IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Новак Ѓоковиќ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Новак Ѓоковиќ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 00:20
јас само знам дека е многу сладок...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
tuturutka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tuturutka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 13:31
Дечкото е добар . . . Но сепак има и подобри од него на земјена подлога . . .Надал пример . . .Мислам дека ќе го освои првенствово . . .Ни Федерер не може со него на земја . . .намигнување 
STRUGA
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 05:11
Nadal e super na Roland Garos zatoa sto podlogata e spora,sto mu odgovara na nego zatoa sto trca kako vol...Zatoa pak na brzite podlogi NOLE moj e neprikosnopven!!..Go osvoi AUSTRALIA OPEN...a sigurno ke igra godinava vo finaleto na WIMBLDONE..a definitivno sum siguren deka ke go osvoi i posledniot gren-slem U.S. OPEN...nikoj ne moze da mu zastane na patot..i Federer ne e poveke ona sto bese..
NAPRED NOLE - NOLE E NAS,NIE SME NOLEVI
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 18:18
Nole go pobedi Karanusic pred 5 minuti so 2:0 vo setovi,po gemovi 6:2 7:6
Nole sampion
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 18:20
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

NOVAK DjOKOVIC E RODEN ZA DA BIDE SAMPION...MISLAM DEKA SE RABOTI ZA NAJNEVEROJATNATA I NAJINTRIGANTNATA LICNOST VO SVETOT NA TENISOT POSLE DZON MEKINRO...ODVAJ CEKAM DA ZAVLADEE SO PRVOTO MESTO NA ATP LISTATA...OBOZAVAM DA GO GLEDAM KOGA IGRA

E DA GO PRASHAM MALIOV
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 18:22
mozes maliot,mozes golemiot..kogo sakas..toj ti e..sekoj ke ti go kaze troa..Sigurno nema Magdincev da bide prv
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 21:10
Magdincev ne .... ama ruseski , sigurno газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 17:21
2 krug....Wimbeldon

Safin - Djokovic 6-4, 7-6, 6-2

Sramota....

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 18:06
ajjjj...Vardar1947,sano sto vlegov doma,uklucuv pc-to i vidov tvojot comment,ali mislev se zezash prijatele,pa zatoa se logirav na atp.com...i se fativ za glava Ah,Nole..Nole..zasto mi pravi vaka?Abe mi go skrati zivotov za nekolku casa...Cela sreka vo nesreka sto ne bev doma,pa ne go gledav mecot. NOLE legendo..zasto mi go pravis ova?..(sega sledi 5-minutna dramska pauza...i naednas se slusa dlabok maski glas,za koj nikoj ne znae od kade doagja)
---Ne brini prijatelju moj,moj najverniji obozavatelju,ovo sam ja namerno uradio.Samo sam hteo da prevarim ostale,kako bi pomislili da mogu lako sa mnom..Znas ti dragi prijatelju koji mi je bio cilj ove 2008 godine,osvojiti dva grand-slamm-a..prvi i zadnji..Australia Open..i U.S. Open..Tako da ne brini..Prvi je vec u vitrini..a drugog vec ceka njegov novi dom.Vidimo se na U.S Open-u moj dragi prijatelju..i ne zaboravi..NOLE je jedan jedini,numero uno
I taka ti vikam Vardar1947...sega mi e polesno,seto ova bilo del od negovata taktika
NOLE SAMPION...Ajmo NOLE..NOLE..NOLE..NOLE..Nole mi te volimo

Изменето од Makijaveli - 25.Јуни.2008 во 18:08
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 18:09
Wimbeldon e izmislen za Federer toa se znae aj Djokovic moze ke go zeme US Open

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 19:08
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Wimbeldon e izmislen za Federer toa se znae aj Djokovic moze ke go zeme US Open


blagodaram moj prijatele na podrskata od moe i od imeto na Nole (znaes jas sum mu portparol)
I btw..ne mozam da svatam zasto..ali fakt e deka Federer e kral na treva.Ako ovaa godina povtorno ja osvoi titulata (bidejki kao Nadal-"isceno" bil u zivotna forma),e togas Federer ke bide dozivotem kral...nesto kao Tito jbg..dozivotni predsednik travnatih terena
U sekoj slucaj megu Roge i Rafael..navijam za FED-EXPRESS
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 19:23
i mene ne mi se veruvase koga vidov ama ete toa e....

Australian Open ete Djokovic go zema
French open Nadal
Wimbeldon mislam ke go zeme Federer

a za US Open za mene e Djokovic Favorit

Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 21:54
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

i mene ne mi se veruvase koga vidov ama ete toa e....

Australian Open ete Djokovic go zema
French open Nadal
Wimbeldon mislam ke go zeme Federer

a za US Open za mene e Djokovic Favorit


iskreno brat..epten mi prai kjeif (so bi rekla Nora Shaciri) koga so nekogo mozam da pravam muabet ne samo za fudbal nego i za drugi sportovi,kao tenis da kazeme..Nekoi luge od svetskiot tenis imaat pojma samo za Rusevski i Magdincev,a poim nemaat koj e Federer,Nadal,Djokovic,Fererro,Nalbandian,Roddick,Safin,Davidenko...iskreno zalosno mi e toa..sepak tenisot ne za dzabe go vikaat "kralski,gospodski..bel"sport
..sakam da kazam..prijatele Vardar1947..you rocks!!!!
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 01:17
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:

Wimbeldon e izmislen za Federer toa se znae aj Djokovic moze ke go zeme US Open



ONLY IN RS DREAMS
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.