IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Како се добива ХИВ-СИДА?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се добива ХИВ-СИДА?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 13:33
смеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењеанакин да не пукнеш море ме изнасмеасмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеењесмеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 13:37
sidata e samo propaganda, posto ima bolesti koj se poopasni!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 13:40
па да лу во право си ....од оваа не се умира одма, а од некои се умира одмасмеење патем ко вицон со бабата...камо да фатам сида бар така уште 10 год. ке живеамсмеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 13:44
eve na primer hepatitis c, a ljugeto ne znaat, a se furat na sida.......demek!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2007 во 23:53
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

eve na primer hepatitis c, a ljugeto ne znaat, a se furat na sida.......demek!
 
Taka e!!!!!!Apsolutno se slozuvam so tebe големо%20гушкање
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 00:16
Hepatitits C најчесто се добива преку игла, и затоа таа "баба рога" оди најчесто во склоп на пропагандите против дрогата среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 08:54
bese primer, a dali clenkite od forumot redovno odat na ginekolog......ete rak na matka, dojka itn.....ja bi rekol procentot na takvite stradanja sproti sidata e mnogu povisok....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 09:28
Користете два кондома и еден зимски чорап измеѓу нив и воопшто нема да ви се потребни информации за таа...опака болест голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 10:24
STRASNOOOOOOOOO STO DA SE PISUVA NA OVAA TEMA  NEMA STO DA SE PISUVA
 
PAZETE SE DECA  A  I  GOLEMIголемо%20гушкање
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 14:11
СЕКОГАШ КОРИСТИ КОНДОМ, БИДЕЈЌИ ТОА ЗА СЕГА Е ЕДИНСТВЕНИОТ НАЧИН ДА СЕ ЗАШТИТИШ!
 
 
Има уште еден - АПСТИНЕНЦИЈА
Veni Vidi Vici
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 16:39
Оти си мислите дека само сидата е проблемот? Има уште 10тина други Сексуално Преносливи Болести, кои се многу почести од сидата.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 18:29
...ОВАА ГИ ОДБИРА...ВИСТИНСКИТЕ!УДИРА НАЈЧЕСТО КАЈ ШТО ТРЕБА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 00:23
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ОВАА ГИ ОДБИРА...ВИСТИНСКИТЕ!УДИРА НАЈЧЕСТО КАЈ ШТО ТРЕБА...
Точно така. Тешко дека сидата ќе го удри оној кој си јаде под својата смоква среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 09:49
Кинез се излечил од СИДА
ПЕКИНГ (Ројтерс) - Еден земјоделец во Кина немал никакви знаци за присуство на ХИВ-вирусот иако шест години претходно имал позитивен ХИВ тест, објави кинеската новинска агенција "Хсинхуа". Вен Конгченг, од областа Чуанјинг во североисточен Ѓилин, прв

ПЕКИНГ (Ројтерс) - Еден земјоделец во Кина немал никакви знаци за присуство на ХИВ-вирусот иако шест години претходно имал позитивен ХИВ тест, објави кинеската новинска агенција "Хсинхуа". Вен Конгченг, од областа Чуанјинг во североисточен Ѓилин, првпат бил тестиран како ХИВ позитивен во 2001 година во Центарот за превенција и контрола на болеста во Чуанјинг кога се правела анализа на крвната плазма на крводарителите.
Кон крајот на 2003 година било потврдено дека има ХИВ/СИДА со друг тест што го спровеле здравствените организации за спречување и контрола на болести во областа Ѓилин.
"Откако во јули чул дека има негативен резултат, Вен пошол во Првата болница при Кинескиот медицински универзитет и во три други болници за да направи ХИВ тестови, и сите се покажале негативни".
Резултатите не можеле веднаш да бидат потврдени. Стручњаците во Чуанјинг не знаат како може Вен да има негативни тестови и велат дека потребно е да се направат повеќе анализи.
"Не верувам дека Вен се излечил од вирусот со некаков лек", рекол еден стручњак.
Ако негативниот тест биде потврден како точен, Вен ќе биде првиот човек во Кина кој се излечил од ХИВ-вирусот.
Кина станува се поотворена за СИДА-та во последните години, иако отпрво негираше дека болеста масовно се шири во државата. Сепак има области каде што СИДА-та уште е табу и каде што е попречна работата на граѓанските групи кои се борат за нејзиното спречување на ширењето.
Во 2003 година, Ендру Стимпсон, 25-годишен Британец, имаше негативен ХИВ тест иако 14 месеци претходно бил позитивен. Ова предизвика секакви шпекулации кај медиумите кон крајот на 2005 година кога се дозна за случајот.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,164 секунди.