IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 979899100101 155>
Автор
Порака
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 12:08
hehe... krivo ti e a?
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 12:09
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

hehe... krivo ti e a?


hehe krivo mi e za nas, a za niv ,,sve najbolje,,
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 12:10
i jas im posakuvam se najdobro isto taka.

za zal, realnosta e poinakva. uste dolgo ke bidat opaskata vo evropa, duvlo na kriminalot, drogata, korupcijata, etnickite tepacki i nedefiniran status.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 12:14
abe covek, nek si krsat glava, kraju kraeva tie si ziveat tamu a nie tuka , a ni nasat realnost ne e podobra, taka sto ,reko lonac loncu crn si,,
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 14:51
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


kako pervo aleksander makedonski

e pola gercin pola albanec zs majka mu bila ilirka

i edno da go razbira vie nemate nisto vo balkanot do 7 vek

i da letas ne mozes da go osvois


албанците се самопрогласувате за наследници на Илирите


koj osven vie mak-serbite go demantira ova ?

i koj ni stavi veto za ukraden identitet ili ukraden istorija takvo nesto cao


А бе Red`black... Ќе ми одговориш ли зошто Турците и ден денес ве викаат АРНАУТИ...??? Ако незнаеш ја ќе ти кажам... Затоа што само Турците ја знаат вашата погана историја и ви го знаат вашето право име, а тоа е дека сте АРНАУТИ... Тие ве имаат донесено и населено на Балканот и ве користеле за борба во првите редови за освојување на Балканот па и пошироко...Турците биле паметни и си ги заштитувале војници (колку е тоа можно нормално), а вас како диво племе АРНАУТСКО ве користеле како ПОТРОШЕН МАТЕРИЈАЛ... (е сега што не сте се потрошиле до крај , тоа е друго прашање...), Ако не ми веруваш, распрашај се зпшто ве викаат само Турците така... За нив не постои зборот Албанец или па Шиптар...само АРНАУТ!!!
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 21:10
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


kako pervo aleksander makedonski

e pola gercin pola albanec zs majka mu bila ilirka

i edno da go razbira vie nemate nisto vo balkanot do 7 vek

i da letas ne mozes da go osvois


албанците се самопрогласувате за наследници на Илирите


koj osven vie mak-serbite go demantira ova ?

i koj ni stavi veto za ukraden identitet ili ukraden istorija takvo nesto cao


А бе Red`black... Ќе ми одговориш ли зошто Турците и ден денес ве викаат АРНАУТИ...??? Ако незнаеш ја ќе ти кажам... Затоа што само Турците ја знаат вашата погана историја и ви го знаат вашето право име, а тоа е дека сте АРНАУТИ... Тие ве имаат донесено и населено на Балканот и ве користеле за борба во првите редови за освојување на Балканот па и пошироко...Турците биле паметни и си ги заштитувале војници (колку е тоа можно нормално), а вас како диво племе АРНАУТСКО ве користеле како ПОТРОШЕН МАТЕРИЈАЛ... (е сега што не сте се потрошиле до крај , тоа е друго прашање...), Ако не ми веруваш, распрашај се зпшто ве викаат само Турците така... За нив не постои зборот Албанец или па Шиптар...само АРНАУТ!!!
 
 
Prvo zborot ARNAUT ne e od turcite tuku od arapite od Egipet
i tie od nemoznos da go okupirat ILIRIJA ne vikale ARNAUTI - koj znaci ne se vrati
 
toa nema nisto od realnosta
Odi u turcija i tamu gledaj koj se albancive dali se turci ili drugi
 
Samo dete kako tebe moze da dava takov predlog  deka albancite se
turci hghahghgahgahg toa stvarno e smesno sigurno nemas ni 12 godini pa prosteno tie
 
aj nazdravje
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 15:32
Не реков дека сте Турци, туку дека Турците ве донеле од Азија или еве како што викаш ти некаде од Египет... Сте биле некое диво племе и сте им користеле на Турците за војување во првите борбени линии... Затоа ве носеле и ве населувале, конкретно тука на Балканот, кај нас и на Косово и Метохија...

Не ми одговори... Зошто Турците и ден денес ве викаат АРНАУТИ?????????


Како што гледам ти си детенцето од 1980 година...и треба уште да учиш...

Изменето од DelijaSkopje - 24.Јуни.2008 во 15:34
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 18:33
da placham, ili
da se smeam??
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2008 во 18:40
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

da placham, ili
da se smeam??


Незнам душо... Ти избери...   Но треба да знаеш дека на вистината треба да и се гледа у очи...   
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 03:01
eeeeeeeeee sto mi tekna abe ovie od Gardata Na Car Lazar kaj se nikade gi nema dali znae nekoj kaj se????????голема%20насмевка Pred nezavisnosta na Kosovo se falea nonstop vaka ke prajme taka ke prajme ke gi iscistime NATO silite od Kosovo pa posle ke gi iscistime albancite abe sto ne rekoja 300 raboti kazaja i na kraj fino lepo Kosovo ja proglasi nezavisnosta. Gardata Na Zelenite kaj ste bre.??????
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 15:17
Да те потсетам дека Косово и Метохија сеуште не е незвисно... Тоа што Америка рекла дека една територија е независна ништо незначи... И немој да ја бараш таа гарда, зошто да не ти дојде дома..!!!
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:11
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Да те потсетам дека Косово и Метохија сеуште не е незвисно... Тоа што Америка рекла дека една територија е независна ништо незначи... И немој да ја бараш таа гарда, зошто да не ти дојде дома..!!!
-- ooo Neka dojdet ama posle vo Belgrad ni eden ziv covek nema da ostani ima da ginet kako k*rdite sto gineja vo Turcijaнамигнување
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:36
delija abe ne e rabotata za smeenje....
NIVATA KOSOVO poleka poleka ke ja priznaat site...
pa duri i nashata vlast ke go stori toa...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 19:44
pa ova tuka e postaveno za rasprava a ne za pishuvanje zelbi do dedo mraz...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 979899100101 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.