IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Шпански серии-теленовели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шпански серии-теленовели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 01:44
Ма то после КАСАНДРА , то је све очај и јад!!!
ДАААА!!!
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 12:03
lele, zar nikoj od vas, luge ne gleda telenoveli ili spanski serii?
lele, me razocaravte, pa ne se tolku losi, mene bas mi se interesni, a i gledani se, i voedno edukativni, ako ne znaete......
kasandra, Makea, Rosalinda, Esperansa, Nevina, alborada, Alondra, Antonela, Samanta, Fiorela, Skrieni strasti, Ljubov i omraza, Peregrina, Tormenta, Ciganki, Robinka na ljubovya.se edni od moite omileni
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 12:24
есмералда,..... образложи зошто се едукативни,..... трепкање научивме шпански ?? смеење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 13:24
смешенсмешенсмешен
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:53
Kasandra , La usurpadora , Emeralda , Rauzan...... lele ne mi teknuva koi drugi sum gi gleal....
pero aora jo no viste mas esas ....
mislam dek taka bese na espanol
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:07
Originally posted by ESMERALDA 1 ESMERALDA 1 напиша:

lele, zar nikoj od vas, luge ne gleda telenoveli ili spanski serii?
lele, me razocaravte, pa ne se tolku losi, mene bas mi se interesni, a i gledani se, i voedno edukativni, ako ne znaete......
kasandra, Makea, Rosalinda, Esperansa, Nevina, alborada, Alondra, Antonela, Samanta, Fiorela, Skrieni strasti, Ljubov i omraza, Peregrina, Tormenta, Ciganki, Robinka na ljubovya.se edni od moite omileni


Оh dear Lord!

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:31
Originally posted by ESMERALDA 1 ESMERALDA 1 напиша:

lele, zar nikoj od vas, luge ne gleda telenoveli ili spanski serii?
lele, me razocaravte, pa ne se tolku losi, mene bas mi se interesni, a i gledani se, i voedno edukativni, ako ne znaete......
kasandra, Makea, Rosalinda, Esperansa, Nevina, alborada, Alondra, Antonela, Samanta, Fiorela, Skrieni strasti, Ljubov i omraza, Peregrina, Tormenta, Ciganki, Robinka na ljubovya.se edni od moite omileni

pa ne e 1-vi April...vaka da se zezas
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:33
NE gi gledam i se cudam na tie sto gi gledaat.Mislam deka nisto edukativno nema vo niv poarno procitajte si nekoja kniga e toa e edukativnoзадоволство
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:38
TELENOVELA...KOJ BIL SAMO "KREATIVECOT" STO TAKA GI NAREKOL...TOJ SIGURNO DO NOVELA NAJBLIZU BIL NA ULICA,KOGA PORED KNIZARNICA PROAGAL
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:49
среќа
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

есмералда,..... образложи зошто се едукатини,..... трепкање научивме шпански ?? смеење
da, da, pa najmnogu zaradi toa, barem spanski podnaucivme, a za drugoto....голема%20насмевка
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
jelen4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 51
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jelen4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:43
Ne gledam telenoveli ama RUZNATA LETI sto ja davaat na PINK e zakon. Koi gluposti se slucuvaat
Кон врв
harp13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harp13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 23:56
SE E TO GOLA VODA,SAMO AJ NEKA GLEDAAT LUGETO BEZ PARI ,BAREM VAKA OTEPUVAAT NEKOJ SAAT!JEBENO NO REALNO
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 00:05
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

ne gledam...no imam prijatel...filmski kriticar,koj site TV NOVELI gi strpava u isti kos...i Meksikanskite,Argentinskite,Spanskite,Hrvatskite (u ponovo vreme)...osven BRAZILSKITE...KOJ SE NA SVETSKO RAMNISTE SPORED NEGO...PRVO GLUMATA,PA SODRZINATA,TRETO,FOTOGRAFIJATA,PA REZIJATA...ZA NEGO BRAZILSKITE TV NOVELI MOZAT DA SE NOSAT RAMO SO RAMO SO AMERICKITE SERII,DA RECEME NA HBO





tochno e za brazilskive.nemaat nikakva dopirna tochka so shpanski ili ne znam kakvi...obrabotuvaat seriozni temi, obichno za brazilskata istorija i mozat da bidat duri pouchni.od ovaa sega sho ja gledam nauchiv shto e abolicija i kapuera, toa ne go znaev od porano. dosta realno ja prikazuvaat istorijata na Brazil, gi imam sporeduvano nivnite serii so dokumentarni filmovi za Brazil i mozam da kazam: sekoja chest na lugjeto koi gi pravat seriite,si ja znaat rabotata i ne si ja sramat zemjata so idiotski temi kako vo drugite serii od shpanija, argentina i sl...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 03:02
[/QUOTE] tochno e za brazilskive.nemaat nikakva dopirna tochka so shpanski ili ne znam kakvi...obrabotuvaat seriozni temi, obichno za brazilskata istorija i mozat da bidat duri pouchni.od ovaa sega sho ja gledam nauchiv shto e abolicija i kapuera, toa ne go znaev od porano. dosta realno ja prikazuvaat istorijata na Brazil, gi imam sporeduvano nivnite serii so dokumentarni filmovi za Brazil i mozam da kazam: sekoja chest na lugjeto koi gi pravat seriite,si ja znaat rabotata i ne si ja sramat zemjata so idiotski temi kako vo drugite serii od shpanija, argentina i sl...[/QUOTE]

Едно да се разбереме! Немојте во никој случај да ја мешате шпанската кинематографија со онаа на земјите од Јужна Америка (конкретно: Мексико, Венецуела, Боливија и Аргентина) бидејќи единствено нешто што им е заедничко е јазикот.



Изменето од Quentin - 01.Април.2008 во 21:56
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.