IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
hihihi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hihihi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 13:06
Dali nekoj koristel pudra od doktor's i dali znae kade tocno mozam da jakupam
Кон врв
Idealno_Losha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Idealno_Losha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 14:22
Ma Vichy se najubavite pudri ,em ne se stetni za liceto ,em deluvaat cel den i sto e najdobro deluvaat sosema prirodno ,taka da moeto lice e malce problematicno imam suva koza i site mozni kombinacii na pudri sum gi probala ,ali kako Vichy niedna ne e
Кон врв
Idealno_Losha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Idealno_Losha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2009 во 14:23
Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Dali nekoj koristel pudra od doktor's i dali znae kade tocno mozam da jakupam




Auuu Pravo da ti kazam od Doctor's nishto ne e dobro ,sve dosea sto sum probala od nivnata linija nisto ne ispadnalo ko sto treba
Кон врв
lidijana74 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 36
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lidijana74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 16:12
koristam Revlon colorstay - tecna pudra i navistina ostanuva na liceto po cel den i dava mat izgled,
kamena i pudra vo prav ne koristam zatoa sto ne odgovaraat za suva koza
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 22:04

сега од авон една пудра ми стигна и се разочарав......

сум ја утнала нијансата.....премногу светла ми е.......
МИР со сите
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 11:15
DELINE koristev 10 tina godini, sega zedov IMPALA
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 13:32

.



Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 16:59
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 19:07
pudrata na young derm ja koristam  10 godini,i sum mnogu zadovolna ...........no ima godina dena  ja koristam   i  Arttrisry koja ne sum ja sretnala kaj nas,a sigurno ja ima i znaci e nezamenliva ,no  samo za sveceni prigodi stavam od nea....

Изменето од didi26 - 23.Март.2009 во 10:18
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
ShmIzLi4kA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ShmIzLi4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2009 во 23:59
Јас пробав многу пурди од Avon, Oriflme, Impala ..... Сега користам Catherine Arley i sum mnogu zadovolna od nea... Не ми остава траги на гардеробата како што имав проблем со предходните пудри..Камена не користам многу многу затоа што сметам дека по убаво изгледам без камена ...
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 00:21

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 01:08
Originally posted by Milaa Milaa напиша:




Ја користам истата пудра, стотката, за мене е најдобра за перфектен тентрепкање


Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 01:42
105 е мојот бројголемо%20гушкање
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 01:45
Темничко, а?трепкање
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2009 во 01:48
не баш мило,микс си правам сама со 103 и 105голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,609 секунди.