IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Денеска си купив оценка...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Денеска си купив оценка...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Денеска си купив оценка...
    Испратена: 02.Април.2008 во 13:27
Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазење

а како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкање

па така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадување

а најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутиналутиналутиналутиналутиналутина

со кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 14:34
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазење

а како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкање

па така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадување

а најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутиналутиналутиналутиналутиналутина

со кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување

Ne gi branam profesorite...ama vo nezavidna situacija se... ako rabotat exkatedra...odnosno predaj si...pa koj kolku zapamtil...zapamtil... frcat kritiki od site strani.... ako se nafati da raboti na sistemot samoucenje... odnosno decata sami da iznajdat podatoci... eve ti belja...nemaat site enciklopediii. dopolnitelna literatura... internet...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 21:47
Иста приказна и кај нас. Деновиве ги предаваме матурските задачи и до сега три пати фотокопирав (само да ги прашам кој ќе ми ја плати бојата од принтерот)а со професорот (менторот) со кој требаше да поминам не знам колку часови поминав само 15 минути во ходник да ми даде материјал. Не сакаат ни да ја прегледаат проектната а камо ли да се запрашаат колку пари сето тоа ме чинело. Не ги ставам сите професори во ист кош, но зборувам од лично искуство. Паметам дека имавме една наставничка што ни земаше пари за да ни даде тест, немале фотокопир во школо, па си ги плаќавме тестовите, но може ли и таа да се обвини? Да плаќа фотокопии за сите класови и не е баш ефтино, а тоа треба да и биде обезбедено.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 22:13
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазењеа како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкањепа така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадувањеа најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутинаalign="absmiddle" alt="лутина">лутиналутиналутиналутинасо кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување


МНОГУ ГРДО И НЕВКУСНО ЗВУЧИ ТВОЕТО ТВРДЕЊЕ ДЕКА СИ КУПИЛА ПЕТКА.МОЖЕБИ ПРОФЕСОРКАТА САКАЛА САМО ДА ВЕ МОТИВИРА ИНТЕРНЕТОТ ДА ГО СТАВИТЕ ВО ФУНКЦИЈА НА НАСТАВАТА. И ВО ТОА НЕМА НИШТО СПОРНО.ТОА ШТО НЕКОЈ НЕ ЈАДЕЛ ЗА ДА СИ „КУПИ“ ПЕТКА,ЗАРЕМ ТРЕБА ДА ТЕ ИЗНЕНАДУВА...ЉУБОВТА БАРА ЖРТВИ...И УЧЕЊЕТО Е СКАПА РАБОТА, А ЖИВЕЕМЕ ВО КЛАСНО ОПШТЕСТВО...НЕКОИ ОД ДЕЦАТА СО МАКА И СО МНОГУ ЖРТВИ ЌЕ СИ ПРОБИВААТ ПАТ. МОТИВОТ ДА СЕ УСПЕЕ- КАЈ НИВ Е ПОСИЛНО ИЗРАЗЕН ОТКОЛКУ КАЈ ДРУГИТЕ ДЕЦА.
КОГА ЈАС БЕВ УЧЕНИК, МОИТЕ НЕ БЕА ВО СОСТОЈБА ДА МИ КУПУВААТ- КВАЛИТЕТЕН ПРИБОР,ТУКУ ПОЕВТИН,(НЕКА СЕ ПРИСЕТАТ ПОСТАРИТЕ КАКВИ ШЕСТАРИ ИМАШЕ).ЈАС НЕ ЈАДЕВ, ШТЕДЕВ ЗА ДА КУПАМ ОД ПОДОБРИТЕ, А ТОГАШ НЕ УЧЕА ДЕКА СИТЕ СМЕ БИЛЕ ЕДНАКВИ.
ОНОЈ ШТО ОДИ НА НАТПРЕВАРИ, А НЕМА МНОГУ ПЕТКИ-ЌЕ ГО БИДЕ.
ТОЈ УЧИ ЗА ЗНАЕЊЕ, А НЕ ЗА ПЕТКА.

