IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Перфектен тен со погодена пудра
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Перфектен тен со погодена пудра

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 00:16
големо%20гушкањеa da se stavi od dvete spored mene e najdobra ideja,taka stavam barem jas,prvo tecna posle vo pudra za da mi sedi skoro cel den,bez razmackuvanje
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2008 во 19:56
So pudri nemam golemo iskustvo...Samo znam deka poslednava pudra sto ja kupiv od oriflame, Visions, tecna, demek na baza na voda, dobra bila za tinejdzerska koza, ne predizvikuvala crvenila! Ma nema vrska, pudrata e u pi4*u mater, koga ke ja izvadam nemozam da go stabiliziram liceto od crvenilo i novi mozolcinja! Kaj mene najdobra pudra se pokaza pudrata za tinejdzerska koza: Stay Clear od Miss Sporty (epten e dobra i skoro ne ja cuvstvuvam, ko krem e, ubavo prekriva i sto e najvazno cini 150 den) i koga sum vo "onie" denovi, poso imam poveke mozolcinja i kozata mi e pomrsna, odozgora vrz tecnata, stavam i kamena pudra od Avon, personal match mislam deka e!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 01:51
ТЕЧНА "NIVEA" , ПОСЛЕ КАМЕНА ИЛИ У ПРАВ КОЈА ЌЕ ОДБЕРЕТЕ
Кон врв
defma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај defma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 19:29
Пудра Giordani од Орифламе, а за посебни пригоди користам и коректор и камена пудра.
Кон врв
hihihi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hihihi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2008 во 23:44
Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 13:58
Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?


Ne sum koristela pudra na Doctor's, ali znam deka proizvodite na Doctor's obicno se prodavaat niz apteki! Pa zatoa prosetaj se malku niz aptekite, sigurna sum deka ke najdes!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 14:09
ретко користам „пудри„ но кога имам потреба да сокриам некои работи тогаш само "Mousse Make Up"
 
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
hihihi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hihihi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2008 во 17:20
Originally posted by -B-lue E-yes- -B-lue E-yes- напиша:

Originally posted by hihihi hihihi напиша:

Imam edno prasanje do vas. Dali nekoj gi koristel pudrite na Doktor's i kakvo iskustvo ima so niv,i kade mozat das e kupak?


Ne sum koristela pudra na Doctor's, ali znam deka proizvodite na Doctor's obicno se prodavaat niz apteki! Pa zatoa prosetaj se malku niz aptekite, sigurna sum deka ke najdes!

   Fala so sekoj slucaj ke probam da najdam imam slusnato deka go izednacuvaat tenot i se odlicni,imam problem so fleki koi se rezultat na akni i strasno me nerviraat dali znaetenekoe resenie za toa
Кон врв
hihihi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hihihi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 14:39
    Dali nekoj znae pudra koja odgovara na mrsna koza,i pokriva fleki od akni
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 14:56
jas ja koristam ovaa i pokriva super i fleki i akni,no vnimavaj za zrela koza e ako si pomlada neznam dali bi mozela da ja koristis,proveri si
Кон врв
Енџи Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Енџи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 18:48
Моментално користам течна пудра од Авон ама некако не сум задоволна затоа што имам малку пегички и не ми ги покрива а и плус не ми трае многу.Сега ќе пробам од лореал некоја.Позз.. а за камената од Golden rose мислам дека е убава,шо знам,мене ми се погоди барем
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 20:00
на севнтин ја користам добра е......
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 09:32
Tecni pudri imam mnogu probano ,Artistry ja koristam ponekogas vo letnite periodi,a najveke na kozata mi odgovara na Young derm 5,ovaa pudra ne ja zamenuvam ni so niedna druga,a od kamenite na Deborah...
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
hihihi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hihihi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2008 во 20:23
Kolku e cenatana Loreal? I za kakva koza e?Mlada, zrela,mrsn, suva?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.