IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Моето дете е геј
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Моето дете е геј

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 24>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
peterson15 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај peterson15 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 19:01
Прво мислење, но ете, тема која ме засега, да изнесам свој став.

Да бидеш педер фактички е аномалија и девијантност (според дефиницијата на девијантно дека секое нешто што е/што го прави многу мал дел од населението е фактички девијантно), но истата постои во 3% до 10% од населението во светот, и е нешто коешто не може да се смени. Секое предавање, насилство или пак испраќање на детето на божем поцивилизиран начин кај образуван психијатар ќе направи детето да се чувствува ништожно и ко вие да сте го израснале него единствено од причина да ја продолжи семејната лоза, а не поради тоа што постоело љубов помеѓу неговите родители, и љубов кон него. Дали треба да се биде горд и да се проповеда за хомосексуалноста? Јас не би, луѓето се` уште имаат застарени сфаќања дека тоа нешто може да се смени и дека сепак општеството тоа што налага е јасно и дека ќе настане анархија доколку секој родител би дозволил детето да се приземји со истополов другар. Веројатноста дека средината во којашто е израснат има влијание врз хомосексуалните чувства би рекол дека држи вода, но според истражувањата доколку се родат истополови близнаци, веројатноста дека доколку едниот е хомосексуалец и другиот да е е над 70%. А доколку се родат браќа, доколку едниот е, вториот да е е околу (нормални) 10%. Така да, околината игра многу мала улога (доколку воопшто игра).

И хомосексуалците не бараат вие да ги подржувате и да знаете било што од нивниот живот (зошто вас би ве засегало дали двајца се ебаат во задник? Дали значи во спротивност, ќе ви биде мило што вашата ќерка ќе биде вечна девица и дека нема да прими вистински машки полов орган никогаш во животот?) како што и тие не знаат вие какви фетиши имате со спротивниот пол. (нели е воопшто creepy и чудно самото разговарање со родител за сексуални односи?) Хомосексуалците во главно бараат прифаќање, и да знаат дека важи бесценетата љубов дека вие ќе го сакате без разлика каков ќе излезе. Секако човек не може да биде среќен дека родил различно дете (кој може да каже, сеедно ми е дали детето ќе ми се роди ретардирано, без нозе, слепо, стерилно) но треба да се труди детето со сите негови/нејзини недостатоци да биде среќно. Многу се свесни хомосексуалците колку се отфрлани од сите. Секогаш последниот најтежок чекор е да се отворат пред своите родители и да сфатат дека и тие што требаат бесценето да ги сакаат ги отфрлаат. И за самоубиството ги кривам токму родителите коишто со игнорантност го наведуваат детето на таквиот чин, а не општеството. Најголемата траума е отфрленост од најблиските, а не од општеството коешто и онака никогаш не ги прифаќало.

Знам дека ја раширив репликава во бескрај, меѓутоа ете да речеме дека сум имал многу близок случај со сето ова.... Штета што се` уште постојат луѓе коишто без разлика што сфаќаат дека хомосексуалците не можат да се сменат велат дека нивното дете нема теоретски шанси да биде такво. Никогаш не можете да знаете, иако, искрено се надевам дека сте во право, ignorance is bliss и полесно ќе ви биде за потоа да не се чудите на самите себеси и се кривите дека сте посветиле многу време на работата па детето ви се сторило такво

Изменето од peterson15 - 17.Јануари.2012 во 19:07
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 19:47
многу е глупо прашањето дали би го прифатиле сопственото дете ако е геј?
јас мислам дека секој нормален родител ги поддржува своите деца...

морам да признаам дека прашањето е во стил „дали би го пријавиле детето во полиција ако прекршило закон?“...

а инаку, не знам зошто збориме за деца, нормален човек, врска си нема од ништо од тоа, се додека не влезе во пубертет, па дури има и луѓе кои сфатиле дека се геј по триесетата година...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
peterson15 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај peterson15 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 19:55
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

многу е глупо прашањето дали би го прифатиле сопственото дете ако е геј?
јас мислам дека секој нормален родител ги поддржува своите деца...

морам да признаам дека прашањето е во стил „дали би го пријавиле детето во полиција ако прекршило закон?“...

а инаку, не знам зошто збориме за деца, нормален човек, врска си нема од ништо од тоа, се додека не влезе во пубертет, па дури има и луѓе кои сфатиле дека се геј по триесетата година...




Сметам дека 13 годишен човек (којшто влага во пубертет) се` уште се квалификува како дете. А бездруго, нашиот потомок е секогаш наше дете од коешто 95% од родителите имаат бар едно очекување да видат внук/а. Од таа страна станува збор за наше дете, без разлика дали тој/таа се изградил во индивидуалец и е 15, 20 или 30 години.

