IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Моето дете е геј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето дете е геј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:42
Sto se ne se trudev da stanam zaradi opstestvoto... i da, moeto dete bi go prifatila... normalno, ako mozam da go imam de... samo sto ne bi se osudila da dozvolam uste edno covecko sustestvo da se maci na planetava.. i to среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:43
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Sto ste vo pravo ziti se? Ocigledno ne mi ja sfati poentata. Opstestvoto mi pokaza deka ne e vo red da bidam gej iako bev. Jas i onaka bev dovolno otfrlena kako licnost, pretrpev dovolno. Normalno deka sakav da bidam prifatena zatoa sto bev na rabot na samoubistvo. Normalno deka bev ispalsena. Se siluvav sebesi so mashko za da bidam normalna? Sto ste vo pravo Emil? Donese zaklucok, no dali me prasa kako mi bese? Kako mi bese so site tie deckovci i so taa borba vo sebe? Nemoj da zaklucuvas bez da razmislis koj e vo pravo. Za sto ste vo pravo? Dali ima smisol ili nema? Pa i nema smisol da se obiduvam da mu objasnam nekomu sto ne saka da gi pogledne rabotite podlaboko tuku saka samo da provocira.. najiskreno! 
 

добро не ти е било убаво со машко  ,но не се о бидувај да ми докажеш да си геј или лезбијка е убаво нешто 

правете што сакате ,но само скришом
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:50
Ne se trudam da ti dokazam deka e ubavo. Toa sto mene mi e ubavo ne te teram i na tebe da ti bide... i nema zosto da se krijam. Ako  nekomu mu preci neka ja svrti samo glavata, toa e vas problem, ne moj. Jas sum gay i nemam veke golem problem so toa. Jas mojot si go resavam i nikoj drug. Taka i vie so vasiot. Ako vo preci moj sovet e svrtete ja glavata na drugata strana, toa ne e moj problem sto na vas vi preci a sto ne.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:58
Јас да ја вртам главата затоа што вие правите работи кои се неприфатливи за општеството .....газење од смеење 
Кон врв
Mr.Fahrenheit Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mr.Fahrenheit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 14:19
Originally posted by емил емил напиша:

Јас да ја вртам главата затоа што вие правите работи кои се неприфатливи за општеството .....газење од смеење 

Јас не живеам за општеството туку за себе. Дали е прифатливо за општеството да има проституција, криминал, дрога и разни девијантни појави? Јас би рекол да, ама љубовта меѓу двајца машки е трн во око и оспорувана и секогаш педерите треба да бидат запалени на плоштад (како што Џордано Бруно бил запален зошто рекол дека земјата се врти и отишол контра црковната догма)
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 14:36
A ondak sto ke prevzemes Emil? Da ne zemes da ne tepas site? Druze, tebe te boli glava sto nie pravime, a ne mene ti sto mislis. Jas kaj sakam ke ja drzam mojata sakana za raka i ke ja galam za kosata.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 12:32
Оваа тема е деликатна. Напаѓањето е најлесно, барем на почетокот.

Додека живеев три години во Германија, имав еден многу добар пријател тајванец. Цели три години си помагавме и во лошо и во добро. Го прашував зашто нема девојка, а тој вешто избегнуваше да одговори. Еден ден самата го прашав дали е можеби геј и тој рече дека е. „Зашто досега не ми кажа?“, го прашав, а тој одговори „Мислев дека нема да сакаш повеќе да се дружиш со мене“. После три години дружба, зарем можев јас тој човек повеќе да не го сакам? Можев ли одеднаш да го избришам од мојот живот? Зашто, поради општеството?
Истото, па дури и поделикатно е со сопственото дете. Ќе го гледате од првиот ден, ќе му се тресете за секој вирус, настинка, неспиење...и одеднаш ако дознаете дека е геј повеќе нема да го сакате ?!!...тоа е невозможно за некој со нормални човечки чувства.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 12:47
Повеќемина тука спомнаа дека да се биде геј е личен избор. Од тоа што го знам од моите геј пријатели, тие уште од мали нозе биле привлекувани од истиот пол. Тоа што го кажа ексзи88, истото ми го кажуваат и пријателите.

