IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 155>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:23
braka Makedonci..braka Sloveni...jas ojdov da vidam sto ima novo na vestive...vie zezajte se so "102.3 %"SMRT FASHIZMU-SLOBODA NARODU!!!...pozdrav drugar DelijaSkopje,i drugar miroslav_g8
p.s i poleka so romceto..sto praime posle bez cd-rom?
pozdrav
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:25
Originally posted by amdi bajramov amdi bajramov напиша:

Moira geldaj malce naokolu ima lugje ovde navreduvat..pogledni go malce postot na ovoj srbinot MIROSLAV se odnesuva kako CERAGR ne cini vaka ili baniraj go ili daj mu otpisani...pozzzz


Дај не се жали безвезе... пишувај ако пишуваш нешто... Кој тебе те навреди овде...???
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:25
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by amdi bajramov amdi bajramov напиша:

Dobro be milorad za ovoj delija jasno mie deka ne se slozuva so toa deka REPUBLIKA KOSOVO stana drzhava ama tebe ne mozham da te razberam ti MAKEDONEC si ili sasvim nekja druga sorta si sto tolku reagiras.....cuvaj ja nasata drzhava Makdeonija..za drugite ne beri tolku gajle...pozzzz


Добро бе Ромче, ти си сигурно голем Македонац А? Да ти кажам дека ДелијаСкопје е МАКЕДОНЕЦ и не сто ,не илјада, туку милион пати повеќе ја сака Македонија од тебе...

ne gi razbiras novite decki be DelijaSkopje..denes ako gi sakas Novak Djokovic,Ana Ivanovich,Jelena Jankovich,Tipsarevich,Zimonjich,Pashanski..ako navivash za Srbija koga igra so Germanija fudbal...ili ako se raduvas koga Srbija stanuva svetski sampion u vaterpolo,kosarka,odbojka...za niv automatski si Srboman,Nacionalist i Drzaven Neprijatel br.1.Toa e novata vladina doktrina..A dokolku navivash za Bugarija,i se raduvas na nivnite uspesi (edinstveno u diganje tegovi)..togas shiris dobri megusosedski odnosi
Kapirash kade e fintata?..abe dodeka ima ovci ,ke ima i volna
 
Makijaveli sigurno ne si gi cital site postovi na DELIJESKOPJE
me licno ne mi preci nisto sto ti go sakas Jokovic pa i sto go Sakas KOstunica ili tadic toa e tvoje pravo
 
amo avoj Delije i negovite "somislenici" ne su navijaci na vaterpoll ili na sport vo celosno tie zboruvat vo imeto na Makedonija od interesite na Serbija 
Кон врв
amdi bajramov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amdi bajramov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:29
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

А Бе, не го даваме Косово и Метохија И ТОЧКА...   
И не ми кажувај за некоја реалност која не постои... Ако САД рекле така незначи дека тоа е реалност, туку привременост се додека употребуваат сила...
A be delija gledam deka si navivac ili ljubitel na fudballot, mislam deka ovde ili pogresno ili nesakajki si vlegol ama nema veze vide vcera CELZI-MANCHESTER JUNAJTED 1-1 ama na penali bese pouspesen MANCHESTER. I sto napravije igracite na CELZI im podadoa race na pobednikot i ti bidi realen pruzhi ruke na kosovcite i ajrlija neka im e............... pozzzzz za NEMANJA VIDIC stvarno jako igrase protiv drogba.......
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:30
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


Makijaveli sigurno ne si gi cital site postovi na DELIJESKOPJE

me licno ne mi preci nisto sto ti go sakas Jokovic pa i sto go Sakas KOstunica ili tadic toa e tvoje pravo


amo avoj Delije i negovite "somislenici" ne su navijaci na vaterpoll ili na sport vo celosno tie zboruvat vo imeto na Makedonija od interesite na Serbija


Пази Бога ти... Како проучи бе ти за кои интереси ние збориме А??? Заради тоа што викаме дека Косово и Метохија е СРПСКА ЗЕМЈА...??? Па Српска е... И се додека е Српска и Македонија ќе биде цела... Ете тоа се моите интереси за Македонија...!!!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:31
a ti stavi si nik  kako sto ti dolikuva .... ne izigruvaj rom pa uste demokrata ... i prestani da pisuvas deka sum te navredil ... ako i navistina si rom , togas sto se zalis?



од моира:

ОПОМЕНА: НЕ НАВРЕДУВАЈ!!!


