IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Светските Лидери со Знакот на Ѓаволот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Светските Лидери со Знакот на Ѓаволот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 11:38
Сепак не е докрај утната темава Nikki. Кај да е, наскоро ќе се појават локалните лидери со знакот на врховниот светски лидер - антихристот, е тогаш ќе биде жестоко. среќа
Овие лажни "знаци" се само една подготовка за него. Овие лажни знаци имаат за цел кај луѓето да создатат една заситеност од ваквите знаци за кога ке се појави тој тие да речат: "Леле аман доста те више со овие знаци и глупирања, веќе сто пати згрешивте до сега, те за папата, те за Елена Вајт, те за Буш, те за овој те за оној, гарант и сега грешите, доста замарате со ова".
И на тој начин антихристос ќе се измолкне безшумно низ толпата и ќе ја оствари, донекаде, својата цел.
Тогаш ќе биде како онаа приказната со волкот, кога селаните 2 пати се шалеле дека иде волкот и кога 3-от пат навистина доаѓал волкот, тие уплашено викале, но никој не им верувал.
Лукав е антихристос и лукаво си го припрема својот терен намигнување
Никој не може со човечка мудрост да го надитри, но со Божјата, тој е веќе надитрен и поразен. големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 11:53
I togas ce se pojavi Mehdi..........e sto jako ce bide togas, jas odma mu se pridruzuvam, samo da go doziveam toa vremeсреќа
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Padisah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 393
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Padisah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:49
hz Mehdi e veke megu nas  голема%20насмевка
 
`allahu ekber`
Sultan Ulü-l Ebsar
T.Han B.Osman bin lahavle
Daimi Muzaffer
Dünya Fatihi Haşmetli ve Ulu Sultan
Кон врв
Nikki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 259
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 12:58
Ај дали знае некој, кои се оригиналните водители на емисијата Дијалектика, како и вистинското име на оваа емисија на Англиски
Од каде А1 ги презема овие материјали
Како што видов има голема сличност меѓу Српското ДВД за чипот и емисијата Дијалектика
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 14:57
Originally posted by Padisah Padisah напиша:

hz Mehdi e veke megu nas  голема%20насмевка
 
`allahu ekber`


Ај објасни го ова.
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:00
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Originally posted by Padisah Padisah напиша:

hz Mehdi e veke megu nas  голема%20насмевка
 
`allahu ekber`


Ај објасни го ова.Erdogan- Mehdi....... za toa misli bratголема%20насмевкаголема%20насмевкаИзменето од muhadzir - 03.Април.2008 во 15:00
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:02
Мислиш на Реџеп Таип Ердоган, премиерот
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:05
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Мислиш на Реџеп Таип Ердоган, премиерот Se salev brat........ mislam deka i Padisah go kaza toa na sala.... ako ne se lazam. Sakam da vidam i jas objasnuvanje okolu toa!

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Padisah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 393
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Padisah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:11
ne se salam
vremeto doaga
Sultan Ulü-l Ebsar
T.Han B.Osman bin lahavle
Daimi Muzaffer
Dünya Fatihi Haşmetli ve Ulu Sultan
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:14
Originally posted by Padisah Padisah напиша:

ne se salam
vremeto doagaToa sekoj go znae deka vremeto doadza.......ama izjasni se malce podetalno, na sto misles. Erdogan ne  e??голема%20насмевка
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:15
па ти рече дека е меѓу нас.
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:16
Сигурно Турчин еголема%20насмевка
И НЕ СЛЕДИ ГО ОНА ШТО НЕ ГО ЗНАЕШ.
И ИЗБЕГНУВАЈ ТЕ ГОВОР ЛАЖЕН.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:18
Originally posted by mudzahid mudzahid напиша:

Сигурно Турчин еголема%20насмевкаGarant e toa... ne smee drugi da bideголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
Padisah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 393
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Padisah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 15:24

Prenosi se od Alije, r. a., da je rekao Muhammed, a. s.:"Mehdi je od nas - ehlu-l-bejta; Allah će popraviti njegovo stanje preko noći"

(bilježe Ahmed i Ibn-Ma'dže; Ahmed Šakir i Albani kažu da je njegov sened vjerodostojan).

Sultan Ulü-l Ebsar
T.Han B.Osman bin lahavle
Daimi Muzaffer
Dünya Fatihi Haşmetli ve Ulu Sultan
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.