IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Флека од црвено вино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флека од црвено вино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Флека од црвено вино
    Испратена: 16.Март.2008 во 13:55
Зошто сум вистински баксуз денес успеав да истурам црвено вино на крем тепих, пробав да го истријам со сретство за чистење теписи, ама флеката е уште таму. Ако знаете некое трикче стварно би ми помогнале, зошто мајка ми е спремна да експлодира
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 14:27
odma so sol i sok od limun, toa sigurna sum deka funkcionira... no posto flekata e veke"postara" probaj so belo vino
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9880
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 14:27
VANISH DUAL POWER........ZA SEKUNDA JA NEMA...PROVERENO!!!голема%20насмевка

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 14:34
А белото вино треба директно да го истурам на флеката? Фала ви на советите супер сте

Изменето од Monuska - 16.Март.2008 во 14:34
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 14:38
Originally posted by mamma mamma напиша:

VANISH DUAL POWER........ZA SEKUNDA JA NEMA...PROVERENO!!!голема%20насмевка


neznaev deka go ima toa i vo makedonija ili pak isto tak Cilit Bang... a za beloto vino... da treba direkno na flekata da se stavi... samo kako veke sto napisav, jas taa metoda ja nemam probano...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 16:13
Originally posted by mamma mamma напиша:

VANISH DUAL POWER........ZA SEKUNDA JA NEMA...PROVERENO!!!голема%20насмевка

точно! ама мене па венишот во прашак само ми помага, тој што е во шише јок тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 16:58

E Monufce...Koga sledniot pat ke isturis crno vino,na flekata turi kisela voda ili blago mleko.

Aj sega odi da probasголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:03
Originally posted by seka seka напиша:

odma so sol i sok od limun, toa sigurna sum deka funkcionira... no posto flekata e veke"postara" probaj so belo vino...fleka od crveno vino se cisti so belo vino...iliti...klin se klinom izbija...:)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:30
..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:32
Originally posted by brza brza напиша:

..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?


belo vino ne ostava fleka samo so malce sjaj i voda mtreba da se projde

inace ima i druga metoda MAKAZI
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:36
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?


belo vino ne ostava fleka samo so malce sjaj i voda mtreba da se projde

inace ima i druga metoda MAKAZI


...смеење...

...ma dobro e sho pivoto ne ostava tragi od kafe...свиркањесмеење
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:41
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?


belo vino ne ostava fleka samo so malce sjaj i voda mtreba da se projde

inace ima i druga metoda MAKAZI
...смеење......ma dobro e sho pivoto ne ostava tragi od kafe...свиркањесмеење


znaci imas iskustvo a?
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 18:04
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?


belo vino ne ostava fleka samo so malce sjaj i voda mtreba da se projde

inace ima i druga metoda MAKAZI
...смеење......ma dobro e sho pivoto ne ostava tragi od kafe...свиркањесмеење


znaci imas iskustvo a?


...голема%20насмевка...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 18:16
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

..........a, posle,...flekata od belo vino ,...so shto ke ja izvadish?


belo vino ne ostava fleka samo so malce sjaj i voda mtreba da se projde

inace ima i druga metoda MAKAZI


уште макази, па да спијам на тераса
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.