IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Моето дете е геј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето дете е геј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 24>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 01:49
Originally posted by Novak Nastich Novak Nastich напиша:

 
Po milioniti pat -homosexualnosta ne e pravo na izbor..Da bese taka,jas sigurno vo toj slucaj nemase da sakam bidam gay


Тебе треба некоја жена да те измлати добронамигнување
Или веќе те средила, па почна да го мразиш женскиот род?голема насмевка

Но не и одговори на газела, а и мене ме интересира

Originally posted by gazela gazela напиша:

види види...збунетостболдираново некако ми е нејасно...па би сакала да објасниш....во денешново времекога на геј паровите се одобруваат бракови....барааат да бидат родители....ти бараш указ за забрана.... .... овде сите си го искажуваат својот став...кој секако не мора да е ист како твојот став и начин на живот....и накрај ...да не сум офф од темата......верувам дека ќе ја барам причината дури и во себе и  своето воспитување зошто го одбрал тоа....и .верувам дека нема да бидам најсреќна мајка на светов ако моето дете го одбере тоа.....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
dedanoe Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Октомври.2011
Локација: dedanoe city
Статус: Офлајн
Поени: 385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dedanoe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 08:37
adam e sinot edinec na tatkoto spirit i toj e padnat na zemja od nebesata kako sho Amerot beshe prv koj stapna na mesecinata od vanjska E.T. strana. oeva e kjerkata na majka zemja materijalnata i koga adam dojde na zemja zemjata taa go prezede negoviot lik i so takov lik ja izdigna oeva od kalta. oeva go nosi grobot na adam vo nejnoto megjunozhje a adam via negovata psiha e donositel na nejzinata smrt i e dojden tuka so kozhna Qur'an sabja za taa namena. ПЕНИС У ВЕЏАЈНА = НОГА У ГРОБ



Изменето од dedanoe - 19.Февруари.2012 во 08:42
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2012 во 08:51
Ajde ovoj pat bez granchinja i koreni....голема насмевка

Sekoj ima pravo na svoe mislenje i nema potreba od navreduvanja, etiketiranja.......

Jas ne mislam deka se ragjame so "pechat" - zarem nekoj odnadvor stoi i ni stava etiketi....голема насмевка
Nie se ragjame bez Ego - toa pochnuva da se razviva ushte od "mali noze".....
Rodiv dve deca i na nitu edno ne "pishuvashe nitu pak mi kazha -"mamo jas sum strejt" ili "mamo jas sum gej"намигнување 

Nie samite sme odgovorni za Nashiot zhivot.... Ne mozheme da ja prefrluvame vinata na karmata ili pak okolnostite... Ima mnogu raboti koi se vo nashata podsvest i taa dali preku karma ili ne si "raboti" ni se dopagjalo toa nam ili ne!

Zatoa kje kazham, svesno ili ne zhivotnata prikazna e nash izbor ili zhelba kako i da e... mozhe samo da od poodamna ako se zeme vo predvid karmata.

E sega ne znam na shto kje zamirisa vo vozduhot hahaha ili kako kje go procenite mojov post a toa e Vash izborголема насмевка
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:15
novak@
izborot e tvoj.....i samiot velish.........jas sigurno vo toj slucaj nemase da sakam bidam gay...
bash toa tvoe sakam....ili nesakam e vazno.....ne mozam da se slozam so tebe deka chovek se raga kako gej..no i ne e vo red site da mislime isto ...neli....mislam deka izborot e nash....j....nie sami odbirame shto ke bideme....ti sakash da si gej....a ne  deka si se rodil taka....si se rodil kako i site bebinja .....nevino, chisto ,bezgreshno...mozebi si vo  pravo...mozebi jas sum...mozebi i dvajcata greshime.... koj znae....
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:28
Originally posted by gazela gazela напиша:

novak@
izborot e tvoj.....i samiot velish.........jas sigurno vo toj slucaj nemase da sakam bidam gay...
bash toa tvoe sakam....ili nesakam e vazno.....ne mozam da se slozam so tebe deka chovek se raga kako gej..no i ne e vo red site da mislime isto ...neli....mislam deka izborot e nash....j....nie sami odbirame shto ke bideme....ti sakash da si gej....a ne  deka si se rodil taka....si se rodil kako i site bebinja .....nevino, chisto ,bezgreshno...mozebi si vo  pravo...mozebi jas sum...mozebi i dvajcata greshime.... koj znae....


A-a toa znaci jas ne sum se rodil kako gay-nego sum se rodil kako i site bebinja ( nevino,cisto,bezgresno )...Draga gazelo toa znaci deka gay-bebinjatane se nevini,cisti,i bezgresni..?

Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2012 во 22:37
ne novak...toa znachi deka ne se  razbirame....среќа.....barem ti mene.... nekoj nachin i go sfakam tvojot odbrandben stav ......sekogash spremen da se branish....toa e tvoe sekojdnevie  izgleda....niti ti sudev...... niti ne napadnav ...samo kazav moe   mislenje i moj stav...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 00:31
Bog da chuva!

Ne postojat gay-bebinja, kako shto ne postojat nitu streight-bebibnja.

Kako mozhe bebe da ima seksualna orientiranost koga seksualnosta ushte ne mu se probudila i razvila ? голема насмевка



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 09:15
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Ne postojat gay-bebinja, kako shto ne postojat nitu streight-bebibnja.
 
Точно така... да но јас мислам дека дали некој ќе биде геј или стрејт не се дознава во пубертетот, туку во многу помала возраст (некаде 5-6 годишна возраст). На децата можеби не им е развиена сексуалноста, но им е развиена привлечноста кон спротивниот (или истиот) пол.


