IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Во Митровица војна!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Во Митровица војна!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 23:24
Па добро де...тој кога се зарекол ке си ја брани земјата ке си ја брани па дури и за вакви работи ........понекогаш се ставам во мисла дали Косово треба да е одвоено од Србија или не. Некако како да го гледам моабетот за Егејска Македонија.....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 10:54
koja slicnost ja najde megju Kosovo i Egejska Makedonija?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 10:59
slochno e k'o ,...jaje na jaje!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 11:14
jas se ponadevav i Egejska Makedonija stanala nezavisna
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 11:19
naskoro,...zarem ne chu deka CIA imala plan za nejzino osamostojuvanje,...i posle ke se spojat,...nova-va makedonija so nea,...i ,......i ke si mochame  u nashe more,....povtorno!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 16:51
Dobro jas ve razbiram i ne ve razbiram
 
vie kako "stari makedonci" koi nemate nikakva verska so sllavizmot i zemijte sto dojdele od zad karpatite
toa e spored vas i sto donekad ve razbiram
 
a ne ve razbiram
vie kako sto nemate verska so Serbite so Rusite i....
sto tolku gi podrzuvate i gi sakate neli vie ne ste isti kako niv
sakam da znam koga rusija rekla deka go podrzuvam Makedonija vo sporot so Ime
dali vo rusija se vikate Republika Macedonia ?
dali i serbija go storil istoto ?
dali serbija vi ja priznaval Cerkvata ?
 
i ne znam sto tolku simpatii imate kon niv koga nisto dobro nemate
pa coveci ajde sega da bideme na otvoreni kartite i da priznavate pred sve sto ste i koi ste ne odi vise taka
 
Amerika so cela sila ve poderzuva i matrialno i politicki
 
i ne zaboravajte ve podrzuva protiv edna derzava sto e vo NATO sto e vo nejzina kompanija 
 
i sto se sluci so vas ? sega ?   
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 16:57
Ne generaliziraj prijatele, bidejki poveketo na forumot ne gi sakat Srbite.
Bas poradi toa sto ti go navede Crkvata i opsto nivniot odnos kon Makedonija.
Mene licno nekogas mi e zal za niv poradi toa sto od nikoj nemat podrska ama toa samite si go napravija, Milosevic mesto da go ubijat oni sto pati go izglasaa za predsedatel, sega toa im se vrati.

Изменето од moira - 20.Март.2008 во 19:53
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 17:05
Kultuzim  zna deka ti i mnogute sto mislat kako tebe znaat koj e dobito a koj e losiot
amo ja gledam na forumot i na realnosta bidejki celosno site komsii mi se makedonci i znam nesto sto govaram
 
pa i na forumot gledaj temite
vo verska so serbite i so nesto takvo
 
pa i so tokmu vo ova tema
 
TOj covekot dojde od UKRAINA kako sto se vikale MIROVNIK
i samiot zbor kazuva
 
a tie huligani vandalisti go ubile
i sega tie se na pravo
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 18:05
Amerika so cela sila ve poderzuva i matrialno i politicki


Amerika e drzava koja ja koristi svojata mokj da manipulira so site , da ucenuva, da iznuduva, ne pocituva nikakvi pravila, normi i kako takva za mene e 0, a od nejzinata "materijalna " podrska jas ne sum videla ama bas nisto. Ako nekoj videl neka i se klanja.
Кон врв
Red`Black Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 845
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Red`Black Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 19:00

Dobro ako e za vas manipluiranje nekoj da ve podrzuva da ve priznava da vi dava zeleno svetlo za vo NATO togas ne znam sto da kazam

 
i zs sto site ste protiv taa politika ne birate premier ultra nacionalist kako sebite partija na sesel
 
a samo vo forumot ste takvi pa nadvor sosema drugi ??
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:03
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Dobro ako e za vas manipluiranje nekoj da ve podrzuva da ve priznava da vi dava zeleno svetlo za vo NATO togas ne znam sto da kazam

 
i zs sto site ste protiv taa politika ne birate premier ultra nacionalist kako sebite partija na sesel
 
a samo vo forumot ste takvi pa nadvor sosema drugi ??
   ee,toa e vistinska misterija,.....a be ,ovoj bil nekoj navistina umen shiptar!,......trezveno razmisluva so svoja glava,...a,ne samo da ni prenesuva neshto shto go chul,videl ili prochital ,.. vo svojata slepa omraza sprema nekoj ,kojshto e stvarno glup,...i ne gleda deka ne ja zasluzuvaat negovata naklonost!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Gusarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gusarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 20:13
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

Kultuzim  zna deka ti i mnogute sto mislat kako tebe znaat koj e dobito a koj e losiot
amo ja gledam na forumot i na realnosta bidejki celosno site komsii mi se makedonci i znam nesto sto govaram
 
pa i na forumot gledaj temite
vo verska so serbite i so nesto takvo
 
pa i so tokmu vo ova tema
 
TOj covekot dojde od UKRAINA kako sto se vikale MIROVNIK
i samiot zbor kazuva
 
a tie huligani vandalisti go ubile
i sega tie se na pravo
 
Оди бе таму шиптару, мировник дошол од Украина. Што мајка барал „мировник“ да доаѓа на Српска земја?! Да ми дојдат сега мене мировници на Македонска земја против моја воља?? Ние си имаме војска како и Србите што имаат така да не ни требаат мировници. А ти со твоите глупости иди соли му памет на некој друг.
 
Биди сигурен дека ќе дојде денот и за вас крајот, ОКРЕЌЕ СЕ КОЛО СРЕЌЕ што се вика... ќе ве гази и Македонска и Српска чизма како во 1982 у Урошевац.
Македонија е вечна!
Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 22:50
Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Оди бе таму шиптару, мировник дошол од Украина. Што мајка барал „мировник“ да доаѓа на Српска земја?! Да ми дојдат сега мене мировници на Македонска земја против моја воља?? Ние си имаме војска како и Србите што имаат така да не ни требаат мировници. А ти со твоите глупости иди соли му памет на некој друг.

 

Биди сигурен дека ќе дојде денот и за вас крајот, ОКРЕЌЕ СЕ КОЛО СРЕЌЕ што се вика... ќе ве гази и Македонска и Српска чизма како во 1982 у Урошевац.


Ti da ne pretis slucajno

Изменето од moira - 20.Март.2008 во 23:03
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2008 во 23:00
Originally posted by cro cro напиша:

Originally posted by Gusarski Gusarski напиша:

Оди бе таму шиптару, мировник дошол од Украина. Што мајка барал „мировник“ да доаѓа на Српска земја?! Да ми дојдат сега мене мировници на Македонска земја против моја воља?? Ние си имаме војска како и Србите што имаат така да не ни требаат мировници. А ти со твоите глупости иди соли му памет на некој друг.

 

Биди сигурен дека ќе дојде денот и за вас крајот, ОКРЕЌЕ СЕ КОЛО СРЕЌЕ што се вика... ќе ве гази и Македонска и Српска чизма како во 1982 у Урошевац.


Ti da ne pretis slucajno
пријателе, па сеуште и не си на форумот а, ваму одма еве јас и никој друг. Полека момче, напиј се вода и одморисе а потоа откако ќе размислиш за себе и осознаеш каде си повели на форумов.

Изменето од moira - 20.Март.2008 во 23:02
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.