IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 155>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 11:35
maximum?

ama nie izgubivme tolku mnogu dosega od tie albanci i sega ke vleceme nekakov maximum ?

ne znam kako seto ova ke se odviva i kako na kraj ke zavrsi, megjutoa nisto dobro za nas.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 11:40
Pa toa i jas go zboram dosega poradi nasite zaspani, nesposobni i prodadeni politicari , Albancite sekogas dobivaa onaa sto ke go posakat , mislam deka e vreme i niv nekoj da im rece NE ili da gi ucenuva.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 12:43
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Pa toa i jas go zboram dosega poradi nasite zaspani, nesposobni i prodadeni politicari , Albancite sekogas dobivaa onaa sto ke go posakat , mislam deka e vreme i niv nekoj da im rece NE ili da gi ucenuva.
 
Космет НИКОЈПАТ нема да биде држава со сите нишани...се додека другите големи сили на чело со Русијат не дадат АМИН..
А за тоа треба време...но и пари...
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 12:48
RABOTATA E NIE DA IZVLECEME NAJDOBROTO ZA NAS OD PRIZNAVANJETO NA KOSOVO, ME RAZBIRAS LI.
A DALI KE BIDE ILI NE DRZAVA TOA IC NE MI E GAJLE, VO CELATA SITUACIJA TREBA DA IZVLECEME NAJMNOGU STO SE MOZE.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 13:03
Mislam deka od nasha strana se ceka ishodot od NATO samitot i dali ke dobieme pokana ili ne.Spored mene dokolku dobieme pokana Makedonija ke go priznae Kosovo,a i pod pritisok na albanskite partii istoto treba da se sluci.Sega samo se molci po nalog na Milovanovic
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 13:07
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Mislam deka od nasha strana se ceka ishodot od NATO samitot i dali ke dobieme pokana ili ne.Spored mene dokolku dobieme pokana Makedonija ke go priznae Kosovo,a i pod pritisok na albanskite partii istoto treba da se sluci.Sega samo se molci po nalog na Milovanovic


AKO ISTRAEME DO NATO SAMOTOT KE BIDE SUPER, SAMO STO MNOGU SE SOMNEVAM VO TOA.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 13:55
Uh morame.Vo sprotivno Milovanovic ke ne kara  
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
AlbanianGirl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 495
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AlbanianGirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 15:41
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


...Македонија има побитни работи од Косово и што се случува во Косово. Ние се бориме за името сега...за нашата историја и за нашата иднина...за Македонија во која ке живеат нашите потомства. Не дозволувајте едно косово повеке да ви го влече паметот.


супер, на крај се освести, и јас тоа го кажувам Македонија има поважни работи отколку да се занимава со Косово, бидејки Косово мора да биде признаена, и не затоа што Албанците така сакаат, ниту зошто Македонците не сакаат, туку зато што така ТРЕБА, и тоа е веке Заклучен Случај...(и мислам декој секој знае веке)

Ниту Македонците, ниту Албанците, никој не ги прашува за ништо,,и ако некому сега му одат во прилог работите, тоа не е бидејки Светските Сили се влубени во нив,,туку ...........
така што ова полемизирање околу прашањето со Косово,мислам дека е непотребно, и е трошење на нашето скапоцено време,,,

Поздрав!!!

Изменето од moira - 22.Март.2008 во 15:57
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 15:45


Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


...Македонија има побитни работи од Косово и што се случува во Косово. Ние се бориме за името сега...за нашата историја и за нашата иднина...за Македонија во која ке живеат нашите потомства. Не дозволувајте едно косово повеке да ви го влече паметот.


супер, на крај се освести, и јас тоа го кажувам Македонија има поважни работи отколку да се занимава со Косово, бидејки Косово мора да биде признаена, и не затоа што Албанците така сакаат, ниту зошто Македонците не сакаат, туку зато што така ТРЕБА, и тоа е веке Заклучен Случај...(и мислам декој секој знае веке)

Ниту Македонците, ниту Албанците, никој не ги прашува за ништо,,и ако некому сега му одат во прилог работите, тоа не е бидејки Светските Сили се влубени во нив,,туку ...........

