IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Новак Ѓоковиќ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новак Ѓоковиќ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:30
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

i mene ne mi se veruvase koga vidov ama ete toa e....

Australian Open ete Djokovic go zema
French open Надал
Wimbeldon mislam ke go zeme Надал

a za US Open za mene e Надал Favorit
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:34

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:48
не се љути друже......се штедев од пишување..... не замерувај за тоа.... ......
ај ќе чекаме сеа US Open......па да видиме како ќе биде таму... (иако ќе нагласам дека однапред се знае....финале Надал - Федерер..........победува Надал)
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:52
Ako prodolzi Federer vaka definitivno ne osvojuva vise grand slam turnir...ne go zaboravaj Novak Djokovic koj treba da ja brani titulata na US Open... ali eden od tie tri ke go osvoj i toj turnir....moram da priznam Favorit: Nadal.....

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:04
хм Новак не го сметам за фаворит........да не бидан сфатен погрешно......неговата форма сега е на едно за него најлошо ниво.......дури и еден (ќе го наречам)анонимец Марио Антич игра подобро од него.......и тешко дека би се вратил во победнички ритам.........
Федерер.....чудо од играч.....мислам дека иако и повеќе од многу му значеше денешниот меч.....а го загуби.......брзо ќе се соземе....и ќе бара Revange и за денес и за French Open.....
Надал......она што го прикажа како игра денес.....навистина импресионира......по мое тој моментално е во топ форма.....ако продолжи вака....секако дека ќе биде фаворит(што не значи и дека ќе победи) на US Open.......
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:09
sekoj tenise gubi forma, ama djokovic ima 21 godini i veruzvam deka ke se vrati vo taa forma sto ja imase....kaj federer ne bi rekol deka ne e vo forma dobro igrase i vo French Open i vo Wimbldon (osvem finalinjata na koj pravese premnogu greski)....za nadal nema so da se kazo osvem deka e vo najdobra forma i momentalno najdobar i tesko koj moze da go pobedi ako igra vaka...

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:28
За Новак не велам дека нема да се врати.......него зборам за US Open........Посакувам да си ја врати формата........ќе биде поинтересно
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2008 во 16:21
DA Новак Ѓоковиќ шампион
1 Година верен форумџија
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 16:34
NOLE sigurno ke go osvoi US OPEN...toa e negova omilena podloga
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 05:01

Đoković ljubi paragvajsku bacačicu koplja koja je usput i - missica
«»
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2008 во 19:18
Cestitki za Novak Djokovic...Vcera na najubav nacin mu pokaza na Andy Roddick koj e kade vo svetot na tenisot.Ajmo Nole,Federer e na red
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2009 во 23:56

..цар е ..ама никако да мрдни од трета позиција
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2009 во 18:01
Ѓоковиќ се затрул со храна

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се затрул со храна во очи АТП турнирот во Марсеј, Франција. Но, и покрај тоа што лекарите му препорачаа да мирува тој сепак денес ќе го одигра мечот против Французинот, Џереми Шардиј.

Ѓоковиќ најверојатно изел нешто расипано во еден ресторан во Марсеј поради што имал силни стомачни болки, па морал да ги пропушти тренинзите пред старт на турнирот, пишува „Press“.

И покрај советите на лекарите, Србинот денес ќе игра против Шардиј, прв натпревар по откажувањето во четвртфиналето на „Австралија Опен“.

Менаџерот на Ѓоковиќ, Амит Наор, за „Press“ потврдил дека Новак се затрул со храна, но додал дека состојбата не е драматична.


Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 17:46
Вчера прва победа на Едни Мареј против Џока во меѓусебниот скор во неговата кариера......и да му е единствена до крај на кариера секако дека би ги засенила сите порази пред и потоа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.