IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗОШТО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОВТОРНО СЕ ПЛАШИ ОД
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗОШТО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОВТОРНО СЕ ПЛАШИ ОД

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:33
Originally posted by brza brza напиша:

ne znam jas koj ke dominira,...ama.edno e sigurno,...referendum nemalo samo poradi edna prichina,....ne bilo sosema sigurno  deka ke bide pzitiven,...vo odnos na imeto,...samo poradi toa ,...go nemalo dosega!  a,vie samo gjapajte se tuka,...bez vrska,...ili so,...kako za kogo,...
 
Аха ..демек ќути си и свиркајси..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:35
Originally posted by kaplar kaplar напиша:

Црвенковски му наметнува на Груевски да донесе сам одлука за промена на името. Зошто Бранко не го направи тоа кога имаше над 70 пратеници во Парламентот (1994-98), или од 220 до 2006 кога СДСМ пак сам имаше мнозинство?! Груевски не го прифаќа наметнатото и најавува референдум, што е пракса кај 9 од 10 држави кои последни влегоа во ЕУ и НАТО
Crvenkovski ima smelost da izleze pred javnosta ,a ne kako Gruevski koi bega od javnosta i se pravi Patriot od svojot kabinet ,ami stom izleze od negovata kelija odma za usi go fakaat i se predava ... ,nemojte da se lazete so politicari kako Gruevski inace navistina ovaa drzava ke ja snema od Svetskata mapa...
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
Averoes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 299
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Averoes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:37

Ajde da vidime kako ke go resat problemot vasite kvazipatrioti ,da ostavime na kraj da kazeme koj bese predavnikot a koj Patriotot ...

NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 14:39
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

ne znam jas koj ke dominira,...ama.edno e sigurno,...referendum nemalo samo poradi edna prichina,....ne bilo sosema sigurno  deka ke bide pzitiven,...vo odnos na imeto,...samo poradi toa ,...go nemalo dosega!  a,vie samo gjapajte se tuka,...bez vrska,...ili so,...kako za kogo,...
 
Аха ..демек ќути си и свиркајси..
голема%20насмевка
pa,...podobro i toa,...otkolku da urlam bez nekakov efekt,...pogotovo shto e kasno za toa,...si trebal da "kuk*rikash" pred desetina godini ,...do sega,....a, ne od sega!,....ama ,makedoncite se poznati po toa,....lekuvaat ( bez efekt,ama) ,...a ,ne sprechuvaat!,...trebalo da go sprechish ova shto denes se sluchuva ,...koga se pojavilo,...a ne denes ....koga e vo krajna faza,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:03
Originally posted by kaplar

До kultuzin дане си случајно со кратко памтенје или зборуваш пристрасно за твојте СДСМОВЦИ кој го смена името 1993 кој не нарече ФИРОМ кој го смени знамето кој викаше дека некој прашања не заслужуваат одговор за референдумот за децентализацијата, ако таквите како тебе се со кратко памтење народот памти и кој го избркал од работа и кога почнаа стечајни постапки и ..... едностзавно симнете им се на народот од таквоетолутина



Prvo citaj gi moite postovi , moite temi, pa posle nosi zaklucoci za toa kakvo pamtenje imam.

I ne izbrzuvaj drug pat, ne e ubavo se glupiras samo na forumot.

По тоа што си го напишал  мислам дека добро те сватив што сакаш да кажеш ако погрешно сум те сватил тогаш извини али сепак мислам дека добро сум те сватилизненадување
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:10
Pretsedatelot na nasava kutra drzava e tezok predavnik
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:11
Originally posted by kaplar

Црвенковски му наметнува на Груевски да донесе сам одлука за промена на името. Зошто Бранко не го направи тоа кога имаше над 70 пратеници во Парламентот (1994-98), или од 220 до 2006 кога СДСМ пак сам имаше мнозинство?! Груевски не го прифаќа наметнатото и најавува референдум, што е пракса кај 9 од 10 држави кои последни влегоа во ЕУ и НАТО
Crvenkovski ima smelost da izleze pred javnosta ,a ne kako Gruevski koi bega od javnosta i se pravi Patriot od svojot kabinet ,ami stom izleze od negovata kelija odma za usi go fakaat i se predava ... ,nemojte da se lazete so politicari kako Gruevski inace navistina ovaa drzava ke ja snema od Svetskata mapa  

Това е пуста желба дека ке ја снема али запамти дека македонија е како феликс и пофторно ке опстане само од зрно песок Хитлер покуша да ги истреби од планетава и евреите па сега се посилни и појаки од било кога господ е еден и само тој може да суди за разлика од вашиот алах кој ви советува око за око, нашата вера ни проповеда ако ти удрат шамар свртиго другиот образизненадување
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:19

Sita zborat deka narodot treba sam da odluci....Gruevski ,Crvenkovski ili so ti jas znam koj... koj saka neka e ima dobieno mandat za da go vodi narodot i za da odlucuva za nego no ne po sekoja mera i po site prasanja postojat prasnja za koi narodot mora ama mora da se prasa....toa sigurno e ova!! za imeto mora da ima referndum!!!

no allllloooooooooooo svestete se ova e drzava na komunjari... klucnite referndumi nie gi izgubivme kako onoj za teritroialnata podelba pa taka ke bide i so ovoj!!! ke izlezeme na glasanje samo nie makedoncite koi sovesno razmiluvame a onie od komunjarite ke sedat doma,zaedno so albancite, taka da.... isto vi se faka

ako jas se prasuvam sesisto kako ke se vikame!!!!nie i taka cela drzava ja prodadovme a sea pa za imeto bilo!!!!