Изменето од lpartik - 07.Април.2008 во 14:51
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 23:01
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 09:12
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазењеа како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкањепа така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадувањеа најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутиналутиналутиналутиналутиналутинасо кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување


Biserno, nemoj gresno da me svatis, ne e nisto licno protiv tebe! No mislam ova so kupuvanje ocenki, e nesto naj primitivno sto sum slusnala do sega! ke si "kupuvas " 5 i sekoj pat ke si velis, aj, sto da ucam, ke si ja "kupam" i taka ke si ostane do kraj na obrazuvanjeto... eeee sega zamisli... diplomiras za Doktor/ka... otvaras ordinacija, i prviot pacient ide na pregled, nesto e bolen... ti kako Doktor/ka go pregleduvas i ne mozes nisto da mu najdes, posto nemas pojma od rabotata, deka celo vreme si gi "kupuvase" 5kite... aj mu davas nekoj apcinja, kolku da go odkacis, i po nekolku dena umira pacientot, sto togas???? ke kupis li "nov" zivot???

izvini mozda e glup primer, no stvarno mislam deka ne e vo red da se "kupuvaat" ocenkite!!!

Ne sum bila odlicna ucenicka, samata si priznavam, no tie ocenki sto mi gi davale barem bile pravilno zaraboteni!!!! i ic ne mi e krivo, posto sega toa sto sum go naucila sum go naucila, drugoto sto ne sum go ucela vo vreme na skolovanjeto, sega si go ucam samata od internet, knigi, eksterni skolovanje itn!!! no sepak mozam da kazam i ako ni edna godina ne sum pominala "odlicno" deka sega imam nesto postignato!!! Imam dobra rabota, dobra plata i sto e najvazno CISTA DUSA!!!!!!!!!

ustednas, ne e nisto licno protiv tebe, no stvarno ne mozam da svatam!!! Do kade ke odi se ova? vaka li saka Makedonija drzava da bide???? no ajde ova e druga tema, i ne spaga tuka.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 10:25
Seka , mislam deka ne si go razbrala dobro postot na Biserna...

razbiram deka se nastavnicite so losi plati ... no ne se samo tie taka vo drzavava ... za zal cesto ja zloupotrebuvaat svojata polozba so razni nivni baranja ...

ucitelkata na postariot sin, cija kerka igra vo Kometal a ponekogas i za reprezentacija.... pisuvase pisma do roditelite na onie deca koi imaat privatni firmi da bara sponzori za svojata kerka.... i kako eden roditel da go odbie toa koga e direktor na nekakva svoja privatna firma... a koga ke dade sponzorstvo, negovot dete i da ne znae, ke ima losa ocenka?

dane zboram za katalozite od orifleim, rsi ... sto gi delat na ucenicite kako pozdrav do majkite

kolku grdo i da zvuci, vistinito e
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 10:34
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Seka , mislam deka ne si go razbrala dobro postot na Biserna...

razbiram deka se nastavnicite so losi plati ... no ne se samo tie taka vo drzavava ... za zal cesto ja zloupotrebuvaat svojata polozba so razni nivni baranja ...

ucitelkata na postariot sin, cija kerka igra vo Kometal a ponekogas i za reprezentacija.... pisuvase pisma do roditelite na onie deca koi imaat privatni firmi da bara sponzori za svojata kerka.... i kako eden roditel da go odbie toa koga e direktor na nekakva svoja privatna firma... a koga ke dade sponzorstvo, negovot dete i da ne znae, ke ima losa ocenka?

dane zboram za katalozite od orifleim, rsi ... sto gi delat na ucenicite kako pozdrav do majkite

kolku grdo i da zvuci, vistinito e
¨

Butle, zatoa napisav ne e licno protiv bisera!! naj iskreno da imav takvi sansi i jas ke go pravev toa, no jas koga odev vo skolo ucitelite bea strogi, nemase tuka ovoj/ovaa e sin/kerka na direktor od taa i taa firma, pa ajde ke mu dam odlicna ocenka za da mi se najdet za nesto roditelite, jas od nastavnicite imam i cutek dobijano, pred celo oddelenie so stap na rakite... ne treba toa da objasnuvam, mislam deka "postarite" generacii site go dozivele toa, zborot mi bese, bas za roditelite i nastavnicite, do kade ke teraat vaka? NO i ucenicite, i tie bi trebale da se branat za takvi ocenki!!! Za dobro na site!!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:28
...i taka sekoj si kaza shto si ima...a nikoj nikogo ne slusha... temata e kolku shto razbrav za proformata narecena "aktivna nastava" ili vo sredno "proektni zadaci". Naime...zamislata e fantasticna...ucenikot(ili grupa ucenici)  dobiva zadaca da pripremi materijal za proshiruvanje na znaenjata, koj potoa na cas go prezentira...pa se razviva diskusija...
....konkretno vo ucebnikot vo IV odd. nabrojani se fabriki koi odamna gi prostil gospod... dali e teshko ucenicite da proverat vo najbliskata prodavnica...ili vo svojot frizider... proizvodite koi doma gi troshat koj gi proizveduva... a potoa na cas da se diskutira po niv....znaci ne treba mnogu...a ke se nauci...
...butel ocigledno ima  licno losho iskustvo so onaa mala grupa zalutani ucitelki... i vecito toa go potencira... tuka ne stanuva zbor za osnovno, a najmalku za I-IV, niti za malite plati na nastavnicite, niti za baranjeto sponzorstva od nekoi ucitelki... tuku za zadca koja koshta...a nikoj ne ja slusha...cita...tuku proforma se vrednuva so 5...
...ako gresham...demantirajte me....