Изменето од moira - 22.Мај.2008 во 19:50
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:33
Originally posted by amdi bajramov amdi bajramov напиша:

A be delija gledam deka si navivac ili ljubitel na fudballot, mislam deka ovde ili pogresno ili nesakajki si vlegol ama nema veze vide vcera CELZI-MANCHESTER JUNAJTED 1-1 ama na penali bese pouspesen MANCHESTER. I sto napravije igracite na CELZI im podadoa race na pobednikot i ti bidi realen pruzhi ruke na kosovcite i ajrlija neka im e............... pozzzzz za NEMANJA VIDIC stvarno jako igrase protiv drogba.......[/QUOTE]

Грешка си Арнаутите треба да им пружат рака на Србите и да им побараат прошка за се што им сторија и тоа што заради нив Србија беше бомбардирана... Арнаутете треба да им бацат рака на Србите и се ќе се смири...

Што се однесува до Манчестер или Челзи... Повеќе бев за Челзи, ама јебига... Криво ми е за Џон Тери...

Изменето од DelijaSkopje - 23.Мај.2008 во 19:37
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:37

Republika e KOSOVES e novata zemja na Balkanot i na svetot so ne celosna zemja sto poteknuva od negova ISTORIJA no tamu ne e problemot

 
I nema sto da se grizis ti ako si makedonec za makedonija
 
oti vo znameto na Republika KOSOVO e celosna mapata na KOSOVO
i tamu ne gledam ja nekoje del od Makedonija sto treba makedoncite da reagirat ili da se plasat
 
 
Кон врв
amdi bajramov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amdi bajramov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:39
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by amdi bajramov amdi bajramov напиша:

A be delija gledam deka si navivac ili ljubitel na fudballot, mislam deka ovde ili pogresno ili nesakajki si vlegol ama nema veze vide vcera CELZI-MANCHESTER JUNAJTED 1-1 ama na penali bese pouspesen MANCHESTER. I sto napravije igracite na CELZI im podadoa race na pobednikot i ti bidi realen pruzhi ruke na kosovcite i ajrlija neka im e............... pozzzzz za NEMANJA VIDIC stvarno jako igrase protiv drogba.......


Гречка си Арнаутите треба да им пружат рака на Србите и да им побараат прошка за се што им сторија и тоа што заради нив Србија беше бомбардирана... Арнаутете треба да им бацат рака на Србите и се ќе се смири... a be delija ostavi be toa koj sto da pruzi kaj nas romite denes se karame utre pivo skara si pravime i ti mozes znam deka mozesh da prostish zatoa zemi prv cekor i se ke bide vo red.. pozzzzzzzja bev za manchester samo zaradi NEMANJA VIDICCCCCCCCCCCC

Што се однесува до Манчестер или Челзи... Повеќе бев за Челзи, ама јебига... Криво ми е за Џон Тери...[/QUOTE]
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:39
civilizirano pljaksosuvavte se sto ostana na kosovo otkako albancite fatija gitla 99 - ta .... duri i parket kornevte od domovite koi bea napusteni .... i , sega mislis deka so ova gre**nje , nekoj ce ve primi nazad ? .... ne me zasmejuvaj , civiliziran eden ....


Изменето од moira - 22.Мај.2008 во 19:53
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:41
KOSOVO JE SRBIJA...!!!

Oj Kosovo Kosovo...
Zemljo moja voljena...
Zamljo slavnih VITEZOVA...
LAZARA i MILOSA...!!!
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:44
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

KOSOVO JE SRBIJA...!!!

Oj Kosovo Kosovo...
Zemljo moja voljena...
Zamljo slavnih VITEZOVA...
LAZARA i MILOSA...!!!
 
Za zal samo vo vasi pesni
 
a vo realnost
 
ostanuva SERBIJA LIKE NOKIA
 
cao
 
Кон врв
amdi bajramov Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amdi bajramov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:45
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

sekako , ova vazi samo dokolku si navistina za toa se pretsavuvas deka si ... vo sto , cisto se somnevam ....
 

za amdi намигнување
I JA SE SOMNEVAM NA TEBE DEKA SI MAKEDONE POVISE MI IZGLEDASH KAKO SRBIN PA DOKAZHI SE AKO SI MAKEDONEC I NE MI KAZUVAJ ZA CIVILIZIRANJE OVDE ....daleku si od realnostaaaaaaaaaaaa... nekoj den ke stignes sekako....samo cuvaj se da nebide kasno......pozzz
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 19:45
Таа нокија чуда прави...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.