IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Девојките бираат до 25 год?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Девојките бираат до 25 год?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:32
hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 20:28
Originally posted by realna realna напиша:

Што мислите дали сеуште важи непишаното правило за девојките...до 25 години ти бираш ,после тебе те бираат...?...



не знам, ке видиме што ке покажи времето среќа
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 20:40
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D
Potpolno se soglasuvam.I biraat se dodeka ne naletaat na princot na bel konj koj onakov kakov sto go zamislile vo ovaa surova realnost ne postoi.
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 00:16
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

hmmmm devojkive biraat cel zivot!!! da biraado 25 dobro ke bese :D

Potpolno se soglasuvam.I biraat se dodeka ne naletaat na princot na bel konj koj onakov kakov sto go zamislile vo ovaa surova realnost "ne postoi".
...se se samo toa nemoj .....
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 01:22
Eeeeeeeeeeeeee,teski gluposti!!!!!!!Aman be luge za kakvo biranje zboruvate???Se bira stoka koga se odi na pazar a ne COVEK za ljubovna vrska,brak i sl.COVEKOT ednostavno TI SE SLUCUVA,a ako ne e taka togas i ne e ljubov, a ako ne e LJUBOV togas podobro da si sam otkolku so BILO KOGO...
Sekoj onoj sto seuste zivee so takvi srednovekovni predrasudi,starobalkanski kategorii od tipot "stara moma,star ergen" ne zasluzuva komentar,barem spored mene.Sekoj onoj sto se stava vo pozicija i CEKA da bide biran tesko deka ke bide izbran od vistinskata licnost,zatoa sto toa e VULGARIZIRANJE na ljubovta a ljubovta ne e pazar i vo VISTINSKATA LJUBOV NEMA BIRANJE tuku samo cisti emocii...
Od licno iskustvo:vistinskata ljubov (koja trae i trae i me ispolnuva vo sekoj pogled) mi se sluci na 30 godini sto ne znaci deka sum "cekala",sum dozvolila da bidam "birana" ili da "biram"...
Ednostavno MI SE SLUCI...
Na 30 godini da si ja pronajdam mojata vtora polovina...
Zatoa sto si ostanav dosledna na samata sebesi:LJUBOVTA E LJUBOV AKO JA SPODELUVAS SO VISTINSKATA LICNOST...
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 01:29
ubavo za tebe bas mi e milo no mislam deka bas i ne se rabirame.....
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 08:44
Таа што бират до 25 таа останвит да бират цел живот!
car's freack
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 10:30
ljubovta ne se bira taa si doagja sama. bez razlika dali sme 25 ili 35 god.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 10:36
Tocno toa sakav i jas da go kazam:ne se voopsto vazni godinite,da li si pod ili nad 25 godini.Ako taka ja svakas ljubovta (biranje ?) togas imas nekade greska vo algoritamot...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 11:10
Da be otprilika vaka: otkako ke napolnis 25 godini odis na pazar,sednuvas na nekoja tezga,na vratot si zakacuvas tabla so natpis: "FOR SALE!" na koj od drugata strana pisuva: "namalenie 95%" i se molis da ti se smiluva nekoj i da te stavi vo negoviot spisok na potrepstini dodeka ti taka naivno si trepkas so ocinjata...
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 11:19
...moze tuka da oglasam...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 12:00
izgleda prodava ,..."neshto",..bog znae shto,....sepak,shto i da e,prvo treba da se vidi,...i ,...opipa,................da ne ispadne ,...machka u vrekja!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 12:31
dzabe vezam...nisto ne ste razbrale od muabetot
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 12:51
devojkite biraat i cel zivot......sekoja cest na isklucoci
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.