IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 155>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:28
Зар мислите дека треба да го признаеме?

Изменето од orlov - 24.Април.2008 во 21:51
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:29
Originally posted by xxll xxll напиша:

Amerikancite rekle ajde malce da  iskoristime trepcata i drugite rudnici i posle 50 godini ke se povlekuvame od Kosovoголема%20насмевка
 
A ne znaes sto rekle rusite ?
 
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:52
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:

[QUOTE=DelijaSkopje] Баш ме интересира која партија ќе победи на Косово и Метохија... Демократска Странка или Српска Радикална Странка...???

Vo kosovo  pobedi PDK Hashim THaci pred 3 meseci beat izbori
 
 
a serbski izbori vo niedna teritorija vo Kosovo nema da ima samo sonuvaj ti
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 17:22
Originally posted by orlov orlov напиша:

Зар мислите дека треба да го признаеме?


treba cisto od nasiot interes da pogjame po ova prasanje. ako ni ja priznaat granicata, narodot i crkvata, togas de fakto ni se podobri sosedi od Srbite. taka da zosto da ne?
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:10
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зар мислите дека треба да го признаеме?


treba cisto od nasiot interes da pogjame po ova prasanje. ako ni ja priznaat granicata, narodot i crkvata, togas de fakto ni se podobri sosedi od Srbite. taka da zosto da ne?


Така е Кирца браво... Да го признаеме Косово и после идеме на нова тема... Да се признае Илирида или не ОК? Ех Македонче, Македонче...
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 18:12
potocno kazano , samoubistvco od zad grb .... samoubica se ubio sledja  голема%20насмевка ... ama aj , " kirca" e mlad i mozebi ne znae .. ke nauci , ima vreme
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 21:55
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:

Зар мислите дека треба да го признаеме?


treba cisto od nasiot interes da pogjame po ova prasanje. ako ni ja priznaat granicata, narodot i crkvata, togas de fakto ni se podobri sosedi od Srbite. taka da zosto da ne?


Така е Кирца браво... Да го признаеме Косово и после идеме на нова тема... Да се признае Илирида или не ОК? Ех Македонче, Македонче...Кирца ќе дозволи и неговиот подстанар да решава за границите на неговиот имотот..........,,тој е широк човек,,...................
нели кирца?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 23:59
kosovo nema nikakva vrska so makedonija.

providni se tie sto pod prevezot na patriotizmot gi zastapuvaat srboslavskite interesi vo makedonija. nie treba da imame EDNI interesi - Makedonskite i nicii drugi.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 15:59
Па за тоа и ти зборам... Какви се Македонските интереси ако се признае Косово и Метохија??? Ако и сакаш добро на Македонија ќе бидеш против признавањето...   Вака му копаш дупка на соседот со помош на САД, а незнаеш дека дупката тука останува, а САД е далеку и на крај ти ќе паднеш во неа... свати???   
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 16:04
koj drugomu jama kopa , samiot ......... голема%20насмевка
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 16:21
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Па за тоа и ти зборам... Какви се Македонските интереси ако се признае Косово и Метохија??? Ако и сакаш добро на Македонија ќе бидеш против признавањето...   Вака му копаш дупка на соседот со помош на САД, а незнаеш дека дупката тука останува, а САД е далеку и на крај ти ќе паднеш во неа... свати???   


jasna mi e ovaa kvazi logika. ova e vsushnost paravan pod koi srboslave gi zastapuvas interesite na srbija i rusija, bidejki dobro znaes ako nie se svrtime protiv kosovo i protiv amerika, deka eventualno moze da preziveeme samo kako juzna srbija, istocna albanija ili zapadna bugarija.


no jas poveke si ja sakam vaka SLOBODNA MAKEDONIJA!
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 16:46
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:


jasna mi e ovaa kvazi logika. ova e vsushnost paravan pod koi srboslave gi zastapuvas interesite na srbija i rusija, bidejki dobro znaes ako nie se svrtime protiv kosovo i protiv amerika, deka eventualno moze da preziveeme samo kako juzna srbija, istocna albanija ili zapadna bugarija.


no jas poveke si ja sakam vaka SLOBODNA MAKEDONIJA!Си ја сакаш ваква "слободна" Македонија... ама не и независна...


Каква логика бе Кирца имаш алал да ти е, ние ги застапуваме интересите на Србија и Русија и сме биле србославци..??? А ти што ги застапуваш интересите на Америка и Албанија па и на Блгарија кажи ми што си ТИ??? Блгарослав така?

Изменето од DelijaSkopje - 25.Април.2008 во 16:48
Кон врв
zmejko_zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2008
Локација: Djibouti
Статус: Офлајн
Поени: 242
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko_zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 16:49
anomalija na eden narod голема%20насмевка
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 19:37
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:


Каква логика бе Кирца имаш алал да ти е, ние ги застапуваме интересите на Србија и Русија и сме биле србославци..??? А ти што ги застапуваш интересите на Америка и Албанија па и на Блгарија кажи ми што си ТИ??? Блгарослав така?


jas go zastapuvam edinstveno makedonskiot interes. taka edinstveno moze da bidam makedonoslav.

amerika e samo alatkata koja ja koristime za svoite celi. dodeka kaj vas, celta voopsto ne e makedonija, tuku srbija. pogledni si go profilot. se sramis da kazes i deka lokacijata ti e Makedonija! i avatarot ti e srboslavski. itn. jasno e cii interesi gi zastapuvas.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3738394041 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.