IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Струшки вечери на....
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Струшки вечери на....

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 13:12
...nisto novo.
ovogodisen  dobitnik na Lovoroviot venec..bugarinot.... збунетост.
 
inaku,ako ostane Mostot na poezijata citav,o.k....ako ne,Skopje ne im gine..
STRUSKI VECERI NA POEZIJATA VO SKOPJE..ne zvuci loso..pa ne e ni prv pat...
ako moze Pariz-Dakar da se odrzi vo J.Amerika..sto ne bi i ova kaj nas..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2010 во 14:27
Лак

Судбината ролни над мене. Понекогаш како јајце. Понекогаш
со своите шепи, ме удри во наклонот. Јас викам. И јас земам
ми стои. Ветувам дека сите мои сокови. Јас не треба да
го направите тоа. Судбина може да ме убивам, јас го чувствувам сега.

Ако судбината не фрлам на нашите души, ние замрзнување
веднаш. Јас со денови и денови се плаши
Сонцето не ќе се зголеми. Дека ова е мојот последен ден.
Се чувствував светлина лизгаат од моите раце, и ако јас не

имаат доволно четвртини во џебот, и гласот на Metka
не беа доволно блага и видот и
цврст и реален, мојата душа ќе излезе од моето тело, како еден ден

таа волја. Со смртта треба да се биде вид.
Насловна е местото каде што ние од. Сè што во влажна
кнедла.
Живееме само за еден миг. До лак суши.Томаж Шаламун.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2012 во 11:17

Носител на највисокото признание на Струшките вечери на поезијата за 2010 година беше и овековечен е со Ловоровиот бенец бугарскиот поет Љубомир Левчев роден на 27 април 1935 година во градот Тројан во Бугарија.Еден од најпознатите поети во Бугарија добитник на многу награди признанија..


Изменето од zagor - 19.Април.2012 во 11:21
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
irenka_princess Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај irenka_princess Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 17:02
koj se moze da ucestvuva na ovaa kulturna manifestacija i dali moze da se prijavat evidentni poeti ili selektiranjeto go vrsi samiot urednik na manifestacijata ? fala odnapred
Само упорноста не води до целта...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2013 во 23:28
...ако имаш врска ,некој од членот на Управниот одбор може да каже убав збор и готово,ама пред се убаво си велиш ти..упорност треба.намигнување 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2014 во 21:40
....i?намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.