IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 55>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 11:10
Некој ме гонел со голем стап, таман да избегам тој со стапот ќе ме поткачи, се израдував кога се разбудив.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 14:47
сум се возела со мала јахта по трева
и упорно сум викала...враќај се назад ќе снема гориво
Кон врв
bla bla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bla bla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:19
Аууу многу грозен сон сонував денес. Ме испосекле со нож и јас се шетам низ град, па едвај сум ја нашла мајка ми, па она ме однела во болница и плачев, многу плачев и тука се заврши, ама важно преживеав.... Од памет се извадив и затоа сега сум онака тапа малце
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 13:28
Јас сонував дека сум се нашла на некој стар уневерзитетски кампус во Мадрид и сум сретнала некој многу стар професор што бил на умирачка. Нејсе сум била боса, сиромашна, несигурна и единствена работа што сум можела да ја добијам била чистачка во локалната менза, едно гнасно прљаво место под покриен со лушпи од кромид, моркови и сл.
Уште почудно било што една стара школска другарка работела таму како метлачка и бришела подови, бидејќи изгубил работа па сеа дај-што-даш а во вистински живот е фино ситуирана. Што сон ли ќе беше ова
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 14:30
Jas dolgo vreme nisto ne sonuvam, ili pak ne se sekavam deka sum sonuval....ne znam sto e rabotataизненадување
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 11:48
Deka vo centarot na gradot Rim povekje ne e dozvoleno primanje poseti od prijateli   
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 12:07
Horor,nekoj me vikna da mi pokaze nekoi sliki a mesto sliki vidov iskasepeni luge
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 14:37
Демек пак сум заминала во Турција ама сега немав пари за карта да се вратам дома    
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 13:21
Majka mi, deka neshto ne bilo vo red so nea. тага Se javiv....i navistina neshto ne bila vo red....megutoa prolazno, se nadevame. загриженост
 
 
 
 
 
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 15:03
Denes pak nisto.....abe ne znam sto e rabotata, ama seriozno odamna nisto ne sonuvam збунетостизненадување
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 17:42

само некои “тешки“сонови сонувам...

многу патам, многу страдам, дури кога ке се разбудам чувствувам солзи по лицето...тага
али денес сонував бел зајак...стоеше и само ме гледаше...
да не знае некој толкување? барав во некои соновници...секаде различно...
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 09:54
сонував дека е мај,....... а јас бев таму со ,,не е битно кој,,...... и кога сме си дошле дома, имало свадба.... сме биле поканети... а јас сум носела долг, црн фустан... и мајка ми нешто ми викала дека цел ден ме немало да се јавам, а сега идам со уште еден гостин....

потоа сестра му се јавила,... кај мајка ми..... објаснила се,... а јас сум избегала од дома... сум отишла во некој автобус со стари луѓе...... и кај некоја баба дома... збунетост

подолг, и поглуп сон...... здравје голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2009 во 15:18
злато... многу злато сонував
Е шо значи тоазбунетост
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 20:59
denes ne sonuvav nisto ... slabo mi se pogodi sonot popladnevo .... ama zatoa pred da se razbudam utrovo , cel porno film голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,766 секунди.