IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:06
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЖОШТО ГИ РАЃАТЕ ТОГАШ ДЕЦАТА...АБЕ, ПЕКОЛОТ ВО ДОЛЖИНА И ШИРОЧИНА ЌЕ ГО ИЗОДАМ ЗА ДЕТЕТО... ПОДОБРО ЈАС, ОТКОЛКУ ТОА...
 
..........e so ovoj tvoj post me razocara  naj iskreno..............a VIE zasto gi pravite tie deca.......??????I ZASTO PRAVITE OD BRAKOT PEKOL?????jas ne vikam deka site mazi se krivi za razvodite...........no poveketo od raspad na brakovite ste krivi VIE(mazite)..........koja zena bega od ubav zivot......
pa nikoj ne vi bara nesto sto ne e vozmozno be majstorce.......jas licno barav od nego samo malku poveke vnimanie,,razbiranje,,ljubov,,pocit..znaci sve vo granici na normalnoto..............a za dolzinata i sirocinata na patot koj sto treba da go izodam namesto niv????(ne bi razglabala)
 
 


Изменето од bibce - 27.Март.2008 во 10:20
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:19
Originally posted by apce apce напиша:

bibce, ne go znam vistinskiot problem zosto se razveduvate megutoa dali si pomislila deka e toa bracna kriza koja se javuva vo sekoj brak, mozebi ima mesto za razgovor da se najde resenie za problemot, posetete bracno sovetuvaliste, ne odete so rigorozni resenija. Sto i da odlucite vie vozrasnite ostanuvaat luzni kaj decata tie podednakvo gi sakaat i mama i tato zatoa dajte si vreme ignorirajte se nekoe vreme dodeka pominat tenziite pa potoa probajte so razgovor

ako veke stvarno ne odi togas porazgovarajte so decata zaedno bez tenzii i navredi obidete se smireno da im objasnite deka toa sto nema da ziveete zaedno ne znaci deka tato i mama ne se pocituvaat
 
..........apce.....moram da ti odgovoram deka sve sto mozese da se napravi od moja strana napraviv.........ova trae veke 3 god..znaci ne e ova momentalna kriza......sme razgovarale na mnogu nacini....i ednostavno ne se naogame veke vo muabetite....ednostavno mi vika jas poveke ne te sakam.i sega jas sto treba da pravam.da go trpam da sedi tuka do mene....da misli na TAA drugata...da go peram peglam gotvam i gosti da mu precekuvam i da glumime srekno semejstvo.......a vo dusata znam deka ne e toa toa...........ne mora i da se razvedeme no mora da se RAZDELIME...toa go znam zatoa sto sekoe negovo prisustvo doma jas se tresam od nervoza  i na kraj nervno ke se rastrojam......
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:37
pa daj nasmevka
i kazi VOZI MISHKO
sekoj nov pat e priblizno takov ili mnogu podobar
bitno e da se resi covekot da kaze

VOZI MISHKO

Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:12
Originally posted by mikus mikus напиша:

pa daj nasmevka
i kazi VOZI MISHKO
sekoj nov pat e priblizno takov ili mnogu podobar
bitno e da se resi covekot da kaze

VOZI MISHKO

 
...ah be mikus.......znaes sto mnogu e lesno da se napise ili da se kaze na nekoj drug...ama mene mi e mnogu  ama mnogu tesko...........jas znam deke sve sto doslo i ke pomine so tek na vreme ..........ama vo ovoj moment sega ne mi se smee,,ne mi se razgovara,, samo decata mi se svetla tocka i koga ke gi vidam niv nekako si davam sila deka moram da izdrzam zaradi niv............. 


Изменето од bibce - 27.Март.2008 во 11:12
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:17
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЖОШТО ГИ РАЃАТЕ ТОГАШ ДЕЦАТА...АБЕ, ПЕКОЛОТ ВО ДОЛЖИНА И ШИРОЧИНА ЌЕ ГО ИЗОДАМ ЗА ДЕТЕТО... ПОДОБРО ЈАС, ОТКОЛКУ ТОА...


..........e so ovoj tvoj post me razocara naj iskreno..............a VIE zasto gi pravite tie deca.......??????I ZASTO PRAVITE OD BRAKOT PEKOL?????jas ne vikam deka site mazi se krivi za razvodite...........no poveketo od raspad na brakovite ste krivi VIE(mazite)..........koja zena bega od ubav zivot......

pa nikoj ne vi bara nesto sto ne e vozmozno be majstorce.......jas licno barav od nego samo malku poveke vnimanie,,razbiranje,,ljubov,,pocit..znaci sve vo granici na normalnoto..............a za dolzinata i sirocinata na patot koj sto treba da go izodam namesto niv????(ne bi razglabala)




Бибче, ај не ја врти водата...За да се роди едно дете, потребни се и татко и мајка...О каде ти таа идеја дека само на мајките се однесува тоа... Деца не се прават...Децата не се играчки,ниту предмети...Децата се зачнуваат...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:23
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:



Originally posted by majstorce62Не знам дали мама и тато во овој случај ќе го изодат пеколот или децата...Мама и тато ќе се заборават со некој друг тато и некоја друга мама, а децата ќе останат со белег на отфрленост во душата до крајот на животот...[/QUOTE]ај сеа ај сеа,... изненадување каков белег,... мене што ми фали,... ни малце не сум ни отфрлена ни ништо,..... трепкање[/QUOTE]

А кој рече, или помисли нешто за тебе, принцезо? „јЕДНА ЛАСТА НЕ ЧИНИ ПРОЛЕЧЕ!“

Изменето од majstorce62 - 27.Март.2008 во 11:27
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:27
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:


Не знам дали мама и тато во овој случај ќе го изодат пеколот или децата...Мама и тато ќе се заборават со некој друг тато и некоја друга мама, а децата ќе останат со белег на отфрленост во душата до крајот на животот...


