IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Шпански серии-теленовели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шпански серии-теленовели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
Автор
Порака
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 14:03
бла%20блаkao nikoj ne gleda,a site znaete za sto se raboti vo seriite
jas licno pratam po edna serija za da ne go zaboravam jazikot
megutoa barem sum iskrena deka DA pratam edna serijaзадоволство
apce
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 16:24
jas ne se sramam uopste i ke priznaam deka gledam mnogu serii u momentov i deka omilena mi e Akapulko, no so tek ne vreme sfativ i koja e kvalitetna , koja ne e kvalitetna po sodrzina
definitivno najdobri se brazilskite, iako jas ne gi gledam, kojznae, mozebi baram nesto polesno kako meksikanskite
megutoa brazilskite se najdobri, priznavam, a od tie takanareceni spanski, najdobri se definitivno AREGENTINSKITE (Bogati i slavni, kacora, mladi buntovnici, fm 04, antonela, kacora), toa se klasa serii koi imaat navistina top sodrzina
venecuelskite i peruanskite se sranje , priznavam i toa, a kolumbiskite se interesni, no sodrzat mnogu nerealni i fantasticni elementi, a meksikanskite se definitivno spanski serii u vistinska smisla (solzi, spletki, bebinja ukradeni, izmesani roditeli, ljubov, omraza)
mene omileni mi se meksikanskite, i pokraj se,
Кон врв
K@te Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K@te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:25
Najdobri se argentinskite serii!!!
Benja y Cami 4ever
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 11:10
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Што да гледам? Лети?

zaso taka,pa leti e mn smesno i zabavno,samo sto malku vo posledno vreme zatupija,ama TOP e serijata!!!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 11:11
Originally posted by K@te K@te напиша:

Najdobri se argentinskite serii!!!

sepak sum za meksikanskite
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 11:35
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

[/QUOTE
tochno e za brazilskive.nemaat nikakva dopirna tochka so shpanski ili ne znam kakvi...obrabotuvaat seriozni temi, obichno za brazilskata istorija i mozat da bidat duri pouchni.od ovaa sega sho ja gledam nauchiv shto e abolicija i kapuera, toa ne go znaev od porano. dosta realno ja prikazuvaat istorijata na Brazil, gi imam sporeduvano nivnite serii so dokumentarni filmovi za Brazil i mozam da kazam: sekoja chest na lugjeto koi gi pravat seriite,si ja znaat rabotata i ne si ja sramat zemjata so idiotski temi kako vo drugite serii od shpanija, argentina i sl...[/QUOTE]

Едно да се разбереме! Немојте во никој случај да ја мешате шпанската кинематографија со онаа на земјите од Јужна Америка (конкретно: Мексико, Венецуела, Боливија и Аргентина) бидејќи единствено нешто што им е заедничко е јазикот.

[/QUOTE]
 
Jas tuka vo Spanija si gledam Spanski filmovi i serii ama nemaat nikakva vrska so juznoamerikanskite serii.
 
Tuka gledam humuristichni serii tie mi se najomileni. Imaat mnogu od takov tip. Isto taka gledam i Spanski igrani filmovi. Nemaat vrska so Juznoamerikanskite serii.
 
Kako sto napisavte nekolkumina tuka ovie Juznoamerikanski serii go otslikuvaat MENTALITETOT na lugeto tamu sto ziveat. Toa nesto nema vrska so Spanija (moderna i evropska) bidejki ednostavno MENTALITETOT NE IM E IST so juznoamerikancite.
 
Jas vo Mk na pochetokot koga se pojavija gi gledav telenovelite ama potoa koga vidov deka site isto zavrsuvaat ne gledav poveke.
 
Tuka Spanija nema mnogu Juznoamerikanski serii kako kaj nas. Nekoi LOKALNI TELEVIZII  se uste pustaat ama ove golemive televiziski kuki ne. Poveke se nasocheni kon domasnata produkcija.
 
Spancive mi rekoa deka na pochetokot mnogu imalo i deka site gledale ama so vreme mnogu luge se otkazale od niv(isto kako kaj nas Mk). Sega nekoi stramezlivo ke priznaat deka gledaat na ovie lokalnive televizii ama retko koj.  
 