така што ова полемизирање околу прашањето со Косово,мислам дека е непотребно, и е трошење на нашето скапоцено време,,,

Поздрав!!!
Јас не знам овде кој се освестил а кој не. јас цело време си стојам на тоа а ти пак продолжуваш ко слеп за стап со тоа дека Македонија мора да го признае Косово. Македонија нема што да мисли за косово зашто кај и да е пак ке стане Србија тоа...зашто за џабе да се замара.

Изменето од moira - 22.Март.2008 во 15:58
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 17:39
Originally posted by AlbanianGirl AlbanianGirl напиша:

Oooooo.... aaaa brmm brrrrmmmmmmmmm uuuiiiiiuuuuuuu************ drrn drrrnnnnn jareeeee ,,,,,,,,,,,,oooo jaaareeeeeee ratatatatatatatataaaa ooo maaggaaricaaaaaa


Ej,o ti more shkon,sto si sakal da go kazes so ova sto si go pusuval ovde tuka, ja to ne ti go znam.Ama sum go gledal na vesti onoj koga kazuval deka Kosovo ja priznal Bugarska, zatim Madjarska a i Ungarija isto taka.A za Macjedonij ne sum go slusnal.O krokodil !!!!
Pazi ovako !! Ako mi kazes 5(pet) PEZ Aljbanci sto u duboka voda nema da se ponasaju kako sekira,ja cje idem licno pred parljament i ce go protestiram kako pistolj golj sobuven,da ja priznava i Macjedonij toj Kosova...


Ej,o shkon

Изменето од moira - 04.Април.2008 во 23:12
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 17:44
Хах..
Џабе ти се маициве
Косово веќе отиде другар....
Сега и американската амбасада да ја кренеш во воздух џабе ти е........

Него го знаеш вицот.....
Му оди шипац, на србин во Косовска Митровица и му вика.....
Колико тражиш за имот..
Србинов му вика
2 кила злато колку да си купам стан и дуќанче во Белград..
Шипацов му вика
Еве ти 4 кила
Србинот вика..
Зошто 4 кила...па тражим само 2 кила..
И шипацов му одговара.
Еве ти 4 кила да си купиш стан во Љубљана да не морам да те селам по вторпат..



Изменето од Vladimir88 - 22.Март.2008 во 17:45
Кон врв
Duduk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Duduk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 17:48
A be sto ti znam....ama vo edno veruvam.Dodeka ima Srbi,Kosovo ke bide Srpsko....dodeka ima Makedonci ke postoi i Makedonija...dodeka ima Shkonci ke ima i kuk*ruz...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 17:49
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Хах..
Џабе ти се маициве
Косово веќе отиде другар....
Сега и американската амбасада да ја кренеш во воздух џабе ти е........

Него го знаеш вицот.....
Му оди шипац, на србин во Косовска Митровица и му вика.....
Колико тражиш за имот..
Србинов му вика
2 кила злато колку да си купам стан и дуќанче во Белград..
Шипацов му вика
Еве ти 4 кила
Србинот вика..
Зошто 4 кила...па тражим само 2 кила..
И шипацов му одговара.
Еве ти 4 кила да си купиш стан во Љубљана да не морам да те селам по вторпат..




Vladimire, a kaj ke gi selime nie ovie tatarive od Pirinska.
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 17:51
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Хах..
Џабе ти се маициве
Косово веќе отиде другар....
Сега и американската амбасада да ја кренеш во воздух џабе ти е........

Него го знаеш вицот.....
Му оди шипац, на србин во Косовска Митровица и му вика.....
Колико тражиш за имот..
Србинов му вика
2 кила злато колку да си купам стан и дуќанче во Белград..
Шипацов му вика
Еве ти 4 кила
Србинот вика..
Зошто 4 кила...па тражим само 2 кила..
И шипацов му одговара.
Еве ти 4 кила да си купиш стан во Љубљана да не морам да те селам по вторпат..




Vladimire, a kaj ke gi selime nie ovie tatarive od Pirinska.


Што ќе ги селиш кога повеќето се одродени македонци.....
Асимилирани, измиени мозоци..
Има и македонци, не викам не....барем тие да се заштитат..(за Пиринска зборам)
Грција ако не признае автоматски ја губи Егејска Македонија....
1 милион македонци од Егејска протераа грците, тоа не е мала бројка

Изменето од Vladimir88 - 22.Март.2008 во 17:55
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.