Beleg??? kakov beleg? imas iskusvo so razvodi? si go dozivel samiot toa? Ne prasuvam za prijateli, rodnina ili luge koi gi poznavas, dali si go osetil TI toa na TVOJA koza????

Ne znaci deka sekoj razvod e los!!![/QUOTE]

САКАШ ДА МЕ ОБВИНИШ ЗА НЕШТО? НЕ, ЗНАМ, НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН ЗА РАСПАЃАЊРО НА НИТУ ЕДЕН БРАК... А ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ... Е ТОА Е ДРУГА ТЕМА...

Изменето од majstorce62 - 27.Март.2008 во 11:31
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:35
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:





Бибче, ај не ја врти водата...За да се роди едно дете, потребни се и татко и мајка...О каде ти таа идеја дека само на мајките се однесува тоа... Деца не се прават...Децата не се играчки,ниту предмети...Децата се зачнуваат... [/QUOTE]
 
.........ne ja vrtam vodata a i nemam namera.....jas negde napisav deka za da se zacne(napravi)edno dete  potrebna e samo majkata??????mislam deka ne......zatoa-sto decata ne se igracki.......ne treba nitu da si igrame so niv....i da im go unistuvame detstvoto.....a toa koga ke porasne samoto ke svati zasto se slucilo toa......
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:36
ДОБАР ДЕЛ ОД ПЕСНИТЕ ШТО ГИ САТАВИВ НА ВАША ПОЕЗИЈА НЕ СЕ НИШТО ДРУГО ТУКУ ПАТОКАЗИ ВО ЛАВОРИНТОТ НА ПЕКОЛОТ НА ОТФРЛЕНОСТА. НАМЕНЕТИ СЕ ЗА ЕДНО ПРЕКРАСНО ДЕТЕ, ПО НЕГОВО БАРАЊЕ, БИДЕЈЌИ СЕ ПАТОКАЗИ ОД ВЕЌЕ ИЗОДЕН ПАТ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:40

ok...........eve da recam deka pola od tvojot post .........go svativ?????

i zaklucok........po tebe.........naj pametno e da se ostane vo brak  za dobroto na decata za da ne se cuvstvuvaat otfrelni od okolinata taka?????i za da ne bidat obelezani......????

Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:40
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by mikus mikus напиша:

pa daj nasmevka
i kazi VOZI MISHKO
sekoj nov pat e priblizno takov ili mnogu podobar
bitno e da se resi covekot da kaze

VOZI MISHKO

 
...ah be mikus.......znaes sto mnogu e lesno da se napise ili da se kaze na nekoj drug...ama mene mi e mnogu  ama mnogu tesko...........jas znam deke sve sto doslo i ke pomine so tek na vreme ..........ama vo ovoj moment sega ne mi se smee,,ne mi se razgovara,, samo decata mi se svetla tocka i koga ke gi vidam niv nekako si davam sila deka moram da izdrzam zaradi niv............. 


da milo
ne zdabe vikat srbite
moja muka jebe svaciju muku
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:47
Originally posted by bibce bibce напиша:

ok...........eve da recam deka pola od tvojot post .........go svativ?????


i zaklucok........po tebe.........naj pametno e da se ostane vo brak za dobroto na decata za da ne se cuvstvuvaat otfrelni od okolinata taka?????i za da ne bidat obelezani......????



РЕКОВ КАКО СЕКОЈ НАЈДОБРО СИ ГО ПОЗНАВА СОПСТВЕНИОТ ПЕКОЛ И СОПСТВЕНИТЕ СИЛИ ДА ИЗДРЖИ ВО НЕГО...СЕ Е РЕЛАТИВНО...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:48
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:


Не знам дали мама и тато во овој случај ќе го изодат пеколот или децата...Мама и тато ќе се заборават со некој друг тато и некоја друга мама, а децата ќе останат со белег на отфрленост во душата до крајот на животот...


Beleg??? kakov beleg? imas iskusvo so razvodi? si go dozivel samiot toa? Ne prasuvam za prijateli, rodnina ili luge koi gi poznavas, dali si go osetil TI toa na TVOJA koza????

Ne znaci deka sekoj razvod e los!!!


САКАШ ДА МЕ ОБВИНИШ ЗА НЕШТО? НЕ, ЗНАМ, НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВЕН ЗА РАСПАЃАЊРО НА НИТУ ЕДЕН БРАК... А ЗА ПОСЛЕДИЦИТЕ... Е ТОА Е ДРУГА ТЕМА...[/QUOTE]

Majstorce, za nisto ne sakam da te obvinam, kako prvo ne te poznavam licno, kako vtoro vo mojot post ni ednas ne rekov deka si ti kriv za nesto... samo prasav dali si bil vo takva situacija, bilo kako dete, bilo kako roditel, posto velis za cel zivot ostanuva beleg... isto kako biserna i jas sum osoba so razvedeni roditeli, i mozam da ti recam deka ne nosam vo sebe nikakov beleg!!! I moram da recam deka sum dosta stabilna vo zivotot, i ako roditelite mi se razvedeni, deka dosta sum postignala, i znam da pruzam i da primam ljubov... ne nosam nikakvi"posledici" od razvodot na moite roditeli!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 11:50
a VIE zasto gi pravite tie deca.......??????

БИБЧЕ, ЕВЕ КАЈ НАПИША....
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.