Можам да ги разберам. Мене пак ме привлекува спротивниот пол уште од мали години, не можам со сила да се натерам да сакам некој од истиот пол. Што значи дека со „силување“ ништо не може да се менува.

Науката допрва некои нешта ќе ги објасни. Ние тука дебатираме за стрејт и геј, но што е со оние кои се хермафродити? Ги има и такви.

Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 22:41
Originally posted by емил емил напиша:


Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

 

Сака да биде геј? Или сакам? Како вие знаете повеќе од нас двајца? Зарем и јас и он сакавме да имаме проблеми со општеството? И јас не сакав да сум геј, имав и дечковци, правев се да се 'нормализирам', да бидам здрава, да бидам прифатена
 

после тоа болдираното има ли смисол да зборуваме ? Ние хетеросексуалните сме во право .


velis kao mal si igral so avtomobilcinja,kamioncinja..velis ako imas gay sin ke go lecis..a sto mislis za clenovi ovde koi poveke si "igraat" na forumot moda i ubavina? Clenovi koi sakaat zenski stvari..kao sapki,remeni,torbici..pratat moda,se razbiraat u brendirana obleka..po tvojata logika tie tipovi treba da se gay,znaci?..a ako se gay,spored tebe treba da se lecat? Mnogu me interesira tvojot odgovor i tvoeto mislenje za "maco" tipovite sto kao vozrasni siigraat so zenski stvari? Sto se oni..spored tvojata logika?

Изменето од Novak Nastich - 22.Февруари.2012 во 22:43
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 21:44
Originally posted by saguaro saguaro напиша:

Повеќемина тука спомнаа дека да се биде геј е личен избор. Од тоа што го знам од моите геј пријатели, тие уште од мали нозе биле привлекувани од истиот пол. Тоа што го кажа ексзи88, истото ми го кажуваат и пријателите.

Можам да ги разберам. Мене пак ме привлекува спротивниот пол уште од мали години, не можам со сила да се натерам да сакам некој од истиот пол. Што значи дека со „силување“ ништо не може да се менува.

Науката допрва некои нешта ќе ги објасни. Ние тука дебатираме за стрејт и геј, но што е со оние кои се хермафродити? Ги има и такви.

се е личен избор, дали го правиме свесно или несвесно, ориентација од небо не паѓа...
се разбира дека не може да кажеш од денес ќе бидам ориентиран вака или онака, но од друга страна не можеш да се родиш со сексуална ориентација
сексуалната ориентација е род на несвесната ориентација на човекот кон она во кое што ужива, геј или стрејт, сеедно, исто е кај секој човек
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 22:00
Originally posted by Mr.Fahrenheit Mr.Fahrenheit напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Јас да ја вртам главата затоа што вие правите работи кои се неприфатливи за општеството .....газење од смеење 

Јас не живеам за општеството туку за себе. Дали е прифатливо за општеството да има проституција, криминал, дрога и разни девијантни појави? Јас би рекол да, ама љубовта меѓу двајца машки е трн во око и оспорувана и секогаш педерите треба да бидат запалени на плоштад (како што Џордано Бруно бил запален зошто рекол дека земјата се врти и отишол контра црковната догма)
а каде тоа ти му понуди на светот теорија за научен развој?
и кога тоа спалиле некој хомосексуалец на плоштад според државните закони, во денешно време?

и каде виде проституцијата, криминалот, дрогата и разни девијантни појави да се сметаат за нормални? (освен во Амстердам среќа)

повеќе твоиве коментари ми личат на лечење фрустрација и тресење зелени, одколку што се обидуваш да дадеш некаков аргумент кој го поддржува твојот став
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Seaman1979 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Seaman1979 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 13:54
Moze site da debatiraat sto bi pravele dokolku nivnoto dete e gej, tazno e sto nekoi mislat deka e bolest, izbor, ili sto bilo veke, no edno e jasno, nekoj koj e gej, kje si ostane gej.
Tazno e "vojaerskoto" opesetvoto vo koesto ziveeme, pa mnogumina se zamaraat so toa sto drugite pravat vo krevet, zatoa sto samo po toa gej lugjeto se razlikuvaat od ostanatite.
Jas moeto dete sakam samo da e srekjno, zdravo i da bide zadovolno so svoite uspesi, koga kje porasne. E toa e mojata zelba koga kje imam dete eden den.
Nikogas ne sum zhalel, ili mi bilo krivo sto sum i jas gej, i koga bi se rodil povtorno, i bi mozhel da biram (kako sto mislat nekoi deka e izbor) pak bi izbral da sum gej, zatoa sto, vo ovoj zivot, jas ja imam najdobrata familija na svetot, pochnuvajki od roditeli, brat sestra, rodnini, koi site znaat deka sum gej, site go znaat mojot verenik, so kogo sme zaedno 4 godini, site moi prijateli, zatoa sto site tie lugje se prekrasni, i ne bi znael kolku se bogati so ljubov, ako ne bev gej.
Btw, gej se odnesuva i na mazi i na zeni, i vo red e lugjeto da imaat razlichni stavovi i mislenja deka gej lugjeto mozat da se izlecat.