Не сум сретнал човек којшто сфатил дека е геј по 30тата година, бар кога станува збор за машкиот пол. Можеби постојат, но би рекол тие се исклучоци. Кај женските колку што сум запознаен е друга приказна, но бездруго тоа не е тема на разговор овде. :)

Би бил убав светот во кој ненормални ќе ги прогласуваме сите родители коишто се спремни да се откажуваат и да ги бркаат на улица своите хомосексуални деца. That's not the case though и постојат гадни случаи на самоубиства предизвикани од неприфаќање од родители и деца што живеат по свои пријатели или улицата поради "грешка" сексуална ориентација....

Изменето од peterson15 - 17.Јануари.2012 во 19:58
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 20:06
Не сум голем поддржувач на хомосексуалците, но без разлика на тоа не знам како може некој да се откаже од сопственото дете, да го малтретира или некои уште полоши работи. Страшно!

Какво е такво е, мое е.
Некои се би дале за да имаат било какво дете, а на некои не им одговара што е геј. Епа нема правда.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2012 во 20:46
Оставете ги сите филозофии, интелектуализирања, стари киниги, овој закон, оној закон, овој морал, оној морал, вака рекол овој, онака рекол оној... и посветете се единствено на Љубовта.

Таа решава с'е и таа е портата низ која треба да се мине. 
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 08:18
Bas od mnogu mala znaev deka sum porazlicna.. ama se trudev da go potisnam seto toa za da bidam normalna.. zatoa sto toa vo mojata sredina ne bese tretirano kako normalno. Bev mnogu mala za da mozam da se sprotivstavam duri i na semejstvoto. Onoj detski strav: A ako me izbrkaat, kaj ke odam posle? Znaci uste bev osnovno koga mectaev za zensko.. sekako ne seksualno, barem togas seuste pa i dolgo posle toa nemav nikakvi seksualni fantazii od x pricini, gi znaete.. tie slikicki vo glavata bea poinakvi..

Se iznenadiv jas od reakcijata na tatko mi.. zatoa sto sepak jas sum negovo dete. Mu kazav i vo nieden moment ne izreagira deka toa ne e zdravo ili bla bla bla.. tuku mi rece deka me saka i deka si e sosema ok so toa. I da imase poinakvi stavovi bese spremen da ostane roditel i da ne me povredi... nema da zboram za dugite raboti kako on me ima povredeno, sum drndala tuka na taa tema, no vo odnos na ova izreagira sosema korektno.. duri i podobro od moite potrebi zatoa sto mi trebase toa prifakjanje. Mu kazav vo period koga i bezdrugo bev polubezdomnik taka da ne pretstoese opasnost da me izbrka ili kojznae sto da mi odzeme (ahh pusti stravovi).. 


Sakam da kazam, jas ne znam kolku vsusnost me prifati, jas ne znam on kolku vsusnost si gi prifakja svoite deca, no edna rabota sto ja znam e deka vo toj moment mi ponudi onakva reakcija ko sto mi bese potrebna.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2012 во 14:30
Se nadevam, deka nema da bide.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 16:04
Ќе си го сакам како и сега.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2012 во 19:38
Ako Kreatorot go sozdal taka, togash koj sum jas da sudam ???

I kogo kje sudam ? Boga ???

Jas samo  mozham da prifatam i da kazham blagodaram.




Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
BiBi_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 27.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiBi_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 12:07
Nema da mi bide seedno...no, ke prifatam....koja sum jas da sudam? i komu da sudam? nemu? pa moe cedo e, mojot zivot ,mojata ljubov,mojata radost... pa kakov saka neka e 
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 15:01
"Kluchot" e vo prifakjanjeto... vo ljubovta... toa e "portata"...
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2012 во 17:19
Originally posted by bpre bpre напиша:

Еве испровоциран од темите во кои главна тематика е хомосексуалноста во кој еден куп наши сограѓани навредуваат, плљукаат, убиваат, лечат хомосексуалци, ја отварам оваа тема:

Што ке направам, како ќе реагирам, ако разберам дека мојот син (мојата ќерка) е хомосексуалец?


Да е живо и здраво.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 02:41
Ќе го носам по доктори и по бајачки во краен случај и шамани ќе барам да му ја балансират енергијата.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 12:11
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Ќе го носам по доктори и по бајачки во краен случај и шамани ќе барам да му ја балансират енергијата.


Jas sepak bi ti predlozil..istoto,samo malku poinaku da postapis.Namesto deteto da si go nosis,jas bi ti preporacal prvo ti da odis do nekolku bajacki,da popies nekolku razni kokteli,kako na primer.. krv od crna trudna macka- ulicarka,onda ne e loso na ex da drmnes casa tri dena stoena urina od malteski pekinezer,i na kraj obavezno da napravis gargara so sveza sperma od Mavrovski zajak..(malku davaat ali toa e cist koncentrat brate)..E sega posle se ova ,idi kaj sin ti i vidi dali e uste gay..Ako vidis deka mesto da go balansira..energijata sto ja dobil preku tebe tolku go debalansirala..togas pod hitno mesto sin ti,TI vednas zakazi na doktor,za da ides da se lecis..posto ti si eden nezdrav majmun 100%
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.