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:38
Originally posted by kaplar kaplar напиша:


   <!-- Start Member Post -->
   <div ="msg" style="overflow: auto; : left;">
    
<div ="BBquote">Originally posted by kaplarДо kultuzin
дане си случајно со кратко памтенје или зборуваш пристрасно за твојте
СДСМОВЦИ кој го смена името 1993 кој не нарече ФИРОМ кој го смени
знамето кој викаше дека некој прашања не заслужуваат одговор за
референдумот за децентализацијата, ако таквите како тебе се со кратко
памтење народот памти и кој го избркал од работа и кога почнаа стечајни
постапки и ..... едностзавно симнете им се на народот од таквоетолутина



Prvo citaj gi moite postovi , moite temi, pa posle nosi zaklucoci za toa kakvo pamtenje imam.

I ne izbrzuvaj drug pat, ne e ubavo se glupiras samo na forumot.По тоа што си го напишал мислам дека добро те сватив што сакаш да кажеш ако погрешно сум те сватил тогаш извини али сепак мислам дека добро сум те сватилизненадување


Toa go kopirav od utrinski, ne si me dobro svatil, a ako sakas nekogo podobro da svatis ke mu gi citas i drugite postovi.
Nema potreba od izvinuvanje samo neizbrzuvaj drug pat.
Кон врв
The Patriot Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Patriot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:41
Претседателот се плаши бидејки му се ниша фотелјата.


Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 21:46
....i edniot i drugiot se kukavici....raspisuvanjeto na referendum bi znacelo kolektivno prefrlanje i prifakanje na vinata i greskite koi se imaat od start napraveno pri sednuvanjeto na pregovaracka masa, vremenata referenca, promenata na znameto i niza drugi greski....kako sto se udiraat vo gradi i se silni mazi koga im treba glasot na narodot pred sekoi izbori, taka i sega neka bidat silni mazi i neka ja donesat edinstvenata prava odluka vo svojot zivot, bidejki mislenjeto i stavot na narodot im se poznati

Изменето од moira - 27.Март.2008 во 21:47
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:04
Originally posted by kaplar kaplar напиша:

<span ="WB_VECER_ArticleSummary">Црвенковски му наметнува на
Груевски да донесе сам одлука за промена на името. Зошто Бранко не го
направи тоа кога имаше над 70 пратеници во Парламентот (1994-98), или
од 220 до 2006 кога СДСМ пак сам имаше мнозинство?! Груевски не го
прифаќа наметнатото и најавува референдум, што е пракса кај 9 од 10
држави кои последни влегоа во ЕУ и НАТО</span>




Кој е Бранко да му наметнува на Груески сам да го менувал името? Бранко пак не го направил тоа поради иста причина како СДСМ и Груески.

Груески никаде не кажал дали прифаќа или не промена на името освен некоја си црвена линија која на никого не му е јасна до каде точно е нацртана и што има пред неа а што зад неа.
Неговиот референдум ако не се сеќаваш и ти и тој е направен тогаш кога Македонија стана независна а со тоа го потврди своето име ,нација , суверенитет и интегритет и сега никој од нас веке нема право да менува имиња.
Тоа беше потврдено на референдум (дека ние ке бидеме независна држава , со име МАКЕДОНИЈА , загарантирано со македонски устав) истото беше верифицирано и прифатено од парламентот , владата и претседателот , па со оглед на ова можеш да заклучиш дека референдум веке е направен и народот одлучил кое ни е името која ни е државата и кои сме и што сме а според ова секој нареден функционер е должен да ја негува и заштитува желбата на граѓаните на Република Македонија.


Праксата на 9 од 10 држави да излезат на референдум е дали да влезат во НАТО а не дали да го сменат или не името за да влезат во НАТО. Тоа е голема разлика и би требало да ја разбираш.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:07
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Црвенковски насетува кампања за барање предавници за името




Црвенковски го крева својот рејтинг кај богатите бизнисмени во Македонија на кои се им е исто како ке се викаме , битни им се парите и богатството а тој тоа го прави највероватно бидејки сака да се врати како лидер на партија и нереден премиер.
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:12
Originally posted by kaplar kaplar напиша:

До kultuzin дане си случајно со кратко памтенје или зборуваш пристрасно за твојте СДСМОВЦИ кој го смена името 1993 кој не нарече ФИРОМ кој го смени знамето кој викаше дека некој прашања не заслужуваат одговор за референдумот за децентализацијата, ако таквите како тебе се со кратко памтење народот памти и кој го избркал од работа и кога почнаа стечајни постапки и ..... едностзавно симнете им се на народот од таквоетолутина



ФИРОМ е привремена референца која ни беше потребна за влез во ОН а ако не влезевме во ОН сега немаше да се караме како ке се викаме бидејки најверојатно ке бевме Јужна Бановина или ке бевме поделени на комшиите.
Ова веке еднаш мора да ни биде јасно на сите иако и јас не ја сакам таа референца но во ОН се влага за да станеш вистинска држава а за тоа треба да немаш проблем со комшии а решението со нашиот комшија Грција беше ФИРОМ но како привремена референца.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,345 секунди.