APSOLUTNO ne mi e cel da prozivam bilo koj, no edna statistika e deka samo vo zemjite vo razvoj e najgolem stepenot na diskriminacija (na mnogu nivoa, ne samo na seksualna orientacija), toa e fakt!!! Najstrashnite formi na diskriminacija se sekako vo zemijte kade sto postojat raznorazni ekstremisti.

Iako vekje ne ziveam vo Makedonija, nekolku lugje sto gi sretnav otkako zaminav od Mk, imaa iskomentirane deka e super sto sum zaminal, zatoa sto e "polesno" vo stranstvo :-) e jas ne zaminav odovde zaradi mojata seksualna orientacija, tuku za da imam podobra kariera, sto i se sluci, a Dzekpot bese sto tamu go sretnav covekot kojsto me napravi najsrekjen na svetot!

Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 15:37
sakam da te citiram Zabegan..vo slednovo..
"и каде виде проституцијата, криминалот, дрогата и разни девијантни појави да се сметаат за нормални? (освен во Амстердам)"

Nitu vo Amsterdam ne e dozvolena,nitu pak opstestveno prifatliva bilo kakva devijantna pojava od tipot na kriminal,droga..
Drogata odnosno samo canabisot se prodava pod strogo regulirani propisi,i vo strogo opredeleni mesta..taka nareceni cofee-shop-ovi,No duri i tamu od pocetokot na 2011 zakonite za toa koj,kade i kakva canabis sativa kje prodava se mnogu zaostreni,a kaznite za sekoj prekrsok se rigorozni!
A za kriminalot,ako ti mislis deka e dozvolen..onda jas ti poracuvam slobodno vlezi u bilo koja banka u Holandija,preskokni go pultot,i kazi im deka si tuka za da se posluzis so parite..ako ti dozvolat da se posluzis i nemas nikakov problem pri i posle toa,onda ti drzi voda postot...
..Zatoa..me iznenaduvas..mislev deka bar ti pisuvas izdrzani raboti    

Изменето од Novak Nastich - 24.Февруари.2012 во 15:41
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 18:34
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

sakam da te citiram Zabegan..vo slednovo..
"и каде виде проституцијата, криминалот, дрогата и разни девијантни појави да се сметаат за нормални? (освен во Амстердам)"

Nitu vo Amsterdam ne e dozvolena,nitu pak opstestveno prifatliva bilo kakva devijantna pojava od tipot na kriminal,droga..
Drogata odnosno samo canabisot se prodava pod strogo regulirani propisi,i vo strogo opredeleni mesta..taka nareceni cofee-shop-ovi,No duri i tamu od pocetokot na 2011 zakonite za toa koj,kade i kakva canabis sativa kje prodava se mnogu zaostreni,a kaznite za sekoj prekrsok se rigorozni!
A za kriminalot,ako ti mislis deka e dozvolen..onda jas ti poracuvam slobodno vlezi u bilo koja banka u Holandija,preskokni go pultot,i kazi im deka si tuka za da se posluzis so parite..ako ti dozvolat da se posluzis i nemas nikakov problem pri i posle toa,onda ti drzi voda postot...
..Zatoa..me iznenaduvas..mislev deka bar ti pisuvas izdrzani raboti    
како имаше сето ова врска со тоа што го пишав јас? амстердам го турив онака на шега, не намеравав да разглабам како одат законите во Амстердам, туку дека дрогата, проституцијата и криминалот никаде не се сметаат за нормални...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 3,938 секунди.