IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Флека од црвено вино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флека од црвено вино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 18:17
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

E Monufce...Koga sledniot pat ke isturis crno vino,na flekata turi kisela voda ili blago mleko.


Aj sega odi da probasголема%20насмевка


Да и јас прочитав некаде дека може со млеко, ќе ставам натопена крпа над флеката па ќе видам.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 20:10

Е ај со среќа.....белким ќе го избегнеш ќотечетонамигнување

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 22:12
знаеш што е најлесно
да го покриеш со нешто и да се молиш да не го видат
а не ти тука се мачиш да вадиш дамка голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 22:14
....a da si kupese nov tepih....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:36
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

знаеш што е најлеснода го покриеш со нешто и да се молиш да не го видата не ти тука се мачиш да вадиш дамка голема%20насмевка


па сигурно помалку ќе се познаваше од дамката, само што... виното ми падна пред мајка ми
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 11:48
..дефинитивно со бело вино...испробано...намигнување
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:29
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Зошто сум вистински баксуз денес успеав да истурам црвено вино на крем тепих, пробав да го истријам со сретство за чистење теписи, ама флеката е уште таму. Ако знаете некое трикче стварно би ми помогнале, зошто мајка ми е спремна да експлодира


Monuska, sto napravi so flekata? imam golemi MAKAZI ke ti gi pozajmam ako sakas
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:31
Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:

..дефинитивно со бело вино...испробано...намигнување


...da da...se stavat dve-tri kapki...a statokot se pie...da ne otide jabana-bezpotreba celoto...голема%20насмевка
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 15:20
arno vinoto se pija samo loso e sto go sluzat vo stakleni sisina pa posle e macno za toj sto gi zbira srcite

Изменето од arsin - 17.Март.2008 во 15:22
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 15:28
NE TE OBESHRABRUVAM AMA AKO NE JA ISCISTIS ODMA NE KE JA ISCISTIS NIKOGAS.MOZE SO VENISH ,PROBAJ, MOZE DA IZBLEDI MALKU.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 17:37
чим јас успеав од бело палто да исчистам сок од боровинка,... ти на тепихот би немала проблем со вениш,... пробај стави од течноста,... нека отстои и затри го малце намигнување мислам пишува назад упатство голема%20насмевка
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 18:39
trikot e da stavas voda vednas zosto uste poveke ke se razmacka.Pocekaj koga ke se isusi i potoa na rabota
let the force be with you
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:49
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Зошто сум вистински баксуз денес успеав да истурам црвено вино на крем тепих, пробав да го истријам со сретство за чистење теписи, ама флеката е уште таму. Ако знаете некое трикче стварно би ми помогнале, зошто мајка ми е спремна да експлодира


Monuska, sto napravi so flekata? imam golemi MAKAZI ke ti gi pozajmam ako sakas


Фала за маказите, ама за среќа нема да ми требаат, излезе дамката, не целосно ама ќе го носат тепихот на перење па би требало целосно да излезе. Фала ви на сите за советите , инаку многу ми помогна млеко, да си знаете ако ви притреба
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:57
...HIP HIP...HOORAY...големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.