IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Српска музика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Српска музика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
Прашање: SRPSKA MUZIKA
Одговор Гласови Статистика
22 [59,46%]
15 [40,54%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 17:47
слушам ама не турбо (туку само обичен дизел) голема%20насмевка

сакам да кажам само забавна слушам ама ништо не е како македонската ни музика среќа
наше си е наше задоволствоКон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 18:01

Џогани на прво место ... Слаџа Делибашич ... Ана Николич и све по ред остало голема%20насмевка да

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 21:40
Од Српската чинат само металите и екс - ју бендовите
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2011 во 00:05
Многу оптимистичка и весела песна:

Зорана - Морнари

Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2012 во 14:44
Двојникот на балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ е Митко од Македонија, пренесува dnevnik.hr.

mitko_jankulovski-500

Физичката сличност навистина е неверојатна! Двојникот на популарниот Чолиќ е Митко Јанкуловски од Битола.

Тој изјавува дека Чолиќ го доживува како вистински професионалец, коректна и интелегeнтна личност. Ако балканската ѕвезда дознае за него и го повика да настапат заедно, Јанкуловски вели дека тоа би бил вистински предизвик кој со задоволство ќе го прифати.

Митко не само што физички личи на Чолиќ туку и добро пее. Поради тоа е повикан да го глуми Чолиќ во театарот во Битола.

Дека е сличен на големата ѕвезда постанал свесен на 16 години, кога после неговите концерти пријателите почнале да го викаат Здравко.

Митко имаку работи во банка, оженет е има две деца

Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2012 во 14:47
Originally posted by емил емил напиша:

Двојникот на балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ е Митко од Македонија, пренесува dnevnik.hr.

mitko_jankulovski-500

Физичката сличност навистина е неверојатна! Двојникот на популарниот Чолиќ е Митко Јанкуловски од Битола.

Тој изјавува дека Чолиќ го доживува како вистински професионалец, коректна и интелегeнтна личност. Ако балканската ѕвезда дознае за него и го повика да настапат заедно, Јанкуловски вели дека тоа би бил вистински предизвик кој со задоволство ќе го прифати.

Митко не само што физички личи на Чолиќ туку и добро пее. Поради тоа е повикан да го глуми Чолиќ во театарот во Битола.

Дека е сличен на големата ѕвезда постанал свесен на 16 години, кога после неговите концерти пријателите почнале да го викаат Здравко.

Митко имаку работи во банка, оженет е има две деца


Немој молим те,овој ако личи на Чолич....изненадување
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2012 во 14:54

на мене ми личи

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 16:15
Ме тера да ја слушам со задоволство и уживам во српските хитови .Ми ја полнат душата .
Кон врв
DancheT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DancheT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 14:25
Концерт на Здравко Чолиќ на 1ви август во Охрид.

ГРАТИСИ, најнови информации и интервјуа со Здравко Чолиќ на фан страницата

www.fb.com/ZdravkoColic.mk
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2012 во 18:17
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 22:02
,,,ajmo drushtvo malku ,,lumperajka,,,голема насмевка,,
 
 
 
 


Изменето од pajser - 22.Септември.2012 во 22:03
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2012 во 22:05
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7054
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2013 во 23:38
Слушам и тоа најчесто српска и хрватска забавна музика.
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2014 во 12:06
слушам ...ама претежно оние, мелем за душа што се...пример-  

НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.