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:50
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазење

а како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкање

па така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадување

а најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутиналутиналутиналутиналутиналутина

со кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување
 
Ретко пишувам Бисерна овојпат ...посебно сакам .... Убава тема !  Убаво осмислена иронија  со одлично доловен момент . Ова би била ,,другата страна од медалот,, на новите и во основа интересни ,позитивни и од мене поддржани методи во образованието .
 
 
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 13:28
Mamamd, da zboruvam od toa sto go gledam vo ucilisteto kade sto ucat moite deca, za edna godina koga ke se zapise pogolemiot vo sredno, ke mozam da zboruvam i za sredno...

a zalam sto ne sakate da priznaete, jas veke napisav primer kako dete od 2 odd so pritisok od ministerstvo pominuva so odlicen uspeh i kako ucitelkata da ne napravi nepravda prema drugite deca gi pravi site ucinici so odlicen uspeh ... nesporno e deka ima roditeli koi si ja koristat polozbata , pa vlijaat za ocenkite na svoite deca, no kade se principite i kriteriumite na nastavnicite tuka?

jas na mojot sin mu velam, vo ret tatko mu na toj ke mu gi kupi denes petkite i utre vo sredno i na fakultet ... no koga ke treba da raboti? koga ke treba da go pokaze svoeto znaenje i kvalitet? sto togas? kako prijatelot na Selmani koj 3 pati ne mozese da go polozi ispitot?

sto se odnesuva do ucebnicite i za toa imase tema i tamu napisav koj i kolku i zosto profitira od tie ucebnici koga redovno ucebnicite sekoja godina se menuvaat i izdanijata od minatata ne vazat poveke, a vo niv imame podatoci koi voopsto ne postojat.

koj e tuka kriv?

zalno e sto ovaa drzava voopsto ne polaga tamu kade sto najveke treba da polaga, procentot na padnati polumaturski ispiti mnogu zboruva, no vreliot kosten site go otfrlaat od svoite race.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 13:43
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Mamamd, da zboruvam od toa sto go gledam vo ucilisteto kade sto ucat moite deca, za edna godina koga ke se zapise pogolemiot vo sredno, ke mozam da zboruvam i za sredno...

a zalam sto ne sakate da priznaete, jas veke napisav primer kako dete od 2 odd so pritisok od ministerstvo pominuva so odlicen uspeh i kako ucitelkata da ne napravi nepravda prema drugite deca gi pravi site ucinici so odlicen uspeh ... nesporno e deka ima roditeli koi si ja koristat polozbata , pa vlijaat za ocenkite na svoite deca, no kade se principite i kriteriumite na nastavnicite tuka?

jas na mojot sin mu velam, vo ret tatko mu na toj ke mu gi kupi denes petkite i utre vo sredno i na fakultet ... no koga ke treba da raboti? koga ke treba da go pokaze svoeto znaenje i kvalitet? sto togas? kako prijatelot na Selmani koj 3 pati ne mozese da go polozi ispitot?

sto se odnesuva do ucebnicite i za toa imase tema i tamu napisav koj i kolku i zosto profitira od tie ucebnici koga redovno ucebnicite sekoja godina se menuvaat i izdanijata od minatata ne vazat poveke, a vo niv imame podatoci koi voopsto ne postojat.

koj e tuka kriv?