 
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 16:21
mislam deka si greska, kaj nas lugeto se uste ne se otkazale od telenovelite i so zadovolstvo gi8 gledaat, megutoa bidejki najgolem broj od lugeto imaat kablovska, tie na kablovska gledaat telenoveli, a ne na domasnite
zasto seriite prvo idat na kablovskive pink, hrt...pa idnata godina kaj nas i zatoa kaj nas ne se gledani
edinstveno a1 ne dava serii koi se davale na kablovskive, megutoa MI PRIMA CIELa im e propadnata investicija, po se izgleda
Кон врв
rebeka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јуни.2005
Локација: Austria
Статус: Офлајн
Поени: 347
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rebeka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 20:15

porano gledav mnogu telenoveli no sega od niv ja gledam samo marina koja se emituva na pink a isto taka gledam i zabraneta ljubov i ne davaj se nina koj ne se telenoveli mislam


mnjkl
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 20:27
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Originally posted by Quentin Quentin напиша:

tochno e za brazilskive.nemaat nikakva dopirna tochka so shpanski ili ne znam kakvi...obrabotuvaat seriozni temi, obichno za brazilskata istorija i mozat da bidat duri pouchni.od ovaa sega sho ja gledam nauchiv shto e abolicija i kapuera, toa ne go znaev od porano. dosta realno ja prikazuvaat istorijata na Brazil, gi imam sporeduvano nivnite serii so dokumentarni filmovi za Brazil i mozam da kazam: sekoja chest na lugjeto koi gi pravat seriite,si ja znaat rabotata i ne si ja sramat zemjata so idiotski temi kako vo drugite serii od shpanija, argentina i sl...
Едно да се разбереме! Немојте во никој случај да ја мешате шпанската кинематографија со онаа на земјите од Јужна Америка (конкретно: Мексико, Венецуела, Боливија и Аргентина) бидејќи единствено нешто што им е заедничко е јазикот. [/QUOTE]

Jas tuka vo Spanija si gledam Spanski filmovi i serii ama nemaat nikakva vrska so juznoamerikanskite serii.


Tuka gledam humuristichni serii tie mi se najomileni. Imaat mnogu od takov tip. Isto taka gledam i Spanski igrani filmovi. Nemaat vrska so Juznoamerikanskite serii.


Kako sto napisavte nekolkumina tuka ovie Juznoamerikanski serii go otslikuvaat MENTALITETOT na lugeto tamu sto ziveat. Toa nesto nema vrska so Spanija (moderna i evropska) bidejki ednostavno MENTALITETOT NE IM E IST so juznoamerikancite.


Jas vo Mk na pochetokot koga se pojavija gi gledav telenovelite ama potoa koga vidov deka site isto zavrsuvaat ne gledav poveke.


Tuka Spanija nema mnogu Juznoamerikanski serii kako kaj nas. Nekoi LOKALNI TELEVIZII se uste pustaat ama ove golemive televiziski kuki ne. Poveke se nasocheni kon domasnata produkcija.


Spancive mi rekoa deka na pochetokot mnogu imalo i deka site gledale ama so vreme mnogu luge se otkazale od niv(isto kako kaj nas Mk). Sega nekoi stramezlivo ke priznaat deka gledaat na ovie lokalnive televizii ama retko koj.   


[/QUOTE]
ok vo red e se toa sto go kazuvas,samo da te ispravam mexico e vo sredna amerika,a ne vo juzna
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 12:06

Mislev i na Juzna i na Centralna Amerika. Jas ne go spomnav MEXICO ama sepak... Toj post e na Quentin. Moj e postot od kade sto pisuva ¨Jas tuka vo Spanija si gledam Spanski filmovi i serii..." Nekako mi izgleda seto izmesano vo postot moj... Nema vrska... среќа 

Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 20:08
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Mislev i na Juzna i na Centralna Amerika. Jas ne go spomnav MEXICO ama sepak... Toj post e na Quentin. Moj e postot od kade sto pisuva ¨Jas tuka vo Spanija si gledam Spanski filmovi i serii..." Nekako mi izgleda seto izmesano vo postot moj... Nema vrska... среќа




ok ok
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 16:51
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Mislev i na Juzna i na Centralna Amerika. Jas ne go spomnav MEXICO ama sepak... Toj post e na Quentin. Moj e postot od kade sto pisuva ¨Jas tuka vo Spanija si gledam Spanski filmovi i serii..." Nekako mi izgleda seto izmesano vo postot moj... Nema vrska... среќа




ok ok


Глобално ги гледаме како Јужна и Северна (затоа најчесто ќе слушнеш двете Америки). Средна како географски поим ретко ќе ја слушнеш. А Јужна Америка е се што е јужно од САД. Или ајде да се исправам, ако веќе не прифаќаш Јужна, нека биде Латинска.
Кон врв
Luna83 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Luna83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 01:14
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Што да гледам? Лети?

zaso taka,pa leti e mn smesno i zabavno,samo sto malku vo posledno vreme zatupija,ama TOP e serijata!!!
    
Nikita   i jas si ja gledam Leti i DOn Fernando,zakon e.A licno mene najmnogu mi se svigase Zade
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 01:16
como puedes vistes esas....eso es para muchachos pekinos....
ама сум го научил воа нивниот јазик.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.