Изменето од LiDivio - 21.Февруари.2012 во 09:17
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 10:00
Сите кога сме биле мали сме си играле предимно момчиња со момчиња и девојки со девојки . 

Девојките со кукли ,а ние со автомобилчиња,камиончиња,батмени ,супермен ,желките нинџа и слични играчки  

и вопреки тоа не сме гејови .Тоа ме тера да си мислам ,а и имам таков став дека гејството е болест која трба да се лечи . Ако моето дете е геј ќе го водам по доктори .Немам избор .
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 10:28
И јас сум си играл во градинка и во помали одделенија на школо претежно со машки (ногомет и други машки игри), но симпатија секогаш ми била девојче (на пр. сакаш да ја закачаш, да седнеш до неа во иста клупа, да и` позајмиш гумичка (за бришење голема насмевка). Исто така имало и машки (феминизирани) кои си играле со девојчиња (ластик, кукли и др.) и женски со машки (ногомет, камај-камај...), тоа може но и не мора да значи дека тие ќе станат геј подоцна.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 12:00
Originally posted by gazela gazela напиша:

novak@
izborot e tvoj.....i samiot velish.........jas sigurno vo toj slucaj nemase da sakam bidam gay...
bash toa tvoe sakam....ili nesakam e vazno.....ne mozam da se slozam so tebe deka chovek se raga kako gej..no i ne e vo red site da mislime isto ...neli....mislam deka izborot e nash....j....nie sami odbirame shto ke bideme....ti sakash da si gej....a ne  deka si se rodil taka....si se rodil kako i site bebinja .....nevino, chisto ,bezgreshno...mozebi si vo  pravo...mozebi jas sum...mozebi i dvajcata greshime.... koj znae....


Сака да биде геј? Или сакам? Како вие знаете повеќе од нас двајца? Зарем и јас и он сакавме да имаме проблеми со општеството? И јас не сакав да сум геј, имав и дечковци, правев се да се 'нормализирам', да бидам здрава, да бидам прифатена. Не, не функционира. Не знам што е, ама знам дека ако е избор е некаде многу подлабоко. Јас знам како ми беше само дур имав дечко. Личноста и ден денес сеуште ја сакам премногу и ми значи, но не на тој начин. Ја нема таа конекција која не знам како да ја објаснам со зборови. Привлечноста меѓу личностите од истиот пол не е само до сексот де. Љубовта претставува нешто многу покомплексно, а сексот е само дел. Јас сум горда на татко ми што без никаков проблем ме прифати дури и толку природно му доаѓа тоа што ми помага многу при зајакнување на мојата самодоверба. Каде се изгубија вредностите? Самодовербата е една многу битна компонента независно дали човек е геј или стрејт. Ако еден ден имам дете многу важна ќе ми биде неговата самодоверба и некои други компоненти, а не со кого спие..
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:08
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

 

Сака да биде геј? Или сакам? Како вие знаете повеќе од нас двајца? Зарем и јас и он сакавме да имаме проблеми со општеството? И јас не сакав да сум геј, имав и дечковци, правев се да се 'нормализирам', да бидам здрава, да бидам прифатена
 

после тоа болдираното има ли смисол да зборуваме ? Ние хетеросексуалните сме во право .
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:36
Sto ste vo pravo ziti se? Ocigledno ne mi ja sfati poentata. Opstestvoto mi pokaza deka ne e vo red da bidam gej iako bev. Jas i onaka bev dovolno otfrlena kako licnost, pretrpev dovolno. Normalno deka sakav da bidam prifatena zatoa sto bev na rabot na samoubistvo. Normalno deka bev ispalsena. Se siluvav sebesi so mashko za da bidam normalna? Sto ste vo pravo Emil? Donese zaklucok, no dali me prasa kako mi bese? Kako mi bese so site tie deckovci i so taa borba vo sebe? Nemoj da zaklucuvas bez da razmislis koj e vo pravo. Za sto ste vo pravo? Dali ima smisol ili nema? Pa i nema smisol da se obiduvam da mu objasnam nekomu sto ne saka da gi pogledne rabotite podlaboko tuku saka samo da provocira.. najiskreno! 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2012 во 13:37
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:


Сака да биде геј? Или сакам? Како вие знаете повеќе од нас двајца? Зарем и јас и он сакавме да имаме проблеми со општеството? И јас не сакав да сум геј, имав и дечковци, правев се да се 'нормализирам', да бидам здрава, да бидам прифатена. Не, не функционира. Не знам што е, ама знам дека ако е избор е некаде многу подлабоко. Јас знам како ми беше само дур имав дечко. Личноста и ден денес сеуште ја сакам премногу и ми значи, но не на тој начин. Ја нема таа конекција која не знам како да ја објаснам со зборови. Привлечноста меѓу личностите од истиот пол не е само до сексот де. Љубовта претставува нешто многу покомплексно, а сексот е само дел. Јас сум горда на татко ми што без никаков проблем ме прифати дури и толку природно му доаѓа тоа што ми помага многу при зајакнување на мојата самодоверба. Каде се изгубија вредностите? Самодовербата е една многу битна компонента независно дали човек е геј или стрејт. Ако еден ден имам дете многу важна ќе ми биде неговата самодоверба и некои други компоненти, а не со кого спие..
 
Убаво си ја сфатила суштината... заради помалата самодоверба и заради општеството си сакала да станеш стрејт макар и привидно (а не да го отфрлиш хомосексуализмот како што напиша) иако си се родила како геј. Тоа не може да биде ниту избор ниту болест, таков си каков што си се родил. среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.