zalno e sto ovaa drzava voopsto ne polaga tamu kade sto najveke treba da polaga, procentot na padnati polumaturski ispiti mnogu zboruva, no vreliot kosten site go otfrlaat od svoite race.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
..so se slozuvam...samo najmala e vinata na nastavnicite... se dodeka ne se izvrshi depolitizacija na obrazovanieto...se dodeka nema da se anatemisaat "moknicite" koi im pretat na nastavnicite... i nikoj ne odgovara za nastanatata shteta, kako shto e slucajot so konk*rsot za sredno obrazovanie... decata ke se srekavaat so nepravdi...a roditelite ke se pomiruvaat so "losh*te idoli" na sopstvenite deca...
Кон врв
Sanja_Inter Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja_Inter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:51
CCCCCCCCC, ne mi se veruva! Ama kaj nas se e rasipano! Pa taka i prof i da znaete segde gi ima takvi! Ama jas gi zalam niv! Zosto? Zatoa sto tie se profesori a zemaat taka mizerna plata... Samo za sporedba , da ucis PMF - matematika 4 god i da zimas plata 15000 isto kao i tvojot kolega po sociologija! ZAREM E TOA FER??!!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 17:53
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Да ви се пофалам,... денеска си купив оцена,..... плазењеа како,...... епа професорите,... поради не знам која причина бараат да им се носат материјали од нет,... слики испечатени,... извадени од фото студио,..... а сето тоа за една 5ка...... трепкањепа така јас,... како и целиот мој клас,... денеска си купивме оценки изненадувањеа најмногу ме повреди тоа што,.... можеби секој не може да си дозволи,... но кога еден мој соученик стана и пред сите кажа дека дента не јадел за да си ги плати печатените слики,.... лутиналутиналутиналутиналутиналутинасо кое право бараат од нас да носиме материјали ?? јас за добра оцена подразбирам да бидам присутна и активна на час,.... и кога ќе ме прашаат да знам,....... плазење а наведениов ученик беше на републички натпревари,..... само пак нема многу 5ки изненадувањеизненадувањеизненадување


Biserno, nemoj gresno da me svatis, ne e nisto licno protiv tebe! No mislam ova so kupuvanje ocenki, e nesto naj primitivno sto sum slusnala do sega! ke si "kupuvas " 5 i sekoj pat ke si velis, aj, sto da ucam, ke si ja "kupam" i taka ke si ostane do kraj na obrazuvanjeto... eeee sega zamisli... diplomiras za Doktor/ka... otvaras ordinacija, i prviot pacient ide na pregled, nesto e bolen... ti kako Doktor/ka go pregleduvas i ne mozes nisto da mu najdes, posto nemas pojma od rabotata, deka celo vreme si gi "kupuvase" 5kite... aj mu davas nekoj apcinja, kolku da go odkacis, i po nekolku dena umira pacientot, sto togas???? ke kupis li "nov" zivot???

izvini mozda e glup primer, no stvarno mislam deka ne e vo red da se "kupuvaat" ocenkite!!!

Ne sum bila odlicna ucenicka, samata si priznavam, no tie ocenki sto mi gi davale barem bile pravilno zaraboteni!!!! i ic ne mi e krivo, posto sega toa sto sum go naucila sum go naucila, drugoto sto ne sum go ucela vo vreme na skolovanjeto, sega si go ucam samata od internet, knigi, eksterni skolovanje itn!!! no sepak mozam da kazam i ako ni edna godina ne sum pominala "odlicno" deka sega imam nesto postignato!!! Imam dobra rabota, dobra plata i sto e najvazno CISTA DUSA!!!!!!!!!

ustednas, ne e nisto licno protiv tebe, no stvarno ne mozam da svatam!!! Do kade ke odi se ova? vaka li saka Makedonija drzava da bide???? no ajde ova e druga tema, i ne spaga tuka.сека,... големо%20гушкање не ме разбра,... не велам дека треба да купуваме оцени,.... тоа никако,.... барем јас колку што можам поретко се обидувам да носам материјали од нет,.... не дека имам нешто против тој метод на работа,... но и професорите знаат дека тоа е само ,,копи - пејст,, труд и дека не вреди..... трепкање

имено сликите што требаше да се печатат беа за ликовно,.... нели ние на тој предмет треба сами да си креираме,... ама овојпат беше побарано од нас да вадиме од нет,.... изненадување зошто,... затоа што не сме биле доволно креативни за сами да смислиме нешто !!! лутина

лпартик,...трепкање нормално дека за да успееш во животот треба жртви,... не викам дека се ни е пред нас сервирано,..... но овде зборуваме за јадење,... една од основните човекови потреби,.... кои за жал,... не можат да се споредат со поевтин прибор

и да додадам,... како ќе не мотивираат сами да работиме,... кога се можеме да си,..... копираме ?? трепкањетрепкањеизненадување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.