
чичко Бушман предложи потпишување на декларација во која Америка гарантира за безбедноста на нашата Македонија...
И можеби контрадикторно на она што се очекуваше сега би имале повеќе пријателски земји отколку што можевме да имаме.....
A da evo i jas sega gledam germanski vesti, i kazuvaat deka za zal Makedonija ne vleze vo NATO, ama ni stiskaat prsti za poskoroголема%20насмевка

ихихихиих.....ма какво стискање.....само за инат на Јужна Македонија-грција ќе одиме во НАТО и тоа под име Република Македонија...........а онај Коста Караманов ако мисли дека можат да ни направат нешто....да можат ..... да ни се фатат за "таквото"

Изменето од Santijago - 09.Јуни.2012 во 12:24
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:47
ALi AHMETI- Rekol Makedonija ne stana clenka na NATO e sega mi se olesni rabotata...голема%20насмевка

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:57
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:48

koj bese toj ?

Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:49
vnukot na rankovic ?
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:49

CАД ќе ја гарантираат безбедноста на Македонија

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:49
hahahaha, a nato kao vo red ke go stavese Ahmeti i ke go naucese da go zboruva jazikot na zemjata koja go rani...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:50
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

CАД ќе ја гарантираат безбедноста на Македонија

е да де......пишав за тоа погоре
ај сеа нека ни рече некој нешто.......

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:57
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:52
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

CАД ќе ја гарантираат безбедноста на Македонија
Makedonija ce dobie poseben bilatreralen dogovor od SAD, so koj ce se garantira bezbednosta i integritetot na Makedonija
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:52
ALi AHMETI- Rekol Makedonija ne stana clenka na NATO e sega mi se olesni rabotata...голема%20насмевка

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:56
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:53
e kaza ednas, procitavme.... ili plocata se rasipa?
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:53
[QUOTE=xxll] ALi AHMETI- Rekol Makedonija ne stana clenka na NATO e sega mi se olesni rabotata...голема%20насмевка

која работа.......да оди да сере раат или????

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:56
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:57

Kako ke opstanime nie makedoncite bez NATO...тага

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:55

Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:59
sto znaci , site raboti si doadjaat na svoe mesto ... sto se odnesuva do pomislata na nekoi politicari deka posle buk*rest ce se otvori moznosta za beskonecni baranja i federalizacija na Makedonija , propadjaat vo voda site nivni planovi ..... ce bidat pritisnati i od samata Albanija , zosto , sepak kosovo e pregolem zalak za rizikuvanje vo odnos na baranjata na nekakvi kvazi politicari so zastareni modeli na folkswagen bubi голема%20насмевка
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 18:00
[QUOTE=xxll]

Kako ke opstanime nie makedoncite bez NATO...
ајде де,,,не се сожалувајте до тој степен,,,

ај ке биде добро,,,само немој да плачеш....

Изменето од moira - 03.Април.2008 во 21:55

You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.